ZOMD&GBUSï dochtertje Maria V01K0MENE VERTEERBAARHEID Emulsion SCOTT Les Ëncres Gimborn SUHUGNT ■bh 11 MÊMmm État-Civil d'Ypres. Zillebeek-vijver. Tombola van den Onderlingen Bijstand. Sociélé des Francs Arbalétriers. Vlaamseh Tooneel. TUI\DAGLIFFDE, ROS A LINDE, L A K M Soeiélé de Garde-eiviques. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. L. AFIVTSEAS, Soeiélé des Anciens Pompiers. POPERINGHE. Nieuwstijdingen. Om te lachen. zulk onderscheid of verschil te ma ken tusschen kinderen van een zelfde huisgezin, die al de vereischte voor waarden vereenigen om van alle be taling van schoolgeld ontslagen te worden. Al wie onpartijdig of niet voor in genomen is, moet bekennen dat het eene schande is voor ons stadsbe stuur welk zoo veel geld nutteloos verkwist, van hare eigene bewaar school niet kosteloos te verklaren gelijk zulks in al de vrije bewaar scholen bestaat, dank aan de milde toelagen die het haar zoo gereedelijk verleent. - In de laatste zitting van den ge meenteraad, op eene vraag door een lid gedaan, heeft Burgemeester Co- laert geantwoord dat de werken van den vijver voltrokken zijn, behalve dat van den eenen kant de heer ingenieur Froidure vindt dat eenige derzelve gebrekkig uitgevoerd zijn geweest en dat van den anderen kant de valdeuren van het sluis de ver eischte hoedanigheden niet hebben. De Raad aanhoort zulks zonder eenige opmerkingen of te vragen wat het Schepencollegie hierover zal beslissen. Zal het zelve den aannemer uit- noodigen zich te gedragen aan het lastkohier, en bijgevolg de noodige veranderingen en verbeteringen aan de gebrekkige deelen van zijn werk doen verrichten of wel alles gelijk het uitgevoerd is, goedwillig over nemen W aarom heeft de stad voor aleer water in den vijver te laten deszelfs grond niet behoorlijker doen zuive ren van al het onkruid en gewas die er weeldrig in opgeschoten is binst den zomer Nu zal alles er in rotten en het wa ter bederven. Tir du 8 Nouembre 1909. Au CERCLE. Haut total Vermeulen René. Bas total Brunfaut A. HOJ\ ger, Theatre d'Ypres. L'excellente troupe du theatre de Tournai donnera sa seconde represen tation a notre theatre, Mardi 16 Novem- bre proohain, a 8 h. du soir. On interprètera Opéra-comique en 3 actes. Tir du 4 Novembre 1909. Burgho A. Vantholl H. Ommeslagh R. Pintelon M. Vandevyver A. Masschelein A. Salomé A. Gruwez A. Gaimant A. 15 15 15 25 20 10 20 15 25 25 20 25 20 25 10 15 25 20 10 5 20 25 15 20 20 25 25 95 52 25 90 20 25 90 25 0 90 25 15 85 5 10 85' 20 5 80 20 5 75 15 5 75 vu» dienst zijnde van 's middags tol 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR 1909. ZONDAG 14 NOVEMBER, 1909. Les obligations portant les numé- ros 73 et 113 sont sorties au tirage et sont remboursables a partir de ce jour. Den 20°" Juni laatstleden schreef liet Nieuwsblad van Poperinghe het vol gende Ons discliliestuui'. Allerlei geruchten werden sedert eenigen tijd over het dischbestuur in stad rondgestrooid. De inwoners zullen weldra op de hoogte der zaak gebracht worden. Immers, heden Zaterdag ver schenen onze dischheeren voor den vrederechter van Yper, om er over hunne handelwijze onderhoord te worden. Verscheidene bakkers van stad werden als getuigen opgeroepen. Dit onderzoek zal licht brengen in deze zaak, die zoo druk besproken wordt en wellicht een einde stellen aan de zonderlinge geruchten van on regelmatigheden. Maanden en maanden zijn sedert di.en verloopen en men vraagt zich af wat er daaronder mag zitten. Zelden is het gerecht zoo traag. De bevolking van Poperinghe vraagt ingelicht te zijn. Is er dan niemand in haren gemeen teraad om daarover den heer Burge meester te ondervragen Hij moet nochthans op d'hoogte van alles zijn Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM Een getuige van het drama van Meyerling overleden. Weenen. De konsul van Oosten rijk Hongarije te Denver, Vereenigde Staten, meldt dat baron Louis Vercera, broeder der minnares van wijlen aarts hertog Rodolf, is overleden. De baron was een der toeschouwers geweest van het drama van Meyerling, in den nacht van 30 Januari 1889. Reeds den volgenden dag was hij ver dwenen en men weetniet juist wat er met hen was gebeurd. Men meent te weten dat de baron memoriën over het drama heeft ge schreven, maar deze in 't vuur wierp, na een akkoord met het hof van Oos tenrijk. IVIIjn 9 jaar oud, leed geweldig aan de borst en niet een heelmiddel stilde hare pijnen. De Emulsion SCOTT gebruikende,werd zij niet alleenlijk volkomen genezen, maar tevens kloeker en sterker dan voorheen. Beizigerstrein vernield. 5 dooden en 20 gekwetsten. New-York. Vijf spoorwegbeamb ten werden gedood en 20 reizigers ge wond in de vernieling van een reizigers trein der lijn Pensylvaniè naar Jersey City. De oorzaak der ramp. is niet ge kend. Mijnheer M. MEIER, tand- meester^ heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOOR- LOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door niemand zal vertegen woordigd zijn. Niettemin, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kun nen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek der Moes- kroenstraat, 2, huis met koetspoort, hij het gevang. Opstand op een koersplein. Weenen. Tijdens de koersen wer den twee paarden buiten strijd gesteld op onrechtvaardige wijze. Duizenden toeschouwers sprongen dan naar de loge der rechters en vernielden de rui ten met steenen. De kassen moesten worden be schermd door de politie. Tot 24 aan houdingen werd overgegaan. soul les Meilleures. On peut se les procurer par 1/8, 1/4, 1/2 et I litre chez Lambin- IMatliée, rue de Dixmude, 53. In 't ministerie. M. de minister leest de rapporten der ingenieurs De nieuwe groene wagens loopen voortreffelijk Hm Hm Laa eens zien... Ik zal de oude ook groen doen schilderen. Bij den bakker. Een kleine jongen komt binnen Geef mij eens een brood van 30 centiemen. Het brood is opgeslegen, ventje. Het kost nu 32 centiemen. Sedert wanneer is het opgeslegen? Sedert dezen morgen Geef mij er dan een van gisteren. Vrouw. Doktor, mijn kleintje is ver achteruit met de spraak. Is daar niets aan te doen Doktor. Wat is het kind, een jongen of een meisje Vrouw. Een meisje. Doktor. Laat het dan maar be gaan, vrouwtje, 't Zal wel van zelf lee- ren babbelen. Er is een verschil tusschen eene lamp en eene vrouw en wel dit Wanneer men eene lamp poetst, brandt ze. Poetst men eene vrouw.... dan gaat ze uit. Declarations du 29 Oct. au 5 Nov. 1909. Naissances Mariages Décès b £42 G 2 g s» f.SP"S.a "eïa Wij bevelen vurig onzen stadsgenooten de tombola aan ingericht door de Maat schappij van Onderlingen Bijstand, de Oud-Leerlingen der Stadsschool van Yper. Deze machtige uitnemende menschlie- vende maatschappij is vast besloten den weg der hervormingen en der heilzame maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te plaatsen der groote gelijkaardige maat schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12u leden bij de 550 leden der oude afdeeling voegen. In 1905 wordt het comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,500 fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van 10 centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. Zondag 21n dezer geeft de Vlaamsche Ster hare tweede vertooning voor het too- neeljaar. Worden opgevoerd blijspel met zang in een bedrijf, woorden van Jules Tasseel, muziek op oud-vlaam sche liederen bewerkt door Firmin Harteel. drama in een bedrijf door Nestor de Tière. zangspel in 3 bedrijven door E. Rosseels. Aan volk en toejuichingen zal het er nog maals niet ontbreken, de goede faam der Vlaamsche Ster staat er borg voor. Allen op post, en leve, leve lang de Vlaamsche Ster BOTERMARKTn 9YPER. Brief in date 8 Januari 1909, van M. Julius PETIT-BURY, Boulevard-straat, Binche. De SCOTT alleen heeft de faam eener voor beeldige emulsion. Die faam ontleent zij aan de bekomene genezingen, dank zij hare zuiverheid en de kracht harer bestanddeelen en tevens hare Die laatste hoedanigheid is de kenmerkende eigenschap van't stelsel SCOTT, welke niet eene andere emulsion heeft kunnen navolgen. Wanneer gij de vraagt, laat u dan niet verleiden en neem geene andere dan de echte SCOTT, want anders zult gij 'niet genezen. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. EEN GROOTE WASCH wordt LICHT WERK. ZUIV De eigenschappen der Sunlight zijn te danken aan de zuiver heid der grondstoffen waar mede zij gemaakt wordt. 1-231 Vercamer, Oscar, rue St Christophe. Billiet, Paul, rue de Lille. Swyngedouw, Marie, chaussée de Dickebusch. Pickel, Lucien, rue cje la Crapaudière. Mailliard, Roger, rue de Lille. Dossche, Pierre, mineur, et Visage, Sido- nie, servante, tous deux a Ypres. Maes, Jules, mécanicien, et Decaesteker, Marie, sans profession, tous deux a Ypres. Hoorelbeke, Arthur, ouvrier agricole, et Depikker, Zoé, ouvrière agricole, tous deux a Ypres. Verhack, Lucie, 77 ans, sans profession, célibataire, rue de la Plume. - Debruyne, Mathilde, 73 ans, sans profession, èpouse de Vanoverschelde, Edouard, rue Basse. Lapiere, Marie, 22 ans, sans profession, célibataire, chaussée de Poperinghe. Baratto, Louis, 80 ans, sans profession, veuf de Vanaerde, Hortense, Marché au Bétail. Hollevoet, Céline, bo ans, sans profession, veuve de Bulckaen, Pierre, rue de l'Höpital St Jean. Banckaert, Paul, I 1/2 an, rue Courte de Thourout. Frê- teur, Aimée, 81 ans, sans profession, veuve de Linglin, Francois, rue de la Boule. Laplace, Gaston, 5 mois, Hoornwerk. Talon, Marie, 2 ans, Plaine d'Amour. Oh O X 73 3 V .t; cc u t2 C e c co c - w 02 Ooo p co G CT3 - 3 |2 D ET-S 13! 135 2 G ri 0 S bjo 20 20 0000000 t~- r- o o o oo co -r-COt^COOOO-^ T- «r-« O O O <51 co oooooooco OOSOOOOO-— -r-COCOOOOO^t CNrnriOO Oi 61 O O O O O O co O O O O O O O G <D O Vh <t> CG <D D co"0 cr Th <L> <U ,v. ij 5 o;o o

De Weergalm (1904-1914) | 1909 | | pagina 3