dochtertje Maria VOLKOMENE VERTEERBAARHEID Emulsion SCOTT Offert par le do yen Lantaarnaansteker, SUNLIGHT ZONDAGRUST EIERLEGSTER De proclamatie Aanbesteding-Wedstrijd. Vlaamsch Tooneel. Société des Francs Arbalélriers. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. A. WECKESSER, Mengelwerk. Sterfgeval. tier Liberale Associatie. De Liberale Associatie heeft de volgende proclamaiie uitgeplakt Aan de inwoners der stad Yper en het arrondissement. Medeburgers, Eene blijde mareverspreidde zich gisteren door de stad. De regeering komt eindelijk te be sluiten de werken van den vaart van Yper naar Komen te voltooien, werken, die op 31 Januari 1863 begonnen, sedert 1893 verlaten waren Door dit besluit wordt een einde ge steld aan de wraakroepende geldver- kwisting, die bestond in liet vruchte loos laten van een kapitaal van zeven miljoen, som dat de vaart reeds in 1893 kostte. Sedert 1893 zijn zeventien jaren voor hij men telle het verlies van interest van geld, de schade langs alle kanten aan de werken veroorzaakt en men zal met reden zeggen, dat een goed be stuur, bekommert met de belangen van het land en die der Staatskas, dit besluit vele jaren vroeger zou geno men hebben. Hetgeen ook een voor deel voor ons arrondissement had ge weest. Maar vroeger was de vertegenwoor diging van het arrondissement eensge zind klerikaal, men was zeker van den uitslag en men bekommerde zich niet met de belangen onzer streek de re geering bemoeide zich alleenlijk met de arrondissementen waar de strijd hevig was en zijne vriénden gevaar lie pen. Heden, dank aan de evenredige ver tegenwoordiging, is die toestand ver andert. De grieven van ons arrondisse ment worden nu dagelijks de ministers voor oogen gelegd en deze, uit vrees van de politieke belangen zijner vrien den te schaden, wordt de regeering gedwongen er voldoening aan te geven. Daarom moet iedereen, die de inte resten van onze streek behartigd, zor gen dat den hedendaagschen toestand in de vertegenwoordiging behouden en zelfs versterkt worde. Leve de Evenredige Vertegenwoordiging De Liberale Associatie. MM. Colaert en Van Merris, katholieke volksvertegenwoordigers van het arrondissement Yper, hebben gestemd legen de afschaffing der loting, der plaatsvervanging en de vermindering van diensttijd. De De aanbesteding-wedstrijd, dank aan dewelke de voltooiing der vaart zal verwezentlijkt worden, is den 21 Augusti 1908 beslist geweest't is het1 geen volgt uit het antwoord in de Ka mer gedaan op dezen datum door den heer Minister van openbare werken, op eene redevoering uitgesproken door M. Nolf in den loop der bespre king van het buitengewoon budjet van dat jaar. Herinneren wij dat het M. Nolf is die de eerste is geweest om deze op lossing op te hemelen. Ziehier, inderdaad, in welke woor den hij zich uitdrukte in de zitting van 19 December 1905, dus 3 jaren vöör de beslissing van den minister Wat te denken, zegde M. Nolf, sprekende van de onvoltooiïng der vaart, van deze uitstellen die op- klimmen tot 1893 Indien, gelijk de ministerieele ver- si klaringen het zeggen, het bestuur van s> bruggen en wegen ernstig de zaak bestudeert, moet men er uit besiui- a> ten dat het niet bekwaam is om het vraagstuk op te lossen i) Indien het zoo is, waarom zou men zijne toevlucht niet nemen, in deze zaak, tot eene aanheHt4Miiug-iv4»«i- strijd Ik kan u verzekeren, Mijnheer de Minister, dat gij aannemers zult vin- den om de werken te voltooien en er de uitvoering van te waarborgen. Maar ik weiger te gelooven dat j het bestuur van bruggen en wegen onbekwaam zij dé werken tot een goed einde te brengen. Nu dat de aanbesteding-wedstrijd komt af te loopen, zal men met ons i zeggen dat M. Nolf goede profeet is geweest en dat hij eene goede ingeving heeft gehad met deze oplossing op te hemelen. IVEljn 9 jaap oud, leed geweldig aan de borst en niet een heelmiddel stilde hare pijnen. De Emulsion SCOTT gebruikende,werd zij niet alleenlijk volkomen genezen, maar tevens kloeker en sterker dan voorheen. BMMB|iBmB||| Tir au Cercle du 24 Janvier 1910 Oiseau Hoflack Fr. Haut total Aertsens L. Bas totalDeweerdt Ch. van dienst zijnde van 's middags lot 10 uren s'avonds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 30 JANUARI, 1910. DIXM UDESTRA A T, n° 68, YPER. 64 DE LOTGEVALLEN EENER WEES Uit liet Engelsch. 1 lil Te KoOP :'"e Drogisten, '/.aau- In 188Ö, liberaal bestiine, brachten de aecijiisreeliten op tie bieren 14.119,000 fr. op. In 19ÖT, klerikaal be stuur S2.2ÏS.OOO fr., of? miljoen 343 duizend frank meer. Spijts het gure winterweder en de nieuwjaarsdagen, die nog niet heeleiuaal voorbij zijtispijts al die ongunstige om standigheden, was de schouwburg jl Zon dag weeral eivol. Het goldt eene echt puike vertoouing op touw gezet door onze weer- gaiooze Vlaamsche Ster. Het. was verruk kelijk eens het oog te laten weiden over de heele zaal. Overal lieve gezichtjes bemin nelijke dames en juffers blozend als de len terozen, met de sierlijkste kleedij getooid vormden een i inker bloemen, bekoorlijk otn te stelen. En allen hebben er zich vermaakt en genoten, dat het een aard bad. Ook was het programma aanlokkend en het werd uitgevoerd op eene wijze, die de moeilijk sten meer dan bevredigde. Eerst voerde men een drama in drie be drijven op, getiteld Jeneverdrift, door E. Verscheuren, een mooi stuk, vol leerrijke lessen. Daar worden al de rampen, al het wee en al de zielesmarter! met hunnen lan gen sleep van euveldadt-n, welke de jenever veroorzaakt ten tooneele gevoerd en tast baar voor de oogen gesteld. Het stuk heeft een diepen indruk nagelaten en zal weer- kla k vinden in vele harten, die misschien nooit zoo zeer gevoeld hebbenhoe noodlottig de jeneverdrift worden kan en wat ai ver woestingen er door aangericht worden in al de klassen der samenleving. De meester lijke vertolking bracht heel de zaal in be geestering. Mej Zulma en Jeanne Devers, in de rol len van ViRGtNiE en Mathilde, speelden met echte kunst en beleefden wezentlijk de toestanden, waarin zij optraden. Bloemen en kransen bij hoppen' voor die bevallige kunstenaressen De heer en G. Pottel met de rol van Domikn, L Vancampo tnet die van Winand,K. Wolff, met die van Adolf, Fl. S osse met die van Jan, K Deweerdt, met die van Vankjei, en J. Degroote met die van Isidour, waren allen goed op de hoogte hunner taak, voor de eerste wat moeilijker en lastiger dan voor de laatste. De verschillende tij pen werden naar de na tuur geschetst en elk had zijne person naadje goed afgekeken. Een gul proficiat voor die vernuftige en volleerde spelers. De houding was flink, de gebaren natuurlijk en gepast, de taal zuiver gesproken, de too- neelen breed en vol leven en de tooneel- schikking onberispelijk. Ook de grimeering was welgelukt. Geen wonder dat de zaal zoo menigmaal dreunde onder het algemeen handgeklap De bij val was overgroot en ten vol e verdiend ook Daarop volgde Schrik van Soldaten, b'ijspel met zang in een bedrijf, door P. Kint.-, ee i schoon stukje, dat vele dwaal begrippen, over soldaten en 't soldatenleven verspreid, bekampt en dat hart. lij k heeft doen lachen Het werd opperbest weerge geven. Mej Zulma Devers en Julia Win dels, in de rollen van Anne Rose en He- leen, speelden zeer natuurlijk en met veel kunst. Een bloemtuil voor beiden De heer K Deweerdt met de 'rol van Klepel, was onbetaalbaar Wat hij heeft doen lachen gaat all- gedacht te boven De heer Fl. Slosse was een Rochus, zooals 'er velen hoefden ie zijn. De heeren J. Tasseel en A Philips waren echte tijpeu van rondbor stige soldaten «n speelden hunne rollen zeer goed Los en ongedwongen was heel hun spel. Hartelijk proficiat. Het was eene ver- toonieg, die opperbest gelukt is. Alles liep er als op rollekens en liet aandenken er van zal niet. gauw nitgawischt worden. Zij heelt een diepen indruk nagelaten. Eere en dank aan al die wakkere en talentvolle Sterrelingen, die ons zulke schoone, p-ac itige kunstavonden la'en be leven Natus In 1880, onder 't liberaal bolleer, was de openbare sclnild van België van fr. 1.4S2.814.049. In 190?, na S3 jaren klerikaal bestuur 3,413,031.330, of 1 miljard 993 miljoen 21? duizend 301 frank meer beroepshof van Gent, officier der Leopolds orde Doorluchtig magistraat, had M. Van Alleynnes zich in de laatste tijden bezig gehouden met belangrijke rechtsgeleerde kwestien, behelzende bijzonderlijk de been houwerij. Brief in date 8 Januari 1909, van M. Julius PETIT-BURY, Boulevard-straat, Binche. De SCOTT alleen heeft de faam eener voor beeldige emulsion. Die faam ontleent zij aan de bekomene genezingen, dank zij hare zuiverheid en de kracht harer bestanddeelen en tevens hare Die laatste hoedanigheid is de kenmerkende eigenschap van't stelsel SCOTT, welke niet eene andere emulsion heeft kunnen navolgen. Wanneer gij de vraagt, laat u dan niet verleiden en neem geene andere dan de echte SCOTT, want anders zult gij niet genezen. De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezing bij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. COBBEN- hagen, 39, Zuidstraat, Brussel. Den Januari laatst is te Gent overle den in den ouderdom van 80 jaren, M. G. Van Alleynnes, eere-raadsheer van het OF DB TWEEDE DEEL. Tweede Hoofdstuk. Dagen, Weken zelfs verliepen nu-, zonder dat ér in het huisgezin van den heer Graham iets .opmerkelijks plaats bad, Het wederwas drukkend warm geworden en er wcrdom- trek meer gesproken. De luitenant verliet de naburige, stad, welke in dit jaarge'ijde bijna geheel door de bekenden van mevrouw Gra ham en hare nichtjes werd ontruimd, en Isabella, die de hi 1 te en het gebrek aan ge- zelshap niet. geduld'g kon dragen, werd ge- melijker en lichtgfraakter dan ooit Voor Kiny echbr waren deze zornerda gen een belangrijkere» tijd. De heer Bruoc bleef in de nabijheid, kwam gedurig bezoe ken breng n en -oefende eenen gewiohtigen invloed uit zoowel op haar uiterlijk gedrag aN op haren innerlijke» gemoedstoestand, die beide zeer afwisselend w i'-en, naarmate hij haar me' zijne beleefdh-den overlaadde of deze terughield. Geen wonder dat het arme meisje bu ten slaat was om eene han delwijs ie begrijpen, welke iemand, die met de beweegredenen daarvan onbekend was, geheel onverklaarbaar moest wezen. Daar hij geloofde dat Geertrui wel bij tijds hare genegenheid zou toonen om hem terug te EEN GROOTE WASCH wordt LICHT WERK. ZUIV De eigenschappen der Sunlight zijn te danken aan de zuiver heid der grondstoffen waar mede zij gemaakt wordt. Best Product om de Hennen zonder ophouden te doen EIEREN LEGGEN ZELFS MKT STRAFF li KOUDE Het eenigste dat goede uitslagen geeft La Pondeuse, Marque déposée Voor eene kleinigheid van tien centie men per maand en per lien, verkrijgt men eene regelmatige legging alle winters, '1 is ie zeggen dat eene hen meer dan 100 eie ren meer zal geven op het jaar Als men uitrekent dat in den bei 1st eu den winter de eieren het meeste kosten, ziet men dat het gebruik der El EK LEUSTER eenegroo- te winst geeft, verschillende volgens de soortenvan 10 tot 15 franken 's laars en pet hen Niets is te veranderen aan hel voedsel. In het morgen eten doet men eenen zeer goeden soeplepel Eierlegster voor acht ben 11 en VERKOOPERS, KRUIDENIERS in Doozen van i kilo aan 1.10 fr. en in zakken van 2 1/2 kilos aan 2 fr. 60 Voorwaarden van verkoop en bestel ling worden postvrij aan de handelaars gezonden. Voor de personen die geenen depothou der hebben in hunne streek, zenden wij 0 kilos voor 0 fr., en 50 cent. van vracht, hetzij 5 fr 50. 10 kilos voor 9 fr., en I fr. van vracht, hetzij 10 fr. 25 kilos voor 20 fr., en 2 fr. van vracht, hetzij 22 fr. Félix MOULARf», Fa bink itlue des Tanneurs, 207, Brussel. winnen, wilde hij met z jrie oplettendheden voor Kiity slechts zoo ver gaan als voldoen de was om de arme beschermelinge der Gra hams, die zijne oplettendheden had durven minachten, ernstig ongerust te maken, üiar het bij hetgeen hij deed alleen Geertrui op het oog had, was het ook slechts in tiaar hij zijnof wanneer hi j wist dat zi j er van kon hooren, dat hij eene in bet oogloopen- debelangstelling voor Kitty aan dei: dag leg de en zijn gedrag was derhalve ongelijk, dat de teergevoelige Kitty op het.eene oogen- blik de teederheid van eenen minnaar bij hem dacht te vinden, en op het andere oo- genblik zich kwelde met vrees dat zij hern door de onbezorgde vrolijkheid van haar gesprek gekwetst of beleedigd had Onge lukkig nam mevrouw Graham elke gelegen heid waar om haar met hare verovering te plagen en geluk te weuschen, eu vergroot te daardoor het vertrouwen van h ;t onnoo- zele meisje in de oprechtheid van don heer Bruce. B njamin en Kitty waren echter de eenige niet. die iti deze zaak raden tot kwellingen veririet vonden. Geertrui, die spoedig den staat der zaken begreep, gevoelde leedwe zen en bekommering voor Kitty, 'welker zielrust, en welzij n haar eene teedere be - langstelling inboezemden. De vermoedens tot welke het gedrag van den heer Bruce aanleiding gaf, werden spoedig tot zeker heid, want verscheidene malennadat hij Kitty opzettelijk in het oog lo pende blij - k n van voorkeur had aangeboden, vond hij goed den indruk daarvan op Geertrui te on derzoeken door deze een bewijs van oplet tendheid te schenkjn, en tegelijk eeneo dui delijker! wenk ie gevpn dat het in haar ver mogen 'to d om Kitty van alle aanspraak op zijne gunst te berooven. (Wordt Voortgezet.)

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3