Mijn kleine Willen ulsion SCOTT HEKNfES ZONDAGRTJST onontbeerlijke emulsion ÊIERLEGSTÊR SUNLIGHT Fête annuelle de ia Mi-Carême B E F5 I e H T. Lijsl der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. C. LI BOTTE, Carrousel-Salon Opitz. AU BON MARGHÉ 11 Om te lachen. Cortege a Messines Guérison saus opéralion Zondaga- En uit Frankrijk wordt nog aange kondigd dat groote massa's water ko men aangestroomd. Tusschen Erquelinnes en Marchien- nes, gelijkt hel veld aan eene zee Te Marchien nes stond vond alles onderwater. Men berekent de schade hier alleen, op 100,-000 Ir. De Fransche waters komen met geweld aangestroomd en dreigen alles te overrompelen. Bond Luik. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de Ma is van 80 centimeter tot 1 meter gewassen Uit Doei. Wan ze, Flémalle, Engis, Jemeppe word ge seind dat de toestand erbarmelijk is Al de benedengedeelten der dorpen staan onder water de trams kunnen niet rijden. Te Seramg is de toestand dezelfde. De tramway Luik-Renory rijdt niet verder dan tot Angleur Dank aan de groote werken in 1880 te Luik uitgevoerd, heeft men de stad tot heden kunnen bevrijden. De stroom mag nog 50 centimeters wassen vooraleer de stad Luik be dreigd zij. Doch tusschen Luik en Visé heeft de Maas alles overstroomd. In vele gemeenten moeten de lieden met kar ren naar huis worden gevoerd. In 7 land van Charleroi heeft de watersnood alweer veel ellen de verwekt. Het is de vierde maal de zen winter dat de ongelukkige kleine luitjes aldaar door eene overstrooming worden geteisterd en hunne huizen onder water gezet De schade door die ongelukkigen geleden is onberekenbaar Wat betreft de honderden schip pers die rond Charleroi werken, hun lot is te beklagen In een huis te Marcinelle, de wo- stond het ,50 m hoog De in woners zijn op bet eerste verdiep moeten vluch en en worden door ge- buren bij middel van een kabel van levensanddelen voorzien iggen en niet ning der familie Stevens water Zondag MM. Colaert en Van Merris, katholieke volksvertegenwoordigers van het arrondissement Yper, hebben gestemd tegen de afschaffing der loting, der plaatsvervanging en de vermindering van diensttijd. Het comiteit der Liberale Asso ciatie bericht zijne vrienden dat het gansch ter hunner beschik king is om al de voorstellen op te nemen betrekkelijk de inrichting van den strijd bij de aanstaande wetgevende kiezing. Het doet eenen oproep aan de medewerking van ai de liberalen De mededeelingen kunnen ge zonden worden naar het Secre tariaat. van dienst zijnde van 's middags lol 10 uren s'avouds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 6 MAART, 1910 BOTERMA RKTn° 31, YPER I>e aanstaande Iil>erale lie- geei-ing- zal aan de gebrek- kelijke en bejaarde werklie den een pensioen van 3GO fr. 's jaars verzekeren. Onder de verschillende aantrekkelijkhe den der foor, melden wij in eerste lijn de Carrousel Salon Opitz, die alle avonden veel volk aanlokt. Den roem der Carrousel Sa'on Opitz is niet meer te maken, de Yperlingen en tal rijke inwoners van het omliggende kennen genoeg deze prachtige aantrekkelijkheid •opdat wij er lof van zeggen. Nieuwstijdingen. Vrouw overreden. Zaterdag werd een oud vrruwken, Rosa lie Cal y73 jaar, door een hjkwagen over teden, terwijl zij op de Groote Marktte Yper. voor eene barak, naar kwinkslagen van eenen clown stond te luisteren. Vrouw C..., is in bedenkelijken toestand naar het hospitaal overgebracht Nleuwstraat, Brussel. Laatste nieuwigheden voor Eerste Communie. Opzending franco op aanvraag, van stalen en bijzondere kataloog. Een man verpletterd te Rijsel. Zondag nacht kwamen op zwier zijnde arbei iers al zingend door de Molinelsiraat, toen een hunner, de 30jarige dagloo.ier X... struikelde, en viel. Hij rolde oud-r een aan- rollenden wagen, en werd onder de wielen verpletterd, OOGENBLIKPJ VAN RUST zijn alleen mogelijk daar waar Sunlight gebruikt wordt en zij zal ze U ver schaffen want Sunlight doet het werk. de zuiverste der zeepen. Tragische dood van een zeekapitein van Croix. M. J. Tabourin zoon van den ontvanger, M Tabourin, tweede kapitein op het zeil schip Aconcagua, werd door eene baar in de zee van Ier land, en varend naar Iquiq 'e, Chili, over boord gewo.pen en verdronk. was op den ouderdom van 19 maan den maar zoo groot als een Kind van 3 maanden en zijn beendergeste! was voo swaK, dat hij zelfs niet Kon itcderzittc-n, zonder vastgehouden te wcrdca. Iloden, dank zij de EmuU sicn SCOTT, is hij een bevallige, greeïe on KloeKe jongen geworden. Iu 1880, liberaal bestuur, bracht tie genever frank 2S,6»0,000 op. In i»or, klerikaal bestuur, frank 7,000, of 29 mil joen 90T duizend fr. meer Een raadsel. Ik begrijp niets van die draadlooze lele- graphie, zei mevrouw x. Dat is zoo klaar als de dag, zei mijnheer Ze sturen de telegrammen door de lucht, in plaats van langs diaden. Dat weet ik, zei ze, maar hoe maken ze de lucht aan de palen vast In den Dierentuin. Grootvader Wees maar niet hang. Jantje t)e tijger wordt nu dadehjk gevoederd daar om gaat hij zoo vreeseltjk te keer. Jautje 0, ik ben niet hang op, pa doet thuis precies hetzelfde, als het eten niet op tijd op tafel sla it. Vuur. Vuurvuur riep de pastoor van Bom- merskonten, toen hij in ztjn preek bemerkte dat allen sliepen. Door dit geroep ontwaakt, riepen allen als uit èeneu mond. Waar dan waar dan In de Hel riep de pastoor met luider stemme, voor allen, die bij Gods woord insla pen Rechter.Vroeger heb je voor zakkenrol len terechtgestaan, nu voor inbraak. Beschuldigde. Ja, ik heb mijn zaken uit gebreid Bij den har hier Barbier. Nu, mijnheer, hoe wilt gij dat ik uw haar snijde Met eene scheer, of. Kalant. Dacht gij misschien, dat ik bij u kwam om het te laten snijden met een tafel mes. Vreeselijk. Mieke, de meid van madam Janus, was naar de komedie mogen gaan. Ebwel M.eke. hebt ge u geamuseerd vroeg madam Shvlock Och ja, madam Daar was een meid in, die haar madam een goei saus geeft dat was de moeite weerd In I88Ö, liberaal bestuur, brachten de accijnsrecliten op de bieren 14.719,000 fr. op. In 1907, klerikaal be stuur fr., of 7 miljoen S43 duizend frank meer. Bloedige gevechten te Halewijn Men weet dat sedtrt maanden en maan den een geschil ontstaat tusschen patroons en werklieden der weverijen van Halewijn. Verscheidene malen reeds Werd opstand en gevechten braken los tegenover de fa brieken Gisteren hernam zulks. De werklieden in stnetgevormd, hebben in verscheidene fabrie ken deuren en vensters ingeslagen, sternen geworpen eri gendarmen gekwetst. Het volk was zeer opgewonden Soldaten wer den per telefoon geroepen om de kalmte in de stad weder te brengen. DE Best Product om de Dennen zonder ophouden te doen EIEREN LEGGEN ZEi.FS MET STRAFFE KOUDE liet eenigstè dat goede uitslagen geeft Voor eene kleinigheid van tien centie men per maand en per hen, verkrijgt men eene regelmatige legging alle winlers, 't is te zeggen dat eene hen meer dan 100 eie ren meer zal geven op het jaar Als men uitrekent dat in den herfst en den winter de;eierefl het meeste kosten, ziet men dat het gebruik derEIERLEGSTERmiegiroo- te winst geeft, verschillende volgens de soortenvan 10 tot 13 franken 's laars én pet hen Niets is te veranderen aan liet voedsel. In het morgen eten doet men eenen zeek goeden soeplepel Eierlegster voor acht hennen Te Koop t,iJ a"e ',rogisten. /aad- vekkoopers, Kruideniers tn Doozen van I kilo aan I 10 fr. en in zakken van 2 1/2 k>los aan 2 fr. 60 Voorwaarden vari verkoop en bestel ling worden postvrij aan ne handelaars gezonden. Voor de personen die geenen depothou der hebben in hunne streek, zenden wij o kilos voor 5 fr., en 30 cent. van vracht, hetzij o fr 30. 10 kilos voor 9 fr., en I fr. van vracht, hetzij 10 fr. 23 kilos voor 20 fr.en 2 fr. van vracht, hetzij 22 fr. Félix MOULARD, Fabrik., Rue des Tanneurs, 207, Brussel. 6 IMars 1910 a 1/3 lide relevëe 4<groupes et chars inédits. Des trains supplémentaires parti- ront avant l'heure ordinaire pour assurer les correspondances. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM Ltsfrères Verdonck, bandagistes, ortho- pédistes, renommés en tous lieux, trots lots brevetés pour leurs bandages sans ressort et sans élastique. Fournisseurs de l'Etat et du Pilotage, des Hópitaux civils et militaires d'Ostende. Chaque se- maine il est fait appel a notre aide par des personnes at- temtes de her- nies grosses commeunetête d'enfant, sur- venues a la suite d'opéra- tions désas- treuses ou oc- casionnées par Ie port de ban dages défec- tueux, surtout de ces banda ges élasttques qui par leur élaslicité sont incapables d'ar- rêler une herme soit naissanle ou compléte. Demandez nous des centaines d'adresses offertes par des personnes reconnaissantes opérées une, deux et même trols fots, qui, après opéralion, allaient mille fots plus mal, et qui mamtenant, grace a nos bandages spéciaux, pen vent se dire guéries. Remarquez bien que, par notre expérien- ce de quarante ans, nous pouvons tout vatn- cre par nos multiples syslèmes de bandages herntaires. La guérison des enfants est assurée. 1000 francs de récompense k tout specia liste qui peut prouver Ie contraire. Mauvaise croissance. La même mat sou se charge de recti lier toute ditformité des membres déviation de la colonne ver tebrale, des bras, des jambes et des pieds. Syslèmes spéciaux pour faire dispiraitre Ie dos voüté el Ie mauvais maintien chez les enfants Bout' guérir la déviation de la colonne verlébrale, corsets invisibles néces saires én ce cas Ceintures Ventrières Maison spé ciale pour la fabricatio.) de ceintures ven trières pour les femmes souffrani de toutes sortes de maladies du ventre Les personnes devenues mailt, ureases a la suite d'opéra- tiohs non réussies, peuvent se présenter sans crainte, el les seront aussitöt secourues. Bas pour varices sur mesure. Articles pour malades. Toutes les réparations de nos appareils sont gratuites Paye- ment après réussite. M. Franqois Verdonck, rue de l'Eglise, a Ansegbem-lez-Courtrai, est a consulter Ie Lundi, de 9 a 4 heures de l'après-midi, a la Vieille Pomme Quartier de Lille, a Courtrai Et M. Honoré Verdonck, prés de la nou velle Doste, a üstende, est a consulter Ie Samedi, de 9 a 4 heures de l'après-midi, a l'IIótel du Cornet d'Or Place Simon Stévin, k Bruges. Les autres jours de la sematoe on peut les consulter chez eux dans la matinée. A la demande des clients, les bandagistes Verdonck se rendent a domicile. Mijnheer M.MEIER, tand meester, heeft de eer zjine talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOOR- LOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door niemand zal vertegen woordigd zijn. Niettemin, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kun nen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek der Moes- kroenstraat, 2, huis met koetspoort, bij het gevang. Ten bureele dezes, Déclaration pour brassergereed gedrukt, aan genadigeq prijs. Bric, in dr.te 21 Mei 1908, van Mn,c NEUMANN, 20, Noordstraat, Antwerpen. In de eliandeling der Engelsche ziekte dienen de minerale zelfstandigheden de beenderen te voeden en ze inet een mollig vleesch te bekleeden, Het is juist omdat de d'.e twee hoedanigheden onder eenen zuiveren, kr ichtdadigen en verteerbaren vorm bezit, dat z j de geworden is om bovengenoemde ziekte te be strijden. Wanneer gij de Emulsion SCOTT (de eenige echte) vraagt, denkt niet dat elke andere emulsion tot uwe herstelling zou voldoende zijn, want niet eene geneest als de SCOTT. Met de SCOTT is de genezing zeker, terwijl gij-met de namaaksels slechts etn zeer geringe uitslag zoudt vèrkt ijgen. j De vervaardigers der Emulsion SCOTT voegen bij de bereiding de genezingbij de namaaksels der SCOTT ontbreekt dezelve. Prijs 2,25 fr. en 4,50 fr. bij alle apothekers. Staal vrachtvrij, mits 50 centiemen in postzegels, gestuurd aan M. G. Cobben* HAGEN, 39, Zuidstraat, Brussel. La Pondeuse, Marque déposée

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3