ZOMERSEIZOEN itMUIHT ZONDAGBUST Grandes Courses INTERNATIONALE RIJDERSSTRIJD Vélodrome d'Ypres. Tombola van den Ouderlingen Bijstand. Algemeene Verlichting Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. II I) L H OUCR, Grand Concours Hippique International had te bedaren en waaruit de libera len voordeel getrokken hebben. Eindelijk, in 1906, het jaar der in ventarissen in Frankrijk, die overal wisten het voordeel er uit te trekken dat men weet en dat zij uitbaatten met eene aanstootelij ke slechte trouw in ons urens-arrondissement waar zij zoover gingen onlusten te verwekken op den Abeele, die met de dood van eenen mensch gevolgd waren, werd M. Nolf gekozen met 11,207 stem men tegen 28,287 gegeven aan de klerikalen, hetzij met een overschot van 1,778 stemmen. Welnu, nooit werd er een geduch- tigere aanval tegen onze partij gele verd in ons arrondissement. Onze tegenstrevers zelve bekenden het en herkenden hunne nederlaag. M. Nolf behield het cijfer stemmen dat hij in 1902 bekwam en dat niet tegenstaande eene ernstige vermin dering bestatigd in de grenskantons van Wervik, Poperinghe en Rous- brugge, waar de kwestie der fransche inventarissen niet gelukt uitgebaat werdniettegenstaande dat eene onvermijdelijke en voorziene vermin dering van stemmen zich voordeed in de bureelen van Poelcapelle, de scheiding dezer gemeente van deze van Langemarck besloten was, niet tegenstaande eindelijk, dat de gram schap door de aanvallen verwekt waarvan de aanhangers der kandida tuur Lefevre, den tijd hadden gehad te bedaren, M. Nolf gelukte er dus in de ruimten aan te vullen voortko mende van deze verminderingen, met zijn oud getal stemmen te be houden, klaarblijkend bewijs dat niets den vooruitgang van onze partij had kunnen tegenhouden. Men moet van kwade trouw zijn om het te loochenen. De grenskantons van Poperinghe, van Rousbrugge en van Wervik, teweeg gebracht door den veldtocht der inventarissen, getuigden allen in 1906eenen terugsprong op de kiezing van 1902. Poperinghe. In 1902 I111906 M. Nolf bekomt Lijstestemmen 1077 995 Persoonlijke stemmen 98 61 Totaal 1175 1056 Rousbrugge. In 1902 In 1906 M. Nolf bekomt Lijstestemmen 617 531 Persoonlijke stemmen 27 46 Totaal 644 577 Wervik. In 4902 In 4906 M. Nolf bekomt Lijstestemmen 1739 1547 Persoonlijke stemmen 93 186 Totaal 1832 1733 Zijn die cijfers niet afdoende Niettegenstaande de belangrijke verminderingen dezer drie kantons, heeft onze partij haar cijfer van 11,200 stemmen kunnen behouden is dat het klaar bewijs niet dat er grond gewonnen is geweest in het geheele van het arrondissement Zoo dus, wanneer men aftrekking doet der bijzondere omstandigheden die invloed uitgeoefend hebben op de kiezingen van 1900 en van 1906, bestatigen wij dat onze vooruitgang onloochenbaar is. Het zal ons vol doende zijn, om het te bewijzen, de cijfers van 1894 en 1906 te vergelij ken, twee kiezingen waar er maar twee lijsten waren, liberalen en kle rikalen, tweemaal strijdende met eene volledige lijst. In 1894 bekwam de beguristigste liberaal, M. Brunfaut, 9.839 stem men, en M. Berten, de begunstigste kandidaat der klerikale lijst, 24,474, in 1906de geduchtigste kiezing welke de liberalen hebben moeten onder staan in het arrondissement, geeft 11,207 stemmen aan M. Nolf tegen 28,278 aan de klerikalen. Dus na 12 jaren en hoewel de ver gelijking gansch ten voordeele der klerikalen zijn, bewijzen de cijfers voor de klerikale partij maar eenen vooruitgang van 3,804 stemmen te gen 1,368, winst der liberalen. De verhouding is onbetwistbaar ten on zen voordeele, vooral als men reke ning houdt dat in 1906 wij in drie kantons merkelijke verminderingen ondergaan hebben verschuldigd aan eene gekende en toevallige oorzaak. Daarna zal men begrijpen dat de voorzeggingen van M. Fraeys, ons volkomen gerust laten. Wat de ministeriëele beloften aangaat, heeft men er te Yper fijn mede gelachen. De voltooiing der vaart van de Lei naar d'Yperlée is een versleten stok paard. Veronderstellende dat de zaak ditmaal beslist zij, na 25 jaren kleri kaal beheer, er zijn zoovele andere eischen die uitgesteld zijn, zooveel opeengehoopte grieven tegen de kle rikale regeering, dat het nog deze zaak niet is die invloed zal hebben op de kiezing. Dat onze liberale confraters zich gerust stellen. De tijdingen die ons 1 van alle kanten van het arrondisse ment toekomen, zijn uitmuntend en wij mogen aankondigen dat verre van te vreezen voor de naaste kiezin gen, wij van nu af de verzekering hebben dat in 1910 de liberale zetel zal gewonnen worden en met een getal stemmen veel grooter dan in 1906. STAD YPER. 1909. 'Zondag 4 Juli. ten 8 ure, CONCERT, door de Koninklijke Fanfare. Zondag 11 Juli, ten 8 ure, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag 18 Juli, ten 2 ure, ingericht door den Cercle Équestre. Ten 8 ure, CONCERT, door de Koninklijke Fanfare. Woensdag 21 Juli, (NATIONAAL FEEST) ten 8 ure, CONCERT, door het muziek van het 3" linie regiment, van de Groote Markt. Zondag 25 Juli, ten 8 ure, CONCERT, door de Stadsharmonie. Zondag l'm Oogst, Jaarlijksche Kermis gezegd TUINDAG van dienst zijnde van 's middags lot 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR 1909. ZONDAG 4 JULI 1909, DIXMUDESTRAATn," 16, YPER. Dimanche 11 Juillet 1909, 3,500 ir. Prix 3,500 fr. POUR DEBUTANTS ET AMATEURS Grand Match derrière grosses motocyclettes. 1°) Course sur route pour débutants sans licence, Ypres-Furnes-Ypres 60 kilom. avec arrivée au vélodrome. (45 prix dont un vélo de course com plet) valeur totale 400 fr. 2°) Course pour tout-petits agés de moins de 40ans,(4prix valeur 75 fr.) 3°) Course de demi-fond pour amateurs 30 kilom. avec prime tousles 3 kilom. (8 prix dont un vélo de course) va leur totale 400 fr. 4°) Course pour débutants agés de 40 a 44 ans (4 prix valeur 75 fr.) 5°) Course de demi-fond 80 kilom. der rière grosse motocyclette (en 2 man ches 30 et 50 kilom.) 6°) Course pour grosses motocyclettes. Les frais généraux d'organisation étant trés élevés, la commission du vélodrome a dü augmenter légèrement les prix des places. Réservées, 3 fr Tribunes, 2,50 fr. Virage, 4,25 fr. Gradins, 0,75 c. Pour inscriptions s'adresser a M. Robert Clinckemaille, directeur, chaussée de Furnes (prés du Vélo drome), Ypres. organise dans l'enceinte du Vélodrome avec le bienveillant concours de l'Harmonie Communale L.e Dimanche <H Juillet, a 2 heures précises. i° Prix du début 500 fr. de prix Prix des Places gp'|.g S Sb huis is hij scheen niet te weten dat hij op de terugkomst van Geertrui wachtte, of om eene andere reden dan tot zijn eigen genoe gen daar was. Hij had met jufvrouw Sulli van gepraat over een landstadje, waar zij beiden in hunne kindschheid eenigen tijd hadden doorgebracht, en in den loop van het gesprek was de bedeesde en menschen- schuwe vrouw zoo gemeenzaam met den gezelligen en onderhoudenden dokter ge worden, dat hoewel hij door een onbedacht gezegde toevallig zijn beroep geopendbaard had zij zich toch door hem over den staat van haar gezendheid liet ondervragen, zon der den zweem van dien angst te gevoelen, dien zij zich verheeld had dat reeds het en kele gezicht van eenen dokter haar zou aanjagen. Toen Geertrui terugkwam, had hij zich reeds met haren toestand bekend gemaakt, en toen jufvrouw Sullivan dan de kamer verliet om drooge kleeren voor haren vader te halen, was hij gereed om zijn ge voelen daarover te zeggen Geertrui, zegde hij, zoodra de deur gesleten was die vrouw is zeer ziek. Denkt gij dat. dokter sprak Geertrui, ontsteld op eenen stoel neerzin kende. - Ja, antwoordde hij peinzende Gave God dat ik haar voor zes maanden had ge zien Hoe zoo, dokter Is hare kwaal reeds zoo oud Ja, en veel ouder. Zij heeft zich verhard tegen den langzamen voort gang eener kwaal, die ik vrees dat nu buiten bereik van geneeskundige hulp is. Dokter zegde Geertrui op een diep be droefden toon, gij wilt mij toch niet zeggen dat tante zal gaan sterven, en mij en haren ouden vader verlaten, zonder Willie ooit we der te zien O, ik had gehoopt dat zij zoo erg niet was Maak u niet zoo ongerust, Geertrui, antwoordde de dokter vriendelijk. Ik wilde u niet angstig maken zij kan nog eenen tijd lang leven. Ik zal over een paar dagen beterover haren toestand kunnen oordeelen. Maar het is wezenlijk gevaarlijk dat gij hier met die twee vrienden van u alleen blijft om er niet eens van te spreken dat gij uwe krachten te veel vergt. Heeft jufvrouw Sullivan geen vermogen om eene oppas-ter of dienstbode te behouden Zij zegt mij dat zij nu niemand heeft. O ja wel, antwoordde Geertrui haar zoon voorziet rijkelijk in hare be hoeften Ik weet dat zij veel minder verteerd dan hij wel zou willen dat zij deed. Dan moet gij er haar over spreken om terstond iemand tot hulp te nemen want als gij het niet doet, zal ik het doen. Ik ben voornemens het te doen, sprak Geertrui. Ik heb reeds eenigen tijd begrepen dat het noodig was, maar zij is zoo bang voor vreemden, dat ik er tegen opzag om het haar voor te slapen. Gekheid zegde de dokter. Dit is maar verbeelding van baar zij zou er zich spoedig aan gewennen om bediend te wor den. Jufvrouw Sullivan kwam nu terug, en nadat Geertrui hare onverwachte ontmoe ting met Nan Grant had verhaald, verzocht zij dokter Jeremy, die de bijzonderheden van haar vroeger leven kende en dikwijls van Nan had gehoord, om deze den volgende dag te gaan bezoeken. Wordt Voortgezet). Wij bevelen vurig onzen stadsgenooten de tombola aan ingericht door de Maat schappij van Onderlingen Bijstand, de Oud-Leerlingen der Stadsschool van Yper. Deze machtige uitnemende menschlie- vende maatschappij is vast besloten den weg der hervormingen en der heilzame maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het 'geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12u leden bij de 550 leden der oude afdeeling voegen. In '1905 wordt bet comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,500 fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van'10 centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. EEN GROOTE WASCH wordt LICHT WERK. ZUIVERE De eigenschappen der Sunlight zijn te danken aan de zuiver heid der grondstoffen waar mede zij gemaakt wordt. 1234 2° Prix du cercle (handicap) 900 fr. 30 Prix de la ville d'Ypres (omnium) 1600 fr. Loge ou tribune réservée (circulation) 5 fr. Tribune 3 fr. Virage 1 fr. Gradins o fr. 50 La location des places sera ouverte au Café du Sultan, Grand'Place, vers la mi- Juin. On annonce que les officiers argentins qui participent aux Concours hippiques de IJaris, Bruxelles et Londres, seront égale- ment au Concours hippique(d'Ypres le 18 Juillet. OüOOOOOO® sre6^sooooos<i OOOOCOOOOO&l s-} S-) O Os e-> ooooooo® OOOOOOOw* CO OO CO O O O O CM "c-i O O 20 O O O O O O co O O O O O O co co n 05 O t- o> - 2 s_ 05 O -<v o OJ Ex3 U- V3 fi- Isu O. cq Q

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3