Stadsnieuws. Lantaarnaaristeker, ZONDAGRUST Prijsdeeliiii» aan de leerlingen der Staatsmiddelbare School. Mengelwerk. De overgangsexamen De opening der klassen Prijsdeeling aan de leerlingen dei- betalende meisjesschool. Lijst der Apothekers De Zon- en Feestdagen M. C. MAY, Andere tijden breken aan. Op de prijsuitdeeling van het klein Seminarie te Roesselare heeft Mgr. Waffelaert eene Nederlandsche toespraak gehou den. Het is de eerste maal dat zulks gebeurt sinds het gesticht bestaat. De bisschop van Brugge begint op zijne beurt in te zien dat andere tijden zijn aangebroken. Deze plechtigheid heeft plaats ge had den Maandag 8 Augusti in de groote zaal der Halle. Ten 10 ure stipt traden de overheden binnen onder het spelen van het vaderlandsch hymnus. Op het verhoog, namen plaats de Heeren Colaert, burgemeester, voorzitter van het besturend bureel; Ernest Nolf, liberale volksvertegen woordiger van het arrondissement Bouquet, gemeenteraadslid Van- derdonckt, gemeente secretaris Gorrissen, secretaris-schatbewaar der van het besturend bureel Van- vyve; de leden van het leeraarskorps der Middelbare School de onder- derwijzers der gemeenteschool de Looie, enz., enz. Eene aanzienlijke menigte woonde deze plechtigheid bij, die bewijst dat het grootste getal onzer mede burgers sympathiek gebleven zijn aan het officieel onderwijs. Zeggen wij, in 't voorbijgaan, dat onze Middelbare School eene der bloeiendste is Zij telt meer dan twee honderd leerlingen en het on derricht wordt er gegeven door on derscheidene leeraars onder het be stuur van den heer Bussers, die de achting en de sympathie geniet van de vaders van familie. Na de uitvoering van een opening stuk door de Stadsharmonie en van twee koorzangen, op de volmaakste wijze gezongen door de leerlingen van het gesticht, werd er overgegaan tot het afroepen der prijzen. Zooals gewoonte, geven wij hier onder de lijst der leerlingen die een algemeenen prijs en accessit beko men hebben DE 81 VOORBEREIDENDE AFDEELING. 1" studiejaar. Algem. prijzen R. Hoflack, R. Du Bosch, D. Bacquaert, G. Gallens, E. Knockaert, M. Priem, M. Bostyn, J. Debergh, E. Van Imschoot. Acces sits R. Tasseel, G. Blootacker. 2° studiejaar. Algem. prijzen F. Hasselmeyer, L. Vanneste, A. Wullus, G. Cantaert, R. Ameel, M. Coutelle, G. Speybrouck, F. Bouckenooghe, G. Cappelle, G. Laroye, J. Latour, A. Devos. 3" studiejaar. Algemeene prijzen F. Vanvyve, L. Ameel, F. Vermast, G. Glarebout, G. Nicolas, A. Vanherle, R. Ghesquière, G. Vermeulen, R. Eeckhout, A. Lau rent, G. Du Bosch. 4e studiejaar. Algem. prijzen Th. Du Bosch, M. Cailliau, D. Cordonnier, R. Versailles, A. Gaimant, Ed. Hennaert, R. Ver- haeghe, J. Arnout, V. Lowier, A. Van- devyver, G. Vankan. Accessits L Manteleers, Th. Talon, A. Wullepit, H. Decrock, L. Delmotte, J. Truant, G. Lejeune. 5" studiejaar. Algem. prijzen E. Lauwers, F. Re- nier, J.-W. Hasselmeyer, Fl. Messiaen, E. Grégoire, Roger Hoflack, E. Justice, F. Galloo, ,T. Sabbe, G. Delhein Accessits H. Beele, E. Paquay, J. Bos- saert, R. Delhem, D.Siroux, E. Mesure. 6e studiejaar. Algemeene prijzen G. Eeckhout, E. Gasier, D. Janssens, G. Bosschaert, M. Collie, F. Vanhaelewyn, G. Gadeyne, H. Vanherle, G. Indevuyst, G. Jacques, L. Wydouw, D. Vandendriessche, R. Devers, M. Becarren. Accessits A. Geldof, M. Grondal, G. Van Acker, E. Deroo, G. Lebbe, G. Speybrouck. MIDDELBARE AFDEELING. l': jaar. Algem. prijzen E. Ghis'quière, O. Messiaen, R. Dry vis, R. Opsomer, A. Bondue, D. Delhem. Accessits G. Mesure, M. Decan, F. Dehondt. 2e jaar. Algem. prijs E. Baeyen. Acces sits M. Goemaere, M. Sweertvaeger, E. Delbrouck, U. Legrand, C. De Baeck. 3" jaar. Algem. prijs E. Janssens. Acces sits M. Vanwichelen, D. Roosebeke, E. Wullus, O. Dedeystere. Na de prijsdeeling, de leerlingen, gevolgd van de overheden en de ouders, voorafgegaan door de mu ziek, hebben zich begeven naar het gesticht, waar M. Colaert, namens het besturend bureel, de leerlingen geluk gewenscht heeft over hunnen bijval. Hij heeft de hee- LOTGEVALLEN EENER WEES Uit het Engelsch. TWEEDE DEEL. Zezde Hoofs tuk Eene reis en een raadsel. ren Bestuurder en leeraars bedankt om de moeite die zij zich opgelegd hebben van aan de leerzuchtige jeugd een goeden en vast onderwijs te geven, eindigende met den leer lingen aan te raden gedurende het schoolverlof zich goed te vermaken en van tijd tot tijd hunne leerboeken te overzien. zullen plaats hebben den Vrijdag 30 September, ten 8 ure 's morgens. zal plaats hebben den Vrijdag 30 September, ten 8 ure, en de inschrij ving der nieuwe leerlingen kan ge daan worden gedurende den ganschen duur der vacantie en bij voorkeur den 29 September, ten 8 ure. Woensdag 10 dezer, heeft de plech tige prijsdeeling plaats gehad aan de leerlingen der lagere betalende school voor meisjes en van den kindertuin. Het publiek was zeer talrijk. Onder de aanmerkelijksten die de plechtigheid met hunne tegenwoor digheid vereerd hebben, bemerkten wij MM. Colaert, Nolf, liberalen volksvertegenwoordiger, op de eerste rij van het publiek, Bossaert, Bou quet, Gorrissen, Vandenbraambus- sche, Vanvyve, Thomas, Bussers, alsook verscheidene leden van het onderwijzend personeel der middel bare school en der stadsschool. Na een openingsstuk uitgevoerd door de stadsharmonie, ging Mej. Walles, dienstdoende bestuurster, over tot de uitdeeling der bijzondere prijzen. Dan werd een koorzang gezongen, (Brise de mer), door C. Carignan, door meisjes die zeer toegejuicht werden. Alsdan volgde de uitdeeling der algemeene prijzen, zeer aandoenlijke plechtigheid waarvan men vele ou ders zag weenen van geluk, toen hunne kinderen de welverdiende1 be looning ontvingen van een gansch jaar studie en vlijt... 't Is op de to nen der blijde deuntjes van het mu- ziekdatdeprijzen behandigd werden. Lagere klas. 1' studiejaar. ler prix général Simonne Vandaele Irène Vandenhende Léa Theys Ber- the Blootacker 2e prix gén. Jeanne Bouckenooghe 3e prix gén. Suzanne Justice Julienne Banckaert Margue rite Mahieu. 2' studiejaar. lcr prix gén. Marguerite Bacquaert 2" prix gén. Berthe LibotteJenny Gon- nissen 3eprix gén. Julia Vermeulen Maria Geeraets. Middelbare klas. ie studiejaar. ler prix gén. Antoinette Lemeire Maria Zeimes; Berthe Wullus; Ger- maine Simoen 2C prix gén. Euphrasie Waterbley 3r prix gén. Ivonne Gan- deel. Hoogere klas. 1' studieiaar. 1 2e prix gén Angèle Deconinck 3e prix gén. Julia Thirifays Mariet.te Ra- bau. 1 2e sticdiejaar. 1 Prix d'excellence Henriette Van VyveMadeleine Bacquaert Tr prix gén. Jeanne Van Vyve Simonne Beke. 3studiejaar. 2C prix gén. Jeanne Louarn. 4e studiejaar. Prix d'excellence Rachel Wullus ler prix gén. Gabrielle Libotte Ophélie Vandenhende Marthe Griffon. Een tweede koorzang, (Avondrust, door Cath. V. Renner) werd met welgelukken uitgevoerd. Dan kwam de beurt aan de leerlingen van den kindertuin. De kleine leerlingen, onder het bestuur van Mv. Kleynen, die hunne belooning kwamen ontvangen uit de handen der bestuurster, hebben de toehoorders veel vermaak door hare groeten, welke zij trachten zoo be vallig mogelijk te maken. Al onze gelukwenschen aan de kinderen die schoone uitslagen be komen hebben, alsook de ouders. Bezoek in de Belgische voedings- sektie (Groot Paleis), de Stand der Maatschappij in kollektieven naam ADOLF DELHAIZE Gie. (zie verder annonce.) van dienst zijnde van 's middags lol 10 iiitii s'avonds VOOR 'T JAAR 1910. ZONDAG 21 OOGST, 1910 O BOOTH MA RKTn° 35. YPER. Zevende Hoofdstuk. Eene nieuwe keunis. fmuam-naaxrms*nsr tsatuasMOsXECXiAM ik OF DE Zes uur. Geert|e, en de b >c.t vaart om zeven uur af. De dokter heeft reeds aan onze deur geklopt Hoe vast heb ik dan geslapen sprak Geertrui. Zou h t een mooie dag zijn Heerlijk wepr, antwoordde Amelia, maar z°er warm. De zon scheen zoo helder binnen, dat ik de blinden moest sluiten op dat het niet al te heet zon worden. Geertrui haastte zich om den vprzuim den tijd in te halmi, maar was nog ni t ge- heel eekleed toen zij geroppen voor het. oritbij', d->t voor de rei-igers gereed gemaakt Was. Zij had ook haar eig-n koffer en di.-n van Amelia nog te sluiten, eri drong er dus op aan dat de anderen maar vóór haar de ontbijtzaal Zouden gaan, waarheen zij beloofde hen binnen weinige oogenblikken te volg-ri De gasten die zich' aan de vroege tafel verzamelden waren niet talrijk, en be stonden slechts uit twee gezelschappen, be halve dat van duk'er Jeremy, benevenseeni- ge heeren, mee-ta! kooplieden, die na haa stig het noodige gebracht te hebben, even haastig ieder zijnes gingen. Onder hen die nog aan tafel zaten toen Geertrui kwam, was iemand, die gedurende den korten tijd, dieri dokter Jeremy haar vergunde om te ontbijten, bijzonder hare aandacht trok. Dit was een heer, die op eenigen afstand van haar zat. en verstrooid voor ziehkijken- de zijn lepeltje op den rand van zijn kopje liet balariceeren Hij had reeds gedaan met ontbijten, maar scheen ruim den tijd te hebben, en voordat Geertrui binnenkwam, had mevrouw Jeremy's ongenoegen uitge lokt door degenegenheid, die hij liet blijken om met meer schrakheid dan zij wel aange naam vond naar haar gt zeischap te kij ken. Och, zegde zij tot den dokter, laat de knecht dien man eens vragen om zelf nog wat te gebruiken ik kan niet verdragen dat iemand mi] zoo aankijkt terwijl ik eet. Hij keek niet naar u, vrouw het is Amelia in wien hij zin heeft Amelia, lieve er zit een heer aan den overkant, die u bui tengewoon bewondert. Ei! sprak Amelia glinPachend. Ik ben hern wel verplicht Zou ik hem hetzelfde compliment kunnen maken. Ja wel. Hij is een man die er knap nhziet, hoewel mijne vrouw niet van hen schijnt, te Ivuden. Op dit oosrenhlik vo-gde Geertrui zich bij het gezelschap, en terwijl zij den dok ter en zijne vrouw begroette schertsend verschooning voor hare traagheid verzocht, lokte de fraaie kleur op hare wangen en de schitterende glans barer groote zwarte oogen zelfs de bewondering harer oude vrienden uiten waren misschien de oorzaak dat de aandacht des vreemdelings op eene van het innemende en belangwekkende gezichje van Amelia op de meer jeugdige en sprekende trekken van Geertrui werd overgebracht. Zij had zich nauwelijks neergezet of zij bespeurde de oplettendheid, die zij opwekte. Zij werd doordoor verlegen en verheugde zich toen de onbekende, na verloop vaD korten tijd, zijn theelepeltje neerlegde, op stond en de kamer verliet.. Terwijl hij dit deed, had zij gelegenheid om met opmerk zaamheid naar hem te zien, hetgeen zijner- wijl hij tegen haar overzat, niet had durven doen. Hij was een man van aanmerkelijk meer dan middelbare lengte, slank maar wel ge maakt, en van een even innemend als def tig voorkomen. Zijne trekken waren eenig- zins scherp, maar vol uitdrukkingen konden zelfs fraaie genoemd worden zijne oogen, d e donker en scherp waren, hadden eenen doordringenden blik. terwijl zijne vastge- slotene lippen beradenheid en kracht van wilschenen aan te duiden. Wat echter het meest in het oog liep was de kleur van zijn haar, dat sterk met grijs gemengd en aan zijne slapen bijna geheel wit. was. Dit vormde zulk een treffend con trast met, het jeugdige vuur zijner oogen en de vlugheid van zijnen tred dat het in plaats van hem ter verouderen en iets eerbiedwek- kends te toeven, veeleer de daarmede Strij dige eigenschappen van jeugd en kracht nog meer scheen te dneri uitkomen. Welk eene vreemde soort van eenen man zegde mevrouw Jeremy, zoodra hij was heengegaan. Hoe elegant, niet a aar liet Geertrui hierop volgen Elegant hervatte mevrouw Jeremy. Wat met dat gnjz- haar Ik vind dat het u goed staat zegde Geertrui Maar ik wenschte dat hij er niet zoo zwaarmoedig uitzag ik word er treu rig van als ik hem aanzie. Voor hoe oud zoudt gij hein we! hou den sprak dokter Jeremy nu. Voor omtrend vijftig antwoordde zijne vrouw Voor in de denigzegde Geertrui. Een groot verschil, merkte Amelia aan. Nu moet gij beslissen, dokter. Onmogelijk Ik zou op geene tien ja ren na durven zeggen, hoe oud die man is Mijne vrouw heek hem zeker oud genoeg gemaaktik weet haast niet of ik hem niet voor joojonghoudalsGeertrui De jaren heb ben zijn haarnietgrijs doen worden dat is zeker De passagiers voor de boot werden tiu gewaarschuwd om zich te haasten, en alle gissingen naar den ouderdom des vreemde- lings die nuttelooze gissingen, waarin men zich dikwijls verdiept en die soms aan leiding tot eindeloozen woordenstrijd geven worden daardoor eensklaps afgesneden. Voor reizigers in de Vereenigde Staten schijnt, een tochtje van Boston door den staat Nieuw-York eene beuzeling te zijn, nauwelijks waardig eene reis genoemd te worden maar voor dokter Jeremy was het eene gewichtige zaak. die hem uit zijnen gewonen werkkring hailde waarin bi] twintig jaren lang slechts zelden door eene afwezigheid van eenigen duur gestoord was en hem bet midden v;Ui In t jagende gewoel en rumoer verplaatste d n men op al oDZe groote wegen aantreft. Wordt Voortgezet'

De Weergalm (1904-1914) | 1910 | | pagina 2