IMpli B13L1AE11 0 Adolphe DELHAIZE k C* lES Buitengewone Koersen Algemeene en Internationale Tentoonstelling van Brussel 1910 40 Macliieneii onder de oogcii des publieks werkende Velodroom van Yper. État-Civil d'Ypres. BEZOEKT Hi SUIKERBAKKERIJ STOKERIJ Koloniale Waren, Wijnen en Sterke Dranken Het echtelijk drama van Gheluwe. Bandielendaad le Val Si. Lambert. Moord te Antwerpen. Güérison sans opération Marteling een er vrouw. SPORT. Moord en zelhnoord. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. L, AERTSENS, IN DE BELGISCHE VOED INGS AFDEEL ING g Q -^= (GROOT PALEIS) DEN der Maatschappij in gemeenschappelijken naam Huis gesticht in 1866 Het oudste dergerlijker huizen in België Zelibewcgende Machten voor het vervaardigen van dc Chocolade (in werking) (in werking) De volmaaktste en de huidigste Toestellen, in deze Nijverheden gebruikt ANDERE BIJTREDINGEN Groep X, in Collectiviteit 1° De Wijnen en Likeuren. 2° De Azijnen Groep XVI, Sociale Huishoudkunde Klas 102 en Klas 108 Sociale Werken van het Huis 685 Hulphuizen in België SS, DE SCHAMPHELEERSTRAAT, SS ■NVOER BRUSSEL UITVOER Zondag 1 2 Juni 1910, om 3 ure stipt met de deelneming van DUPRÉ, DELAGE, HELLER, MOSTACCI, MEURGER, CHAR- LOT, DUQUESNE, LEGRAND, enz. Het parket heeft een onderzoek inge steld over den moord gepleegd door Henri Bouten op zijne vrouw. Ziedaar hoe Bouten den moord ver haalt Hij had zijne vrouw kunnen' overha len hem te vergezellen naar den nataris van Zonnebeke, om eenakt te teekenen, hem den eigendom van 2000 fr. toe- kennend. Op de baan van Becelaere stond Julienne Soete er in toe hem te volgen in een korenveld, waar ze zich i neerlei. Toen trok Bouten een mes en gaf ze twee steken. Zij smeekte om haar leven, maar viel ten gronde. Toen sneed de moor- i denaar ze de keel over. Zijne kleeren i werden met bloed bespat. Bouten vluchtte en werd later aangehouden. Zondagavond drongen vier gemas kerde bandieten in de woning van den jachtbewaker Gillot, tijdens dezes af wezigheid. Zijn huisje ligt nabij het bosch der Vecquée. Mevr. Gillot en hare twee jongens, 18 en 15 jaar oud, sliepen op het verdiep. De bandieten bonden de moeder en de jongens en staken ze een prop in den mond. Daarna doorzochten zij heelenal het huis, stalen 155 frank en twee karabienen Flobert en wilden dan heengaan. Juist kwam toen de man te huis. en deze ving eepe worsteling aan met de bandieten. Plots weerklonk een schot, gelost door schelmen, waaropeen smartkreet antwoordde. Het was een der zonen Gillot, die langs het raam naar buiten was geraakt om de geburen te verwitti gen. De arme jongen had een kogel gekregen in het rechterbeen. Middeler wijl had een der misdadigers den be waker neergeslagen met den kolf van eene karabien. Toen verdwenen de baanstroopers. Zondag nacht werd het havenkwar tier in opschudding gebracht door eene misdaad. In de Kromme Elleboogstraat ont stond gevecht tusschen duitsche ma trozen en mannen van 't Schelleken. Op de Michieiskaai knalde eensklaps een revolverschot. Een man viel ten gronde, door een kogel in de borst getroffen. Hij werd naar het hospitaal overgebracht. Te midden de algemeene verwarring waren de Duitschers erin gelukt zich te gaan verschuilen op een schip. Het is daar dat zij werden ontdekt en door de politie naar het commissariaat over gebracht. De dader is zekere Johann Schroder, van Stettin. Hij is ter beschikking van den pro cureur des konings in de gevangenis opgesloten. EENE terdood veroordeeling. Zooals we reeds mededeelden, ver schenen de 15jarige knapen Jacqinard en Vienny, welke vijf menschen had den vermoord op eene hoeve, uit wraakzucht om te stelen, voor het as sisenhof. Jacqinard werd ter dood veroordeeld Hij gaf steeds blijken van de grootste verstoktheid Vienny werd verwezen tot 20 jaar opsluiting. Het publiek juichte toe en riep aan houdend Ter dood Jacqinard deed alsof hij zich niet om de veroor deeling bekommerde. Les frères Verdonck, handagistes, ortlio- pédistes, renommés en tous lieux, trois fois brevetés pour leurs bandages sans ressort et sans élastique. Fournisseurs de L'Etat et du Pilotage des Ilópitaux civils et militaires d'Ostende. Chaque se- maine il est fait appel a notre aide par des personnes at- teintes de her- nies grosses corameunetête d'enfant, sur- venues a la suite d'opéra- tions désas- treuses 011 oc- casionnées par le port de ban dages défec- tueiix, surtout de ces banda ges élastiques qui par leur élasticité sont incapables d'ar- rêter une hernie soit naissanle ou compléte. Demandez nous des centaines d'adresses offertes par des personnes reconnaissantes opérées une, deux et même trois fois, qui, après opération, allaient mille fois plus mal, et qui maintenant, grace a nos bandages spéciaux, pen vent se dire guéries. Kemarquez bien que, par notre expérien- ce de quarante ans, nous pouvons tout vain- cre par nos multiples syslèmes de bandages Hernia i res. La güérison des enfants est assurée. 1000 francs de récompense a tout specia liste qui peut prouver le contraire. Mauvaise croissance. La même mai- soii se charge de rectifier toute dlfï'ormité des membres déviation de la colonne ver tebrale, des bras, des jambes et des pieds. Syslèmes spéciaux pour faire disparailre le dos 'oüié et Ie mauvais malntien chez les enfants four guérir la déviation de la colonne vertébrale, corsets invisibles néces saires en ce cas Ceintures Ventrières Maison spé ciale pour la fabrication de ceintures ven trières pour les femmes souffrant de toutes sortes de maladies du ventre Les personnes devenues mallieureuses a la suite d'opéra- tions non réussies, peuvent se présenter sans crainte, el les sei'ónt aussitöt secourués Bas pour varices sur mesure. Articles pour malades. Toutes les réparations de nos appareils sont gratuites Payo- ment après réussite. M Fkancois Verdonck, rue de l'Eglise, a Aiisegbem-lez-Oourtrai, est a cousnlier le Luudi, de 9 a 4 lieures de l'apièwriidi, ii la VieiUe Pomme Qoartier de Li I le, a Courtrai Et M. Honohè Verdonck, p.ès de, la nou velle Poste, a Ustende, est a consulter Ie Satnedi, de 9 il 4 hen res de l'après midi, a L'Hótel du Cornet d'Or Place Simon Stévin, a Bruges. Les autres jours de la surname on peut les consuiier chez eux dans la matinée. A la demande des clients, les handagistes Verdonck se rendent a domicile. Uit Fez meldt men het volgende De wreedheid van Moulai-Hafid be reikte den laatsten graad van het wraakroepende. Het was hem niet ge lukt, hoewel hij stokslagen had doen geven aan de vrouwen van den Pacha, de plaats te ontdekken waar de schat ten van Hadz ben Aïssa zijn verborgen. Alsdan deed hij de gunstelinge van den ambtenaar nemen om ze door de folte ring te doen bekennen waar het fortuin zat begraven. De arme vrouw werd beroofd van haar kleeren en naar Meqnimez ge bracht, waar ze onder vreeselijke om standigheden levend werd gekruisigd. Eerst deed men haar de vreeselijke foltering van het zout ondergaan. Deze bestaat erin, met een scheermes, de handpalmen te openen, grof zout in de bloedende wonden te steken, dan de hand te omsluiten door een nat en sterk toegenaaid vel. De derwijze omgeven handen wer den aan een muur genageld en, daar de ongelukkige bleef zweren dat zij de plaats niet wist waar 't geld lag, ver^ pletterde men haar de borsten tusschen houten prangers. Vier dagen en vier nachten bleef'de gefolterde, welke men met geweld voedsel gaf opdat ze zou blijven leven, gekruisigd. Men deed ze daarna los en nu ver pleegde men ze om ze, eens hersteld, nog op ontzettender wijze te folteren. De Ronde van Belgrie. Zondag 5 Juni begon deze koers die bestaat uit zes etapen en eindigt den Zondag 19 Juni. Het vertrek werd gegeven aan 57 renners aan den steenweg van Tervue- ren, om 9 uur, 5 min. De etape Brus sel-Leuven bedroeg 267 kilometers. Ziehier de orde der aankomsten 1Vandenberghe,op LA FRANQAISE- DIAMANT, om 5 u. 46 m. 2. Masselis, op 1/2 lengte 3. Dubois, op 1/2 lengte 4. Everaerts, op 1 ronde 5. Dethier 6. Devroye 7. Rosart8. Pirlot9. De- fraye 10. Buysse 11. Leturgie 12. Verschoore. Dinsdag werd te Leuven, om 81/2 ure 's morgens, het vertrek gegeven der tweede etape, Leuven-Meenen Ziehier de uitslag ervan 1. Hanlet, ten 4,42 ure 2. Masselis, op 1/2 wiel 3. Lamon, op 1 lengte 4. Devroie 5. Leturgie 6. Rosart 7. Dhulst8. Beele 9. Vandenberghe 10. Vandevelde 11. Desmedt12. De- pauw. Mijnheer M. MEIERtandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten hekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer zal naar Yper kunnen hegeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die hegeeren M. Meier te raadplegenkunnen zich begeven in zijn huis te Kortrijk, hoek dei Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren M. Meier verwittigd, kan men dezelfden dag, 's namidags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. Een drama viel voor te Guiersche. De SOjarige AGautier, werkman, pleitte in echtscheiding en was met zijne vrouw ontboden geworden voor den rechter. De poging tot verzoening mis lukte en de echtgenooten Gautier her namen den trein om naar huis te kee- ren. Toen kregen zij opnieuw twist. Woedend sprong Gautier toe op zijne vrouw en gaf ze zes messteken. Meenend ze te hebben gedood, liep de moordenaar naar huis, nam een ge- weer en schoot zich door't hoofd. van dienst zijnde van 's middags lot 10 uren s'avontls VOOR 'T JAAR 1910. ZO.NDAG 12 JUNI, 1910 BOTERMARKTn° 9, YPER. Declarations du 27 Mai au 3 Juin 1910. Naissances Verbiest, Madeleine, rue St0 Godeliè- ve. Iseux, Berthe, chaussée de Kem- mel. Vanneste, Roger, chaussée de Lille. Goemaere, Hélène, chaussée de Zonnebeke. Hoorelbeke, Joseph, chaussée de Bruges. Bwertz, Marie, rue des Riches Claires. Clasen, Adrienne, Kalfvaart. Depuydt, Ivon- ne, rue des Boudeurs. Leroy, Ro bert, rue des Plats. Gisquière, Gas ton, chaussée de Bruges. Verhelst, Jeanne, rue Eigen Heerd. Heekhout, Jeanne, chaussée de Menin. Vanden- bilcke, Emile, Zaalhof. Turck, Ali ce, rue de Lille. Manages Bottu, Alphonse, journalier, et Ruf- felet, Alixe, sans profession, tous deux a Ypres. Timmerman, Georges, né- gociant, et Vanhecke, Marie, sans profession, tous deux a Ypres. Décès Vandenbilcke, Albert, 23 ans, ter rassier, époux de Kaesteker, Julia, rue de l'Ecuelle. Deiahaye, Charles, 61 ans, journalier, veuf de Ponfoort, Marie, rue des Boudeurs. Buyse, Jules, 23 ans, sans profession, céliba taire, rue Longue de Thourout. Dobbelaere, Marie, 61 ans, sans pro- fession, célibataire, chaussée de Me nin Parret, Nathalie, 74 ans, sans profession, veuve de Vanoverberghe, Charles, rue des Trois Cornets. Bossuyt, Madeleine, 17 ans, sans pro- fession, rue Ste Elisabeth. Van Sint Jan, Elise, 25 ans, sans profession, célibataire, Boulevard Malou.—Proot, Camille,45 ans, sans profession, époux de Brunin, Flore, rue Longue de Thou rout. Hemefvck, Sévérin, 75 ans, sans profession, célibataire, rue Lon gue de Thourout. Allemon, Geor ges, 8 mois, chaussée de Dickebusclu

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 3