August SOUXDORF, Voor mifnen zoon Ernest Emulsion SCOTT ZONDAGRUST EIERLEGSTER genezende kracht overtreffende. État-Civil d'Ypres. Vlaamsch Tooueel. GENE VERDRIFT, Société des Fi 'ancs Arbalétriers. Tombola van den i Ouderlingen Bijstand. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen 11. C. MAY, Eene reeks diefstallen. Koeimarkt, 24, I Tt»EH. Nieuwstijdingen. SUNLIGHT I«öë s; Alvorens de zitting te heven, stelde M. Nolf eene dagorde voor, den wensch uitdrukkende, de Ant- werpsche liberalen te zien een einde stellen aan hunne oneenigheden en hand aan hand optrekken tijdens de aanstaande wetgevende kiezingen. Deze dagorde, aanvaard bij toejui chingen, zal gezonden worden aan het politiek korps van Antwerpen. Men ging vervolgens over tot de tombola een groot getal schoone prijzen wierd onder de aanwezige leden uitgelot. Het is waarlijk aan moedigend voor de Ypersche libera len, den vooruitgang te bestatigen van hunne schoone maatschappij, waarvan het getal leden onophoudend toeneemt. MM. Colaert en Van Merris, katholieke volksvertegenwoordigers van het arrondissement Yper, hebben gestemd tegen de afschaffing der loting, der plaatsvervanging en de vermindering van diensttijd. Het is op Zondag 33e" Januari 1910, dat de Vlaamsche Ster hare derde ver tooning voor het tooneeljaar geeft. Worden opgevoerd drama in drie bedrijven door E. Ver- schueren. SCHRIK VAN SOLDATEN, blijspel met zang in een bedrijf, woor den van P. Kinds, muziek van Braun. Volgens loffelijke gewoonte voorzien wij eene eivolle zaal en eene begeeste rende menigte aan daverende toejui chingen zal het er stellig niet ontbre ken. De vierde vertooning van het winter seizoen zal gegeven worden den 3O0n Februari 1910. Tir du 17 Janvier 1910. Blasox Varié Haut total Thirifays X. Bas totalVandaele A. In 1880, onder 't liberaal beheer, was (Ie openbare schuld van öelgië van fr. 1.4»».814.049. In 190T, na 29 jaren klerikaal bestuur 3,419,631.090, of 1 miljard 993 miljoen 217 duizend aOl frank meer Wij bevelen vurig onzen stadsgenooten de tombola aan ingericht door de Maat- j schappij van Onderlingen Bijstand, de Oud-Leerlingen der Stadsschool van Yper. Deze machtige uitnemende menschlie- i vende maatschappij is vast besloten den weg der hervormingen en der heilzame j maatregelen ingetreden om hare werking uit te breiden en zich op de hoogte te I plaatsen der groote gelijkaardige maat- schappijen van het land. In 1905 sticht zij eene bijzondere afdeeling met onderscheiden kapitaal niet oud-leer lingen, bestemd voor de personen die het geluk niet gehad hebben de gemeente knechtjesschool te verkeeren. Alzoo kwa men zich 12u leden bij de 550 leden der oude afdeeling voegen. In 1905 wordt bet comiteit der oude af deeling bewogen over het lot zijner leden, bijna allen arme werkers het wil hunne zedelijke gesteltenis opbeuren, hun na een gansche leven van arbeid de schande bespa ren uitsluitelijk ten laste te vallen, hetzij van hunne kinderen, hetzij van de liefda- digheidsbesturen het zocht het middel om den werkman onafhankelijk te maken, al het budjet der burgerlijke godshuizen en van het bureel van weldadigheid te ontlas ten. En bij middel van een jaarlijksch boni dat het kan verwezenlijken dank aan de mildheid zijner hooggeachte begiftigers, doet het comiteit eene jaarlijksche storting van drie franks per hoofd aan de pensioen kas onder de waarborg van den Staat om een ouderdomspensioen te verzekeren aan •de leden. Eindelijk de aangekondigde tombola heeft voor doel om het gebrek aan te vullen der hulpmiddelen van de nieuwe afdeeling met eene aanmoedigingskas te stichten voor stortingen op pensioen boekjes. De prijzen aan het publiek aangeboden bestaan uit stadsloten met premie eener nominale waarde van 1,500 fr. De loterijbriefjes zijn te koop aan den prijs van '10 centiemen bij den Voorzitter, M. Arthur Stoffel, en bij de andere leden van het comiteit. vun dienst zijnde van 's middags lot 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 23 JANUARI, 1910 GROOTE MARKTn° 35, YPER Te Zonnebeke. Vrijdag avond, rond 7 1/2 ure, ging de landbouwer Emiie Naert, wonende aan de Kroodseinde, door bet langdurig builen van zijnen wachthond verwonderd, op bet hof zien en hoorde gerucht in zijn kiekenhok. Hij haalde een lantaarn eu ging zijn kiekenhok nazien het gerucht had opgehouden. 's Anderendaags bestatigde Naert de verdwij ning vaneen vijftiental kiekens. De onderzoe kingen rond de hoftstede deden de voetstappen ontdekken van twee kerels, komende van het Rijsselbosch, slechts 5 minuten verwijderd van de hoeve Naert De dieven hadden zich waar schijnlijk in het bosch verdoken en hunnen slag gedaan, zijn zij gevlucht met hunnen buit, langs den Becelaerschen steenweg. De daders zijn onbekend. Te Wer mek. In den nacht van Donderdag op Vrijdag zijn dieven ingedrongen bij de landbouwster Julie Taillieu, wonende op den Schiethoek en heb ben er in eene schuur eene geit ontnomen ter waarde van 40 frank. Vrijdag morgen zag men mansstappen in de sneeuw geprent, leidende naar Gheluwe. Te Gheluwe. Denzelfden nacht van Donderdag op Vrijdag heeft men bij den landbouwer Henri Vanrycke ghem, Becelaeresteenweg, een zwijnenjong van eenige weken oud, gestolen, van eene waarde van 30 frank. De daders zijn niet gekend. Te Zillebeke. Vrijdag avond, rond 6 ure, ontmoette de jachtwachter Pierre Devolder, ten dienste van M de Vinck, te Zillebeke, op het llooghe twee loensche kerels Een van deze mannen droeg op den rug eene rol traliedraad, terwijl de an dere eenen zak droeg, waarvan de inhoud scheen zwaar te zijn. Die mannen waren ver gezeld van eenen grooten hond. Bij het zich' van den wachter, verdoken zij zich achiereene haag, maar de eerste liep hen na, en dan vluchtten de twee kerels. Devolder achtervolgde ze, een hunner liet de rol tralie- draad op den grond vallen Opeens jaagden zij hunnen hond op den wachter, terwijl zij zich verwijderden in de richting van den Weithoek In I880, liberaal bestuur, brachten de accijnsrechten op de bieren 14.719,000 fr. op. In 1907, klerikaal be stuur 22.272.000 fr., of7 miljoen 343 duizend frank meer. heeft de eer hel publiek kenbaar te maken dat men ter gelegenheid van KARNAVAL, bij hem een schoon assortiment kostumen kan vinden, in Zij tie, S»ti nette, I ':111e, enz, zooals Markies, Mar kiezin, Pierots. Klowns, en eene hoe veelheid andere kostumen aan zeer genadige prijzen. Een schoon assortiment NJfAtS- KERS aan prijzen buiten alle concurrentie. Daar er eenen bijzonderen uitgang bestaal moet men cle Café niet door gaan. Elk zeg het voorts. Smokkelarij te Meenen. Men liet eenen voerman 's avonds toe zijnen wagen, geladen met tabak, op de binnenplaats te zetten bij M. Dewachter-I'ruyst Brugge- straat. den zou de lading aldaar afhalen, 's Nachts hield eene auto met drie personen aldaar stil de helft van de labak werd geladen in dit voertuig, dat in Frankrijk reed. De ta bak, welke nog op den wagen lag. werd s'mor- gens in beslag genomen door douaniers en woog 1,000 kilo's De smokkelaars zijn gekend. de zuiverste der zeepen. A anslag op een jachtwachter te Wijtschaete In den nacht van 12 op 13 Jan. losten mis dadigers geweerschoten op de woonst van den jachtwachter E. Van Gheluwe, kasteel van M. Godtschalck, burgemeester van Waasten. Rui ten werden vernield, maar niemand gewond. Een ander jachtbewaker van M. Godtschalck, zekere H. Provost, werd door een strooper met een geweer bedreigd, terwijl hij op ronde was. De strooper werd niet erkend. fi jaren oudwelke gestadig hoestte en al zijne krachten verloor, heb ik de Emulsion SCOTT gebruikt. EU heel middel heeft hem ten grooten deele versterkt en thans is hij heel welvarend. Eene bende inbrekers te Lens. De politiecommissaris van Henin Liétard hield eene bende misdadigers aan, welke tal rijke diefstallen in de streek had gepleegd. Allerlei gestolen koopwaren werden aangetrof fen in hunne woning. Al de gesnapten zijn oud-veroordeelden. Daaronder zijn drie 18ja- rige jongens. Toen men ze aanhield, beleedig- den zij aanhoudend de agenten. Mijnheer M.MEIER, tand meester, heeft de eer zjine talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOOR- LOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door niemand zal vertegen woordigd zijn. Niettemin, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kun nen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek der Moes- kroenstraat, 2, huis met koetspoort, bij het gevang. MM. Colaert en Van Merris, katholieke volksvertegenwoordigers van het arrondissement Yper, hebben gestemd tegen de afschaffing der loting, der plaatsvervanging en de vermindering van diensttijd. DE Best Product om de Hennen zonder ophouden te doen EIEREN EEGrREN ZELFS MET STRAFFE KOUDE Het eenigste dat goede uitslagen geeft Voor eene kleinigheid van tien centie men per maand en per hen, verkrijgt men eene regelmatige legging alle winters, 't is te zeggen dat eene hen meer dan 100 eie ren meer zal geven op het jaar Als men uitrekent dat in den herfst en den winter de eieren het meeste kosten, ziet men dat het gebruik der EIERLEGSTER eene groo te winst geeft, verschillende volgens de soortenvan 10 tot 15 franken 's laars en per hen l Niets is te veranderen aan het voedsel. In het morgen eten doet men eenen zeer goeden soeplepel Eierlegster voor acht hennen. Te Koop a"e drogisten> zaad- in Doozen van 1 kilo aan 1.10 fr. en in zakken van 2 1/2 kilos aan 2 fr. 60 Voorwaarden van verkoop en bestel ling worden postvrij aan de handelaars gezonden. Voor de personen die geenen depothou der hebben in hunne streek, zenden wij 5 kilos voor 5 fr.en 50 cent. van vracht, hetzij 5 fr. 50. 10 kilos voor 9 fr., en 1 fr. van vracht, hetzij 10 fr. 25 kilos voor 20 fr.en 2 fr. van vracht, hetzij 22 fr. Félix MOULARD, Fabrik., Rue des Tanneurs, 207, Brussel. Waarom hebben de Belgen 't al gemeen zuiver stemrecht niet Declarations du 7 au 14 Janvier 1910. Naissances Steyaert, Blanche, rue Chevalier Jean. Carlier, Camille, rue des Boudeurs. De- backer, Edgard, rue de la Station. Manages Dassonneville, René, conducteur de che- vaux, a Voormezeele, et David, Zulma, ser- vante, a Ypres. Verhelle, Adrien, jardi- nier, et Louf, Marguerite, journalière, tous deux a Ypres. Décès Clarisse, Auguste, I an, rue des Plats. Reynaert, Julienne, 64 ans, sans profession, veuve de Vander Brigghe, Remi, chaussée de Poperinghe. Louf, Jules, 55 ans, sans profession, rue Longue de Thourout. Ver- beke, Félicie, 49 ans, sans profession, céli- bataire, chaussée de Poperinghe. Tour- louse, Adolphe, 82 ans, sans profession, cé- libataire, Kalfvaart. Lievraux, Nathalie, 67 ans, sans profession, veuve de De Laere, Jean, chaussée de Lille. - s i.ëP'g.S E a G OOGENBLIKKEÏf VAN RUST zijn alleen mogelijk daar waar Sunlight gebruikt wordt en zij zal ze U ver schaffen want Sunlight doet het werk. Brief in date 28 Januari 19.09, van M. E. GAILLY, 18, Reper Vrevenstraat, Laeken-Brussel. De ontelbare genezingen bekomen door de (dank zij de zuiverheid en de kracht harer be- standdeelen, alsmede hare volkomene verteer baarheid), hebben van haar de weergalooze emulsion gemaakt, al de overige in Wanneer gij de Emulsion SCOTT vraagt, aan vaard dus ceene anderezoo niet, zult gij niet genezen. De p. imaaksels, aan goedkoopen prijs verkocht, hebben enkel de kleur der SCOTT en geenszins nare hoedanigheden, want hare uitwerksels zijn onnavolgbaar. '3 ve'vaardigers der Emulsion SCOT 1" voegen bij de bereiding fcftejV de gene zing; bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij aile apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen it. postzegels, gestuurd aan M. G. Cobben- itage 39, Zuidstraat) Brussel. La Pondeuse, Marque déposée VERKOOPERS, KRUIDENIERS a 2 3 V) r-J "G G G S bjo T020i00000— 'COOCQ CO CO oooooooo 000020.000 -r* Tr' CO «r* Oi er O O O O O O "TH O O O O O O co O G <D O u, 03 <D 3 G <D CO (1) ,1- O O 3 [l] tU m <1 Ph öq P4 W O

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3