pah la Société Philharmonique, de Comines-France. président M. Ducarin, Chevalier de la Legion d'Honneur. UiUSfit CONCERT, Tombola van den Ouderlingen Bijstand. SPORT. Schrikkelijk drama te Langemarck. Hel Zomerseizoen le Oostende. De aardbeving in het Zuiden van Frankrijk. Een lijk in een reiskoffer. EEN EN ANDER. „m ANC HE, 3? J UN 190», a 6 heures, Grand'Place Directeur M. G. Guillement, Officier de l'lnstruction Publique. 1" Partie. 1. Victoire Allegro. C. Lecail. 2. Marche du Roi de Bohème. Laurent de Rillé. 3. Au Pays d'Artois a) les Collines. b) les Vallées. c) les Houillères. G. Guillement. 4. Divin sourirevalse. Rossi. 5. Fantaisie sur l'Africaine. Meyerbeer. 1. Les Hongroises. P. Vidal. 2. Scènes pittoresques. Massenet. 3. Fantaisie sur 1'opéra L'Amour Afri- cain. Paladilhe. 4. Rapsodie hongroise. Liszt. 5. Polka des Ingénieurs. G. Guillement. Grand Concours Hippique International organisé dans l'enceinte du Vélodrome avec le bienveiilant concours de l'Harmonie Communale Le Dimaiiche iS Juillet, a 2 heures précises. Koers Parijs-Brussel. Het vertrek werd Zondagmorgen rond 1 uur gegeven 07 rijders namen deel aan de koers, meest allen Fran- schen. Ziehier de officieele klasseeringen 1. Frangois Faber, 3 u. 9 m. 30 s. 2 Garrigou Gustave 3 u. 9 m. 30 s. 1.5 3 Ghristophe Eug., 3 u. 10 m. 10 s. 4 Cornet Henri, 3 u. 18 m. 41 s. 1.5 5 Masselis Jules, 3 u. 27 m. 45 s. 6 Fa ber Ernest, 3 u. 40 m. 36 s.7. Cruchon Charles, 3 u. 40 m. 36 s. 1.5 8. Godi- vier Marcel, 3 u. 53 m. 43 s. 2.5 9. Delofl're Jules 4 u. 6 m. 30 s. 10 Pot tier André 4 u. 9 m. 32 sc. 11. Engel Emile, 4 u. 10 m. 10 s. 12 Spiessens Alphonse, 4. 16 rn. 10 s. 4.5 13. Mai- tron, 4 u. 16 m. 19 s. 14. Fleury Geor ges, 4 u. 33 m. 50 s. 15 Lannoy, 4 u. 34 m. 31 s. 16. Bouiilet Jean, 4 u. 36 m. 51 s. 1.5 17 Berthier Eugène, 4 u. 50 m. 30 s. 18. Menager Constant, 4 u. 55 m. 39 s. 4.5 19. Pardon Maurice, 5 u. 3 m. 20 s. 20. Saillot, 5 u. 3 m. 31 s. 4.5. 21. Pottier Lucien, 5 u. 8111. 12 s. SUNLIGHT Vrijdag laatst werden nieuwe schok ken gevoeld te St-Cannat en muurge deelten zijn er ingestort. Lange- Een schrikkelijk drama heeft Maan dag namiddag de stilte gemeente Lan- gemarck. in opschudding gebracht. Een jongman, van een 30tal jaren, Arthur Bameeie, koopman in kooien, te Bixschote, verkeerde sedert eenige maanden, eene naaister van marck, Marie Masschelein. Weggezonden over eenige dagen, keerde Bameeie Maandag namiddag terug, bij zijue bruid, en eene nieuwe weigering bekomende, trok bij uit zijne vest een revolver en schoot op de jonge dochter, die de lading in het hoofd kreeg. Daarna keerde hij het wapen tegen zich zeiven, en schoot de hallen af in zijn hoofd hij viel dood ten gronde. Het meisje, dat een oog verloren heeft is stervend. Dinsdag namiddag rond 4 urê is het parket van Yper ter plaats geweest. De toestand van Marie Masschelein, bezorgd door dokter Debandt, van Langemark, is verbeterd. Van af 49 Juni geeft het volledig orkest van de Kuursaal zijne dagelijk- sche Concerten. In de laatste dagen is de heer Marquet, algemeen Bestuurder van de Maatschappij der Zeebaden, met den heer Rinskopf, bestuurder van de Symphonie, naar Duitsland en Italië gereisd, om er met wereldberoemde zangers en zangeressen voor het sei zoen eene verbintenis te sluiten. Zoo zullen wij het genoegen hebben Frieda Heinpel weder te mogen toejuichen, en kennis te tnakeu met het buitenge woon zangerstalent van mejulfer Hidal go en mevrouwen Bonaplata en Druetti. Italië levert ons daarenboven twee te nors, Zenatelio en Paoli, die Caruso en Tamagno evenaren en een baryton, Maugini Coletti, die in zijn vaderland als de volmaaktste zijner soort beroemd is. Men bereidt voor den 21 Juli, 011s nationaal feest, de uitvoering van den Te Deum, van Tinei en onder de lei ding van den schrijver, door 590 zan gers, Die enkele namen bewijzen dat het seizoen van 1909, volgens de belofte van M. Marquet, in niets zal moeten onderdoen voor de voorgaande en zelfs nog schittender zal zijn. De dagen voor de paardenkoersen ten getalie van 28, zijn reeds vastge steld de hippodroom zal den 1 Juli geopend worden. Arles. De schade, veroorzaakt door de aardbeving in het Zuiden van Frankrijk, wordt geschat op 16 mil lioen. Te Rognes vooral is de schade 't grootst. Heel het dorp werd vernield. Hulpcomiteiten werden overal inge richt. De opruimingswerken worden ove ral met spoed doorgedreven. De toren der kerk van Larnbesc, welke een wer kelijk gevaar opleverde, werd neerge haald met dynamiet. Verscheidene huizen zijn vernield geworden op de zelfde wijze. New-York. De politie zond bevel naar Colon, in Panama, 0111 een groep Chineezen aan te houden. Deze verlie ten New-York voor Van Couver, acht dagen geleden. De politie ondekte dat de Chinees, verdacht miss Sieget, het dochterken van een generaal te heb ben vermoord, op 11 Juni naar Van Couver vertrok. Het lijk werd aange troffen in een reiskoffer. Ijsbergen. Na heete dagen is sedert Donderdag- een merkelijke verkoeling in de weer gesteldheid waargenomen, die schijnt voort te komen van de aanwezigheid van talrijke ijsbergen in den Oceaan. De Mongolian heeft bij St-Johns een paar dagen geklemd gezeten. De Vaderland is vijf ijsbergen voorbij- gestoomd en ie New-York zijn twee Engelsche stoomers aangekomen, die eveneens veel last van het ijs hebben ondervonden. De Madura van Newcastle is ge heel door bergen omringd en langen tijd ingesloten geweest. Het kraken der ijsmassa's, die op elkander stieten en het plompen van groote stukken ijs in het water werd duidelijk waargenomen. De kapitein mat een reusachtigen ijs klomp die 3300 voet lang was en een 400 voet boven de zee uit. De Bisley van Glasgow verloor in het ijs drie van haar vier schroefbladen en werd onder de waterlijn op ver schillende plaatsen ingedrukt. Het scheepsvolk zag op de ijsbergen wal russen en ook een ijsbeer. Die groote ijsmassa's nu schijnen losgekomen te zijn tengevolge van ern stige aardbevingen welke in den ver- loopen winter in het hooge Noorden van Amerika hebben plaats gehad en die, volgens de verklaring van India nen der Noordkust van Labrador, be langrijke veranderingen in het voorko men van den bodem hebben veroor zaakt. Prinses Albert en de schoolkindeten. Prinses Albert heeft tusschen de leerlingen der officieele en vrije scho len der stad Brussel de kinderen aan gewezen dees jaar de jongens, die op hare kosten naar de schoolko lonie van Wenduyne zullen gezonden worden. Zij zullen op 28 Juni aanstaan de vertrekken. Re luchtvaart. Men weet dat er voor de vreemde luchtballen, die in Frankrijk neerda len, thans tolrechten moeten betaald worden, alhoewel zij gewoonlijk zoo spoedig mogelijk naar hun vertrekpunt worden toegestuurd. De Fransche Aé- ro-Club zelf is bij de ministers tus- schengekomen, om dien maatregel niet al te streng toe te passen en hem zelfs te doen intrekken. Er is nu spraak te Parijs eene internationale conferen tie bijeen te roepen, om de rechtskun dige kwesties, door de luchtvaart opge worpen, te bespreken. In Duitschland schijnt men ernstig aan het werk te zijn om naar Luzern een dienst van besturbare luchtballen in te richten de Fransche Aéro-Club wendt nu ook pogingen aan om een soortgelijken dienst in te richten tus schen Frankrijk en Zwitserland. PROGRAMME 2° PARTIE. 1° Prix du début 500 fr. de prix 2° Prix du cercle (handicap) 900 fr. 30 Prix de la ville d'Ypres (omnium) 1600 fr. Prix des Places Loge ou tribune réservée (circulation) 5 fr. Tribune 3 L. Virage i fr- Gradins O fr. 50 La location des places sera ouverte au Café du Sultan, Grand'Place, vers la mi- Juin. On annonce que les officiers argentins qui participent aux Concours hippiques de Paris, Bruxelles et Londres, seront égale- ment au Concours hippique d'Ypres le 18 Juillet. Wij bevelen vurig onzen stadsgenooten de tombola aan ingericht door de Maat schappij van Onderlingen Bijstand, de Oud-Leerlingen der Stadsschool van Yper. Toen jufvrouw Sullivan hierop zegde, dat zij hem sedert des morgends vroeg niet meer gezien had, onderrichtte Geertrui haar, met eene bedaardheid, die zij innerlijk niet gevoelde, dat Miller beloofd had voor hem te zorgen en zeker wel zou weten waarom hij was uitgebleven, Zi] Z >u hem terstond gaan opzoeken O, het spijt mij zoo, zegde jufvrouw Sulüvan, dat gij in zulk een w» er nog eens uit moet. Maar ik ben zoo ODgerust over hem gij niet Geertje Niet zoo zeer. Ik denk dat hij goed en Wel in de kerk zit. Maar ik zal terstond naar hem toegaan gij weet wel, tante, dat ik mij nooit aan het weder stoor Sla dan mijne grooten doek om, lieve. Dit zeggende ging jufvrouw Sullivan naar eene kas in den gang, en ga Geertrui aldus gelegenheid om dokter Jeremy te verzoeken op hare terugkomst te willen wachten, daar zij wel Wist dat eene buitengewone gemoeds beweging jufvrouw Sullivan eene flauw te zou berokkenen, en vreesde dat alleen gela ten, zich nog meer angstig zou maken over het lang uitblijven van haren vader. Het was zeer onaangenaam weder en het werd reeds donker. Geertrui haastte zich voort langs bet natte voetpad, blootgesteld aan de verblindende sneeuwbui (want het waaide te hard om eenen regenscherm open te houden) en na verscheidene straten te zijn door gegaan, bereikte zij de kerk. Zit trad het gebouw in, waar zij nog maar en kele werklieden vond, Zag dadelijk dat de oude mui daar niet was. en begon reeds te vreezeri, dat zij geen bericht van hem zou kunnen bekomen, toen zij Miller ontmoette, die van de galerij kwam. Hij scheen ver wonderd toen hij haar zag, en vroeg of de Deze machtige uitnemende menschlie- vende maatschappij is vast besloten den weg der hervormingen en der heilzame maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12u leden bij de 550 ledën der oude afdeeling voegen. In 1905 wordt bet comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturenhet zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,500 fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van '10 centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. oude man niet ie huis was gekomen. Zij antwoordden van neen, en hi] onderrichtte haar daarop dat hij den grijsaard in het middaguur niet had kunnen bewegen, en hem daarom naar zijn eigen huis had mede genomen Hij had echter gedacht, dat hij zich reeds veel vroeger had laten bewegen om zich door eeri der kinderen naar de wo ning van jufvrouw Sullivan te laten gelei den. Daar het nu waarschijnlijk voorkwam dat hij zich nog hij Miller aan huis bevond, vroeg Geeertje dezen orn zijn adres (want de famillie was in het laatste jaar verhuisd en zij had ze in dien tijd nog niet verzocht) en bet geleide van den vriendelijken metse laar afwijzende, wien zij niet van zijn werk wilde nemen, begaf zij zich terstond daarheen. Na nog eene nnaangenaame wan deling en e'enige moeite om de rechte straat en huis te vinden, kwam zij daar en klopte aan de deur. Zij kreeg geen antwoord en na een oogenblik gewacht te hebben, opende zij zelve de deur en trad binnen. Door eene andere deur aan de rechter hand hoorde zij de klank van kinderstemmen en zooveel ge rucht, dat zij het onmogelijk achtte zich te doen opmerken, waarom zij zonder verder aankloppen de kamer binnentrad. Een troepje kinderen stoof op het gezicht eener vreemde verschrikt uiteen om zich hier en daar te verschuilen en jufvrouw Miller, ontsteld dat zij in hare keuken werd ver- rasd terwijl alles daar zoo overhoop lag, schoofhaastig een droogrek tegen deu muur, en ontdekte aldus juist den persoon, dien Geertrui kwam zoeken en die mijmerend over het vuur gebukt zat. Wordt Voortgezet OOGENBLIUa"VAD RUST zijn alleen mogelijk daar waar Sunlight gebruikt wordt en zij zal ze U ver schaffen want Sunlight doet het werk. de zuiverste der zeepen. oaooooooo iO ffl SO O O O O (j-l OOOOWOOOJCUl GS GS O O O 3S OOOOOOOO ooooooo-»-» OO GO CO O O O O <5*1 54 (M O O OO es 0000000 O O O O O O O 3 er S - Ss£a I SPo .2 S s x> o o a? Cd i. *3 a. fc, o. pa o

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3