Lantaarnaansteker, Nog de kwestie D I SC H. STAD YPER. Mengelwerk. 68 Sociélé des Francs Arbalélriers. Sociélé Anonjme du Vélodrome d'Yp res. ROEEIUYGHE. Dieflen. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM klerikalen in den raad zetelen, de opengevallen betrekkingen van onder wijzer en onderwijzeres openbaar wer den verkocht aan den meestbiedende. Onderwijzers hebben twee duizend frank moeten betalen om benoemd te worden. Zulke schandalen, die men nog slechts zou mogelijk achten in eene Zuid-Aine- rikaansche republiek, gebeuren in Belgie in 't gezegend jaar 1910. Bierverbruik in Belgie. Blijkens medegedeelde statistieken zou er in Belgie verleden jaar 200 mil joen kilogrammen mout verbrouwd zijn, wat 27 kilogr. per inwoner maakt, vertegenwoordigend 223 liters bier. Dit voor het inlandsch bier, want het vreemd bier, waarvan het verbruik veel overschat wordt, bereikt slechts 3 liters per hoofd. In Brabant wordt het meeste bier gebrouwd, 'tzij 300 liters per inwoner, terwijl in Luik het bierverbruik daalt tot 80 liters per hoofd. Sedert vijfjaar neemt de biervoort- brengst in Belgie afhet hoogste punt werd bereikt in 1906. Voor de toepas sing der wet Tack in 1886 werd er slechts per hoofd in Belgie 184 liters bier verbruikt in 1909 was dit aantal liters geklommen tot 223. In verhouding zijn in de provincie Antwerpen de brouwerijen het minst talrijk 335, of eene brouwerij voor 2,700 personen. Het verbruik per jaar bedraagt er 200 liters per hoofd. MM. Colaert en Van Merris, katholieke volksvertegenwoordigers van het arrondissement Yper, hebben gestemd tegen de afschaffing der loting, der plaatsvervanging en de vermindering van diensttijd. Maatschappij van Onderlingen Bij stand gezeid De Oud-Leerlingen der Stadsschool Tombola ten voordeele der afdeeling B,' toegelaten door het Schepen College nij beslissing van 9 Januari '1909. Het Gomiteit brengt ter kennis van het geacht publiek dat de prijzen voor de Tombola beslissend worden samen gesteld als volgt 15 obligatiën of stadsloten, ieder van 100 fr. naamwaarde, met premie- 1" prijs (5 loten) Brussel 1905. Antwerpen 1887. Antwerpen 1903. Gent 1897. Luik 1897. 2° prijs (3 loten) Brussel 19C5. Antwerpen 1903. DE LOTGEVALLEN EENER WEES Uit het Engelsch. TWEEDE DEEL. Derde Hoofdstuk. IJdelheid. Mij nheer Bruce is ee. liefhebber van wit; Jat zegde hij laatst toen hij u met uw ge streept peteldoeksch kleedje door de kamer zag gaan. Vierde Hoofdstuk. De blauwe scheen. Amelia was dien avond niet wel. Het ge beurde sedert eenigen tijd dikwijls, dat hoofdpijn, buitengemeene afgematheid of een zenuwachtige afkeer van gerucht en gewoel haar naar hare kamer deed wijken en zich somtijds zeer vroeg te bed begeven Nadat mevrouw Graham en hare nichtjes naar be ne ien waren gegaan, om daar te wa hten tot de heer Graham gereed was en mevrouw Bruce kwam, keerde Geertrui naar Amelia welke zij pas koit te voren verlaten had, terug en vond Jat deze meer dan gewoon lijk door haar lastig hoofd, gelijk ij het noemde, werd geplaagd. Zij liet zich ge makkelijk overhalen om het «enige onftil bare geneesmiddel den slaap te gaan zoek n, en Geertrui, zich naast het bed neerzettende, gelijk zij doorgaans deed, verkoelde hare gloeiende slapen met water, Luik 1897. 3e prijs (2 loten) Brussel 1902. Luik 1897. 4° prijs (1 lot) Brussel 1905. 5° id. 6e id. T Antwerpen 1887. 86 id. '1903. Tot zijn spijt, heeft het Gomiteit bo- machtiging moeten vragen en verkre gen van het Stadsbestuur 24 Januari 1910, om de trekking te verschuiven tot Zondag- 3 October tOiO. Nochtans moet er aangemerkt wor den dat deze dagstelling onwederroe- pelijk is en niet meer zal verdaagd worden, integendeel. Er wordt hier hartelijk dank gezegd aan al de personen die loterijbriefjes aangekocht hebben of zullen willen koopen om tot ons menschlievend doeleinde te geraken. Billetten aano.io fr. Boekjes vanjo of jfr. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorzitter, A. Vanden Driessche. A. Stoffel. Tir du 1 Mars 1910 Offert par les Gommissaires. lr Haut total Hamendt A. lr Bas total Harteel A. Moyen total Vermeulen Léon. 2e Haut total Brunfaut A. 2e Bas total Lejeune. Siège social rue de Dixmude, fl. Le Conseil d'Administration a l'honneur d'informer le public qu'il a arrêté les prix d'abonnements, prix d'entrées et prix de réclames pour l'année 1910 comme suit ABONNEMENTS. Personnel a 10-00 fr. donnant droit a toutes les places sauf aux réser- vées. Personnel a 12-50 fr. pour les réser- vées. Les enfants en-dessous de 15 ans moitié prix. De coureur a 5-00 fr. donnant droit aux virasfes. PRIX D'ENTRÉE. En dehors des jours de réunion0-20. tot zij in eenen gerusten sluimer viel. Het geratel der koets van mevrouw Bruce, die voer kwam en wederwegreed, scheen haar eeuigzins te storen maar eene korte poos later was zij zoo vast in slaap, dat toen de heer Graham en zijn vrouw vertrokken, de luide stem der laatste, die een der dienst boden hare bevelen gaf, haar in het minst niet deed schrikken. Geertrui bleef nog eenigen tijd zitten zonder van houding te veranderen toen zachtjes opstaande, be schikte zij alles voor den nacht, volgens Amelia's haar welbekende wenschen, sloot behoedzaam de deur achter zich, haalde in hare eigene kamer een boek, en daarmede naar de ledige en koele voorkamer gaande, zette zij zich bij eene tafel neer, om deze than< zeldzame gelegenheid tot stille afzon dering waar te nemen. Doch hetzij hare eigene gedachten meer belangwekkend waren dan het boek, dat zij voor zich had, of hetzij misschien de insecten, door liet licht der lamp aangelokt, haar hinderen, of dat de schoonheid van den avond hare aandacht trok, zij verliet spoedig hare plaats bij de tafel, en naar de openstaande glasdeur gaa ide, zette zij zich daar neder, liet haar hoofd op hare hand rusten, eu was weldra in gepeins verzon ken. Zij had nog niet lang zoo gezeten, toen zij enen voetstap in de kamer hoorde, en zich omkeerende, den h-er Bruce naast haar zag staan Zij sprong verschrikt op en riep uit Mijnheer Bruce Is het mogelijk Ik dacht dat gij naar de bruiloft waart Neen, er was te huis meer uitlokkende voor mij. Kondet gij gelooven, jufvrouw Geertrui, dat ik eenig genoegen zou vinden in een gezelschap, waarin ik u niet vond Les jours de réunion Gradins, 0-75. Virages, 1-25. Tribunes, 2-00. LiguésL.V.B. 1-00. Réservées, 2-50. Pour les enfants en-dessous de 15 ans, moitié prix. RÉCLAMES AU VÉLODROME. (Valables pour 3 ans). Sur la balustrade a l'intérieur de la piste et a Textérieur des tribunes 1 m. c. 15-00 fr. 2 m. c. 27-50 3 m. c. 37-50 4 m. c. 45-00 5 m. c. 50-00 fr. Sur la balustrade a Textérieur du promenoir 1 m. c. 10-00 fr. 2 m. c. 18-00 3 m. c. 24-00 4 m. c. 28-00 5 m. c. 30-00 fr. Sur les clótures, prix unique, 4-00 fr. le mètre. RÉCLAMES aux PROGRAMMES. (Valables pour un an). Page entière, 25-00 fr. Demi-page, 15-00 fr. 1/4 de page, 10-00 fr. Pour les abonnements et demandes de réclames s'adresser au Siège de la Société. SOUMISSIONSpour les BUFFETS. Le Conseil d'Administration a l'honneur d'informer le public qu'il recevra jusqu'au VENDREDI 18 MARS, a 8 heures du soir, au Siège de la Société, les soumissions cache- tées pour l'exploitation des buffets au Vélodrome pendant l'année 1910, avec le droit d'y débiter les jours de réunion seulement, au nombre de 6 ou 7. En dehors de ces jours de réu nion d'autres fêtes pourront avoir lieu. I11 188Ö, ondei* 't liberaal lieheei', was de openbare schuld van België van fr. 1.422.814.049.1111907, 11a S3 jaren klerikaal bestuur 3,413,631.330, of 1 miljard 993 miljoen S17 duizend 301 frank meer In den nacht van Zondag op Maan dag hebben dieven verscheidene zin kenbuizen van verschillende huizen der St Jan- en Elverdingstraten gesto len. Dezelfden nacht zijn dieven ingebro ken bij Omer Vanpeteghem landbou wer, te Yper, Pannenhnis, en hebben er drie vechthaans gestolen, ter waar de van 30 frank ieder. Zeker zou. ik niet ij del genoeg zijn om het tegendeel ie denken, antwoordde Geer trui Ik wenschte dat gij een weinigje meer ij delheid hadt. jufvrouw Geertrui. Misschien zoudtge dan somtijds gelooven wat ik zeg. Het verheugt mij dat gij oprecht ge noeg zijt om te erkennen, mijnheer Bruce, dat iemand het, zonder dat vereischte, on mogelijk moet vindeD, aan uwe fraaie ge zegden geloof te.hechten. Dat erken ik volstrekt niet. Ik zeg u niets anders dan wat ieder meisje behalvo gij gewillig zoudt gelooven; maar hoe zal ik u overtuigen dat ik ernstig ben en daarvoor wensch gegoeden te worden Hoe^zai ik u overhalen om onbeschroomd met mij te spreken en niet langer mijn gezelschap te vermijden Door mij met eenvoudighein en op rechtheid aan te sprek n, en mij dienitdruk- kingen en oplettendheden te besparen, die ik u heb willen overtuigen dat mij onaan genaam en uwer onwaardig zijn. Maar ik heb eene ernstige meening, Geertrui, eene zeer ernstige meening. Ik heb al verscheidene dagen naar eene gelegenheid gezocht om u mijn besluit te zeggen, en gij moet nu naar mij luisteaen, want hij zag haar van kleur veranderen eri onrustig rond zien. Gij moet mij nu een antwoord geven, en ik vertrauw dat dit antwoord mijne wen schen gunstig zal zijn. Gij houdt vau rond borstig spreken, en ik zal rondborstig ge noeg wezen, nu ik het maar met mij zeiven eens ben. Mijne betrekkingenen vriendeu mogen praten en zich verwonden zooveel ze willen, dat ik eene vrouw kies, die zich nooit op haar geld, noch op hare familie kan beroemen marnk heb nu heloten hen allen te tarten en u zonder bedenking aaH In bet vuil (leest nieuws) blad van Zondag laatst hebben wij met veel aan dacht den ellenlangen artikel gelezen over de kwestie van den Disch van Poperinghe. Er is daarin gewag van zekeren too- neelmeester met eenen hand, (1) het. geen den scl 1 rij ver vau gemelden artikel grootelijks schijnt te verwonderen, Laat ons toe te zeggen dat men tooneel- meester met eenen hand kan zijn op der grootsten schouwburg van Europa, maar dat men te Poperinghe om disch- meester te kunnen zijn, zijne twee han den niet te veel beeftinderdaad, ter wijl men met den rechter de behoefti- gen hun maandgeld geeft, zoo heefl men nog zijn linker noodig om hun potten fruitsiroop op den hoop toe te geven. Iets waarovër dezen artikel stom blijft en wat nogthans alle Poperinghe- naars, zonder onderscheid van denk wijze, gaarne zouden weten, 't is den reden waarom de drie gewezen disch- heeren, Brutsaert, Decat en Vantomme, den l°n dezer, door den boetstraffelijken rechtbank van Yper gestraft met 26 fr, of aclit dagen voorwaardelijk, hun ont slag ingediend hebben, juist op hel tijdstip waarop de klachten ontstaar zijn tegen de handelwijze van hut; bestuur 't Nieuwsblad zal waarschijnlijk daai over uitleg willen geven En nu voor wat de Poperinghenaa 1 aangaat, die de zoo fijne klucht van det heer Golaert opneemt, aangaande dt matras, aan de burgerlij ke partij gejond wij kunnen van nu verzekeren dat zt door de burgerlijke partij met danl- aanvaard is maar dat deze vooraleei erop te gaan rusten, ze eerst nog een; zal doen uitkloppen. Allah I men heeft er mee gelachei en gezegd dat men erop zoude moge: slapenzeer gaarne, maar wij zulle wachten tot dat zij verder zal uitgekloj worden en het vel van den beer ni< verkoopen voor hij geschoten is. De Tooneelmeester (i) De lasterende schrijver schijnt te vei geten dat als wanneer men moet briller mankt of maar een hand heeft, dit niet ui eigen wil is, maar door ongeluk of geboorte (N. d. R.) te bieden mijne vooruitzichten met mij deelen. Wat baat toch eigenlijk ook h geld, als tiet. iemand niet onafhankelijk g noeg maakl om te doen wat hem belieft En wat de wereld betreft, zie ik niet Gee trui, waarom gij het hoofd niet oven ho( zoudt kunnen dragen als iemand ander Als gij er dus niets tegen hebt, zullen w niet langer verkeerd apropos met eikand' speleu, en de zaak voor afgesproked ho den en daarbij poogde hij hare hand vatten. Doch Geertrui trad terug hare wang' gloeiden en hare oogen schitterden, terwi zij hem met verbazing en fierheid aanz3 De strakke blik dier oogen sprak duideli genoegen de beteekenis daarvan bean woordende. zegde de heer Bruce Ik hoop dat mijne openhartigheid niet mishaagt. Uwe openhartigheid, sprak Geertr bedaard, neen, dit is iets die mij nooit tut haagt Maar wat heb ik zonder het te wetf gedaan om u zooveel zellbetrouwen in boezemen dat gij, terwijl gij het in bede king neemt of gij het oordeel van uwe vrie den al of niet znlt ontzien, mij zelve bij geene stem in de zaak wilt laten Niets antwoordde de heer Bruce eenen toon van verontschuldiging maar dacht dat gij in de tneening waart dat met, uwe genegenheid wilde spelen, daarom op eenen afstand van mij 'lie hrigeen gij niet gedaan zoudt hebben,8 gij geweten hadt hoezeer ik in ernst maar geloof mij, ik bewonderde u maar te meer omdat gij 11 mei zooveel waar heid wist t.e gedragen, en als ik mij Us uwe gunst heb ingebeeld, moet gij h®' vergeven. Ik zal mij hoogst gelukkigacM als ik nu maar een gunstig antwoord va" ontvang, Wordt Voortgew- OP DE *<-*$&<?.>■<>■- VAN DEN EN ZIJNE jVIARIONNETTEN.

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 2