BREUKEN Men vraagt goede emailleur État-Givil d'Ypres. GKNtZING ZONDER OPERATIE- I er mcuioric der Gravin van Vlaanderen Nieuwstijdingen. IJit ter hand te koopen op het Pauwtjeshoekje hij de Pol ij ze «S* JACOBS' mei Slallin&eu en Remise alsook mei achterkeuken en 5 aren 22 centiaren GROND. GAVE.AU CHENiL Fö RSTENBERG hertogiji van Vendöme en prinses Karl von Hohenzollern. De vraag is gesteld, wat er ging ge worden van het paleis der Regentie- straat? Naar het schijnt zou wijlen de Gravin in hare laatste wilbeschikking het verlangen hebben uitgedrukt dit paleis, met alles wat het bevat, in han den te zien overgaan van koning Albert. Al de familiegedenkenissen zouden dus in België blijven en over enkele jaren, wanneer prins Leopold zijn meerderheid zal bereikt hebben, en op zijne beurt eene tamilie gaat stich- len, zal men daar het gewenscbt pa leis voor een Belgischen kroonprins vinden. Voor de liefhebbers. Het oud kas teel van Rubens, te Elewijt-Vilvoor- den, zal niet, in openbare veiling wor den gelegd. Voor vernietiging of af braak van dit historisch Vlaamsch ge bouw bestaat voorhands niet de min ste vrees. De eigenaar van het kasteel, de heer Wouters, heeft, wel is waar, het inzicht er zich van te ontmaken, doch zal het slechts uiterhand, aan een liefhebber, die er zijn woord op verpandt het kas teel in zijnen oorspronkelijken staaL te bewaren, verkoopen. De tweede dienst ter memorievanH. K. II. de Gravin van Vlaanderen werd Maandagmorgen, 10 uur, in de kerk van St-Jaak opCoudenberg gelezen. De middenbeuk was gansch met rouw behangen. De Koning en de Konin gin woonden deze mis bij. De Koning was gekleed als opperbevelhebber, de Koningin in grooten rouw. Zij namen plaats op het hoogkoor. Nabij hem bemerkte men den hertog van Brabant, den Graaf Van Vlaande ren, den prins en de prinses Karei van Hohenzollern, den hertogen den her toginvan Vendórne, prins Frederik van Ilollenzollernprins Ferdinand van Roemenië, hertog Willem van Beieren, graaf de Torring-Jertenbach, schoon broeder der koningin, prinsen prinses Victor Napoleon. Men bemerkte eveneens de aanwe zigheid van al de ministers, de voor zitters van Kamer en Senat, senatoren en volksvertegenwoordigers idenheer burgemeester van Brusselgraaf Jan de Merode general Jungbluth al de waardigheidsbekleeders uit het Paleis des Konings en dit der Gravin van Vlaanderen, diplomaten, generaals, enz. De plechtigheid eindigde om elf uur. BRUGGE. Diefstal. Zondagmor gen heeft Frederik Van Quaetliem vast gesteld dat men te zijnen nadeele een aantal konijnen ontvreemd had. Onderworpen als een kind ging de oude vader 's anderdaags aan 't werk maar, was het spijt, was het hartzeer, of was het lichaamsvermoeienis, die den bejaarden man reeds om elf ure 's morgens de spade deed wegwerpen, terwijl hij zuchtte Ik kan niet meer Zware zweetdruppelen parelden op zijn gerimpeld voorhoofd, en hij beefde zoodanig, dat Siska den kruiwagen bij voerde, opdat vader niet op den voch- tigen grond zou moeten rusten. Zie, zoo zit gij goed, sprak het goede meisje, terwijl zij het warme vest, dat Pieter had uitgedaan om luchtiger te kunnen arbeiden, over de schouders hing. Ik zal in uwe plaats steken, vadertje, ging ze voort, en later zal Julia helpen rapen. Frans moet niet kunnen zeggen, dat wij te weinig werk hebben verricht. 's Anderdaags bleef vader Muller te huis. De oude man was krank naar lichaam-en naar geest, nauwelijks was Julia veertien dagen getrouwd en bitter berouwde het hemreeds dat hij zijn gedoe had afgestaan. Maar 't was te laat. Inwendig zuchte hij 't Zal mijn leven kosten. En Siska Niettegenstaande die wederwaardig heid vorderde het werk. Julia, Siska en Pieter werkten met al hunne kracht de aardappelen waren in korten tijd uit gerooid, en zij kwamen droog te huis want het was bijzonder voordeelig weêr Ongeluk. Zondagnamiddag is Prosper Blanke, 10 jaar, Elizabethzor- gestraat, door een gespan overreden ge worden. De jongen werd erg gekwetst aan de beenen. Gevecht. Zondagavond werd hevig gevochten in eene herberg der Hooistraat, tusschen militairen en bur gers. Een soldaat van hef. 4? linieregi- ment kwam deerlijk gewond uit den slag. Dediank. Maandagmorgen heeft de policie een negenjarige jongeling naar de wacht opgebracht. Zij hadden hem in staat van dronkenschap vinden liggen langs de Predikheerenreide zatlap had eene gapende wonde aan 't hoofd. YPER. Aan de Meen- sche Poort ontsnapte een stier, welke in de herberg De Roozeboom stap te, binnenliep en tafels en stoelen ver nielde. Veekooplieden konden 't ge vaarvolle dier in bedwang houden. KORTRIJK. Brand. Zaterdag avond is brand uitgebarsten in het ma gazijn van bouwmaterialen, eigendom van MM. Van Eecke, Gheysens en Ci0, Groeninghestraat, 27, te Kortrijk. Na een uur werkens, waren de pompiers meester van het vuur. Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekencl te makendat hij zich VOORLOOPIG niet meer naar Yper zal kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis, te Kortrijk, hoek der Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren Meier verwittigd, kan men dezelfde dag/s namiddags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. Vier personen levend verbrand nabij Oudenaarde. Vrijdagavond bemerkten twee rijks wachters uit Oudenaarde, op den weg tusschen Melden en Oudenaarde, den vuurgloed van een brand. Een huis, toebehoorendaan Frederik Tembuysen, die op dit oogenblik in Frankrijk werkt, was in lichte laaie. De beide mannen snelden toe, stamp ten de deur in, doeli moesten door de gruwelijke zee terugwijken. Ze verwit tigden de geburen, en dezen deelden mede dat er zich slachtoffers in het brandende huis bevinden moesten, namelijks vrouw Tembuysen, oud 23 jaar, en haredrie kinderen. Zoé, Leo en AchieI,onderscheidelijk 4jaar,2 jaar en 14maanden oud. De rijkswachters keer den naar Oudenaarde terug en versche nen eerst Zaterdagmorgen weer ter plaatse der ramp. Zij vonden toen de vier verkoolde lijken. De lijken van vrouw Tembuys, en haar jongste kind lagen nabij eene deur, wat doet veronderstellen, dat de ongelukige heeft trachten te vluchten. De zoo zwaar getroffen man zou juist heden, Zondag, uit Frankrijk, waar zijn arbeidafgeloopen is, wederkeeren. Ook het overige veldwerk werd dapper voortgezet, al werkte men zonder vreugd want de steeds toenemende barschheid van den nieuwen baas had alle blijdschap uit het huis, van het hof en van het veld gedreven. Er werd niet meer gelachen en geschetst gelijk in vroegere dagen er lag een schaduw over het gedoe, dat aan de doodfloers geleek. Treurig verkroop den tijd voor de vroeger zoo gelukkige huisgenooten van baas Müller en het was zeer moei- elijk te bepalen, wie het meest leed. Was het Julia, die, zonder dat hare kin derliefde was verflauwd haren lastigen echtgenoot liefhad Was het Siska, die de zwager voor een vast jaargeld als dienstmeid had gehuurd en die slechts die vernedering wilde verdu ren, ter wille van haren vader, dien zij niet verlaten mocht Was het Pieter, die met hart en ziel aan de familie Mul ler was verkleefd, e-n daarenboven zoo gehecht was aan de landbouwersstede, waar hij zijne eerste krachten had be proefd op den weg des vooruitgangs, alsof zij zijn eigendom was Of was het vader Müller, die overtuigd was, dat liij alleen al het onheil had bewerkt Hoe het zij, onder die omstandighe den verscheen de zaaitijd, en hoewel Pieter zich thans zoo weinig mogelijk met de zaken van zijnen meester be moeide, waagde hij toch op zékeren morgen te zeggen (Wordt voortg.) OOSTENDE. Aangehouden. Sinds Maandag zocht de politie iemand op, die een diefstal gepleegd had van een geldbeugel, eene nogal ronde som be vattende. Alle opzoekingen waren vruchteloos gebleven. Vrijdag bemerk te een politieagent den opgezochten persoon inde Kapellestraat. Hij greep hem vast en leidde hem naar 't polilie- bureel. De officier van dienst bevond dat er een aanhoudingsbevel bestond wegens eene gevangenisstraf, die hij nog had uit te boeten. Hij werd naar het gevang van Brussel overgebracht. HEYST Diefstal. Kwaaddoe ners waren bezig met een kiekenhok van Vandierendonck teplunderen, toen de vrouw, gerucht hoorende, opstond en door het venster keek. De dieven, verast, gingen op de vlucht met zes hennen. De vrouw heeft de daders her kend en bij de gendarmerie aange klaagd. Een onderzoek, vervolgd van huiszoeking, heeft tot ontdekking der gestoiene dieren geleid bij de vermoe delijke daders. LUIK. Eene verleidster. P..., mijnwerker, was Zaterdagavond naar Luik gekomen en nam zijnen intrek in eene herberg, gelegen in een eng straat je dat mén best doet voorbij te gaan. Hij betaalde een glas voor de bemin nelijke dame van den huize. Het drank huis verlatend, stelde P... vast dat de inhoud van zijne geldbeurs hem werd ontstolen, Hij begaf zich naar het kom- misariaat en vertelde er hoe hij was gevaren. De verleidster werd onder vraagd door M. Schmitz, adjunkt. Zij loochende den diefstal en beweerde datH... haar een «mild drinkgeld» had gegeven. Proces-Verbaal werd ten laste van de herbergierster opgesteld. ANDKNNE. Spoorwegongeval. Zaterdagavond laatst werd een fabriekwerker, wonend te Seillers, aan de niet bewaakte barree!, ter plaats gezegd Chateau de Seilles, op de lijn van Namen naar Luik, tusschen An- denne en Selaigneaux, door den snel trein Berlijn-Parys verrast en vermor zeld. Het slachtoffer is de genaamde Jozef Deventer. RIJSSEL. Een man verstikt. Te Wanbrechies werd een 30-jarige fa brieksarbeider, welke een ketel kuisch- te, doordampen verstikt. Zijn lichaam viel op gloeiende buizen en is vreese- lijk verbrand geworden. De beenen afgereden. Te Lom- me, in de statie, had de 37-jarige Ju les Cousin, welke op het spoor viel toen een trein aanstoomde, de beide beenen afgereden. M ARC K-EN-B ABCEUL. Van een muur gevallen en gedood. Op Croisé- Laroche viel de 54-jarige jonge werk man J. Dumon, wonend te Pont-de- Neuvile, van een muur waarop hij zich bevond, en werd gedood. Voor de voorwaarden, zich te be geven bij DURIEZ, Olifant 50 Dixmudestraat, Yper. Ifiuinende filets trekken van le orde. Adres ten bureele van dit blad. Déclarations du 22 au 29 Novembre 1912. Naissances Cottegnie. Antoinette, Kalfvaart. Decramer, Maurice, rue des Tuiles. Deweerdt, Gérardine, rne de la Plume. Duplacie, Marie, Wieltjestraat. Mariages Dael, Emile, ajusteuretDecaesteker, Berthe, couturière, a Ypres. De- croix, Oscar, terrassier a Houthem et Carreyn, Marie, sans profession, a Ypres. Vierstraete, Jerome, voya- geur de commerce, et Maes, Céline, employee de commerce, a Ypres. Vandeputte, Jules, veuf Houpe, Marie, menuisier a Zillebeke et Devos, Eudo- xie, servante a Ypres.Viaene, Alois, coiffeur elVandrommejrma, modiste, a Ypres. Vermeersch, Camille, tail leur et Ilugebaert, Félicie, tailleuse, a Ypres. Dccès Noppe, Emilie, 48 ans, religieuse, célibataire, rue G. de Stuers— Verleu- re,Jeanne, I an, GimetièreStPierre. Dedie, Charles, 70 ans, prètre retraite, célibataire, r. Surmont de Volsbergbe. Goudemé, Virginie, 87 ans, sans profession, veuve Lecluyse, Frangois, rue de Lille. Ghesquire, Leopold, 77 ans, sans profession, veuf Vanoost, Vir ginie, chaussée de Bruges. Note- baert, Eugenie, 5ü ans, dentellière, cé libataire, Grand'place. HUIS GESTICHT IN 1840. De Mom vermaarde Familie VFfft- ÜOMCK, Bandagi tën-Orthopédislen, vier maal gelueveteerd voor breukbanden zon der slaat en zonder éLstique. A'1S der bre vets 75746. 117532,207124, 161918. Leveranciers van den Slaat, Burger en Krijgshospitaal van Oostende, van ver scheidene Orthopedische Klinieken van het land en van hel Ministerie van Oorlog. BB E U K UJ BE BS weest op uwe hoede Laat u niet misleiden door al die verlokken de aankt ndigingen die wij dagelijks in al.e gazetten aantreffen van personen, die zich als specialisten breukmeestersu/breukband makers willen doen doorgaan, en die van 't vak weinig of niet kennen en slechts bandeti- verkuopers zijn en zelfs nooit een brevet bekomen hebben Zwicht u van rondrei zende personi n, die u banden willen ver koopen, die op voorhand gemaakt zijn Laat u nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren Raadpleegt uwen geneesheer over ons systeem en kunde vooraleer u bij een ander te begeven, Vraagt houder de adressen van kindei's en jongelingen door ons genezen. BREUKLIJDERS, wij drukken genezing zonder operatie omdat wij het werkelijk kunnen, kinderen en jongelingen worden gewaarborgd genezen, wij geven vijfduizend fianken aan gelijk wie het tegenovergestelde kan be wijzen Bejaarde lieden door. zak-, navelof uit blijvende breuken aangedaan, alsook degenen die twee en driemaal eene mislukte opei atie onderstaan hebben of die doo r kwakzalvers met alle soorten van oude stelsels mismees- terd zijn geweest, mogen zich altijd komen aanbieden, oogenblikkelijke hulp is hun verzekei d. Bijzondere huizen vooi het maken van buikhanden op maat voor vrouwen die lijden aan allerhande doorzakkingen van den huik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaal de huizen gekend door alle geneesheeren. alwaar gij "ter trouw, eerlijk en met waar borg zult bediend worden Misgrjeiïngen. Zeilde Huis gelast zich bijzonder mei 't reeht- maken van alle misvormde lid maten, zooals misgroeiiiigen der ruggraal, armen, beenen en voeten. Bijzondere toe stel ten om de booge rug te doen verdwij nen de de slee ti l e bon ding bij kni- ders. On-1 z ('tilbare. Oor sets om de misgroeüng der ruggraal te genezen noodig in dit geval. KOSTELOOZE RA A l)P LEG IA GE A Mr Honoré VKRD0A0K, Hendrik Ser- ruyslami. Ibij de groole post te Oostende, is spiekelijk alle Zat ei dagen in liet lunel Den Gouden lloorn Simon Stevens plaats, Brugge, van 9 lot 3 me, ten zijnen huizeden Dinsdag. Woensdagen Donder- il uj van ieder week Op verzoek begeeft Mijnheer VEItDONCK zjch ten huize van. eeniedei •jssem.cH RSTE.NBE.RG F URSTENBERG AttütRlECttT: Til: 62 84 ANDERLECHVUI 6 2 84

De Weergalm (1904-1914) | 1912 | | pagina 3