De Grenadier van Napoleon I Oud Heydelberg Naar de Expositie! De Orgeldraaister Robert en Bertrand BREUKEN SCHEIKUNDIGE A Nederlandsch Tooneel. GENEZING ZONDER OPERATIE. 160 frank per maand Léon CHEVAL Grondstoffen voor Meststoffan Marché d'Ypres. VPER. Nieuwstijdingen Le Moniteur de l'aqricuUtire Etat-civil. Uil ter hand te koopen op hel Pauwtjes hoekje, bij de Po tijze S* JACOBS mei Stallingen en Remise alsook mei achterkeuken en 5 aren 22 een li a ren GROND. Samengestelde Meststoffen POULAILLERS Vandenpeerehoomplaats. Bestuurder R. DELMONTE. De vertooningen zullen - voortaan beginnen om O U Woensdag 5 Maart 1913. Groot sensatiestuk in 5 bedrijven, door Gh. de la Mar.... Donderdag 6 Maart 1913. Wegens succes van gepasseerd jaar Tooneelspel uit het duitsch stu dentenleven. Tot 200 maal toe werd dit stuk in sommige plaatsen van Holland opgevoerd, en overal genoot het een buitengewoon succes. Vrijdag 7 Maart 1913. Op verzoek Groote revue opérette met zang, dans en Nieuwe Ypersche Toestanden. Zaterdag 8 Maart 1913. beroemd drama in 4 bedrijven. Zondag 9 Maart 1913. ol. de Lustige Vagebonden. De Directie. jOT&MÖSw SSSMSSfflSliiiS Service pharmaceutique. Pour rëpondre au voeu exprimé par leur clientèle, les pharmacies L1BOTTE et MAV resteront ouvertes tous les dimanches et jours fériés. Dat is nog al een beetje trotsch, zegde de boer de mensehen zouden het beknibbelen. De menschen antwoordde de kiekenboer schokschouderend, al het kwaad dat zij mij hebben kunnen doen, hebben zij mij gedaan en als zij mij nog kunnen benadeelen, zullen zij er zich in verheugen. Ik bedoel hier mee de slechte menschen want er zijn er van soorten. Maar zijn uwe middelen wel toe reikend om zoo iets uit te voeren vroeg de boer. Pieter knikte. U mag ik vertrou wen, zegde hij mijne kiekens heb ben mij in het laatste jaar eene zuivere winst van iets meer dan tweeduizend franken opgebracht. Sedert vier jaren houd ik hoenders. Gij kunt dus denken dat mijn spaarpot sinds sterk gezwol len is. En van uw vlas en uw.e tarwe hebt gij veel geld gemaakt, beweerde de goedhartige boer, die nooit afgunstig was van iemands geluk. Als het zoo voortgaat, wordt gij mettertijd een welgesteld man. Dat hoop ik, zei de jonkman glimlachend, en welgemoed namen zij van elkander afscheid. XII. Bevend van aandoening kwam Siska Miiller met eenen brief bij haren vader, haar eerste brief van Pieter. W. V. BRUGGE. Misdaad op het spoor. Zaterdagmorgend reed de eerste trein van Zwevezeele naar Brugge, rond uur, te Waardamme, tegen boomstruiken welke op de spoorbaan werden gelegd. Door den tragen gang bleef de trein op het spoor en kon voortrijden na ontruiming der baan. liet parket van Brugge heeft een on derzoek ingesteld. ISEGHEM. De moord. Tijdens eene huiszoeking, Zaterdag laatst ge daan bij den vermoedenlijken dader, thans te Kortrijk opgesloten, heeft men een -pak bebloede kleederen ge vonden, verborgen onder een hoop steenen. Algemeen wordt hier geloofd aan de plichtigheid van den aangehou dene. ROESELARE. De werkstaking. Het Verzoeningskomiteit zetelde Vrij dag ten stadhuize. Het blijkt meer en meer dat de beweging een politiek karakter heeft. Bewijs daarvan is dat de afgevaar digden der Gilde niet wilden onder handelen met deze der socialisten. Op het verzoek dezer laatste om me- dedeeling te: krijgen der eischen aan de patroons gesteld, werd geantwoord dat de gilde tot hiertoe geen schrijven aan de patroons had gerichtEn de staking duurt elf weken RIJSSEL. Onder een boom ver pletterd. De 51-jarige boerenwerk man I Detand, te Fiers wonend, velde wilgen in deze gemeente. Toen hij rond den avond nog niet naar zijne hoeve was teruggekeerd, werd zijn baas ongerust, ging naar de plaats waar Detand had gearbeid eh vond dezen onder een boom verpletterd. De ongelukkige laat eene weduwe en acht kinderen na. CHARLEROI. Hevige brand. Een koopwaren magazijn van het huis Aux Forges de Vulcain rue de Marcinelle, en waarin zich vele brand stoffen bevonden, is door brand ver nield geworden. Ternauwernood kon den aanpalende magazijnen worden beschermd. De schade bedraagt 30,000 frank. NEW-YORK. Automobielbandie ten. Drie misdadigers, met revolvers gewapend en van spuitjes voorzien, I waarmede zij ammoniak rondspoten hebben verleden nacht, in Broadway, terwijl een talrijke menigte een schouw- burg verliet, den juwelier Moïse Back aangevallen en van 9,000 dollar be roofd. Daarna namen de misdadigers de vlucht in auto, na revolverschoten op de politie te hebben gelost. Op het punt te worden ingehaald, ontvlucht ten zij 't rijtuig en lieten 7,000 dollar achter. Daarna hebben zij gepoogd te ontsnappen met eene tweede automo biel, doch werden aangehouden. Mijnheer M. MEIERtandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer naar Yper zal kunnen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis, te Kortrijk, hoek der Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eenige dagen te voren MMeier verwittigd, kan men dezelfde dag, 'snamiddags uil Kortrijk ver trekken met de kunstige tanden. parait le 15 de chaque mois. Sommaire Avis a nos constructeurs. Partie officielle. Aviculture (Appareil aver- tisseur pour couveuses artificielles). Société Royale d'Agriculture et de Botanique de Gand. (Les grandes flo ralies de 1913. Echos et nouvelles. Over oorzaken die de vastheid der boter beinvloeden. Les règlements du concours de Tracteurs, Charrues, Automobiles, Machines a outils re- commandés Exposition de machi nes agricoles a Bruxelles. Prix moyen des grains et autres denrées agricoles. Communications des ser vices techniques. Communiqué. Variétés. Recettes. Nos produits agricoles a l'étranger. Elevage et importation des chevaux de traits au Canada. Bibliographie.Agricole- Service. L'abonnement 3 francs par an. Bureau 96, rue de Venise, Bruxelles. HUIS GRSTICHT IN 1840. Oh a In tn vermaarde Familie VER- D0N0K, llainlagi-ieii Orthopédisien, vier maal gehieveieerd voor breukbanden zon der siaal en zonder éUstique. A7rs der bre vets 73746 117532,207124. 161918. Leveranciers van den Slaat, Burger en Krijgshospitaal van Oostende, van ver scheidene Orthopedische Klinieken van liet land en van het Ministerie van Oorlog. BUEUKLIJDERS weest op uwe lioede Laat u niet misleiden door al die verlokken de aankondigingen die wij dagelijks in alle gazetten aantreffen van personendie zich als specialisten, breukmeesters of breukband makers willen doen doorgaan, en die van 't vak weinig of niet kennen en slechts banden- verkuopers zijn en zelfs nooit een brevet bekomen hebben. Zwicht u van rondrei zende personen, die u banden willen ver- koopen, die op voorhand gemaakt zijn Laat u nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren. Raadpleegt uwen geneesheer over ons systeem en kunde vooraleer u bij een ander te begeven. Vraagt honderde adressen van hinders en jongelingen door ons genezen. BREUKLIJDERS, wij drukken genezing zonder operatie omdat wij het werkelijk kunnen, kinderen en jongelingen worden gewaarborgd genezen, wij geven vijfduizend pauken aan gelijk wie het tegenovergestelde kan In wijzen Bejaarde lieden door zak-, navel- of uit blijvende breuken aangedaan, alsook degenen die twee en driemaal eenéjnislukte operatie onderstaan hebben of die door kwakzalvers met alle soorten van oude stelsels mismees- terd zijn geweestmogen zich altijd komen aanbieden, oogenblikkelijke hulp is hun verzekerd. Bijzondere huizen voor liet maken van buikbanden op maat voor vrouwen die tijden aan.allerhande doorzakkingen van den buik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaar de huizen gekend door alle geneesheeren, alwaar gij ter trouw, eerlijk en met waar borg zult bediend worden. Misgrj iïngen. Zelfde Huis gelast zich hijzonder met 't recht- maken van alle misvormdelid- maten, zooals: misgroeiingen der ruggraat, armen, beenen en voeten. Bijzondere toe stellen 'om de hooge rug le doen verdwij nen de de slechte hou ding bij kin- ders. On zichtbare Cor sets om de misgroeiing der ruggraat te genezen noodig in dit geval. Mr Honoré VERD0N0K, Hendrik Ser- ruyslaan, 1bij de groote post te Oostende, is sprekelijk alle Zaterdagen in liet howl Den (iouden lloorn Simon Stevens plaats, Brugge, van 9 lot 3 uie, Declarations du 21 au 28 Février Naissances De Bruyne, Georges, rite Grim- minck. Kesteloot, Zoë, Piic- kemstraat. Verleure, Jtilien, roe de la Bouche. Vanhaecke, Joseph, roe Longue de Thourout. Verleure, Evariste, rue des Chiens. Dauchy, Cyrille, rue Schuttelaere. Ryckelynck, Ag ues, rue de la Plume. Decroo, Blanche, rue des Tuiles. Pys- son, Henri, Pilckemstraat. Go eie, Albert, rue Longue de Thou rout. Dêcès Buseyne, Léa, 1 an, rue Grim- minck. Michiels, Eveline, 4 ans, rue du Canon. Duthieuw, Léo- pold, 72 ans, sans profession, veuf Ver Eecke, Lucie, rue de Dixmude. Vlamynck, Barbe, 89 ans, sans profession, céliba- taire, rue de Dixmude. Nys, Clémence, 78 ans, sans profes sion, célibataire, rue de la Boule. Carton, Charles, 77 ans, ou- vrier agricole, veuf Sonneville, Marie, époux Declaire, Marie, rue des Veuves. Hollebeke, Henri, 59 ans, sans profession, veuf Du- thoy, Pharailde, rue de Lille. kunnen gewonnen worden, zon der beroep te verlaten, door bur gerspersoon, in bediening zijnde. Het geldt eene Belgische instel ling van eerste orde. Niets te storten. Schrijven met inlichtin genen voordragen aan M. Huart, 148, Anspachlaan, 148, Brussel. •Voor de voorwaarden, zich te be geven bij DURIEZ, Olifant 50 Dixmudestraat, Yper. R.M.S. OLYMPIC 43,324 TQNS_ WHITE STAR LINE voor New-York, Boston Canada en bij Morceau Van de Voorde, Dixmu de steenweg 27, Yper en Jean Decroix te Zillebeke. Mont-St-Jean, WATERLOO V00RTBRENGST150,000 kil. per dag 8 Fürstenberg- 'Éi! 'Élk 'Mi! 'Élk 'Élk' 'Élk' M 'Élk 'M 'Éi! 'Élk' 'Éh! A' 'Éh! 'ÉL'ii' 'Éh! 'Élk' 'ÉL A' 'ÉL' 'ÉL' ÉL 'ÉL' Overtocht met de prachtige postboot «OLYMPIC» de grootste van heel de wereld (45.000 tonnen) Overheerlijke inrichtingen van derde klas Rechtstreeksche biljetten uit Antwerpen naar alla bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika bij F. Van den Abeele Co vroeger Fedor Berns Co Geconcessionneerde Algemeene Agenten 7», Lange Nieuwstraat, 7a ANTWERPEN. Huls gesticht ln 1868 voor alle gewassen Vraagt prijzen gn Inlichtingen Téléphone Bralne-l'Alleud 88 (Réseau de BruzeUea) (D 81) jCO O 20 O "UZ O O O O O r— .0 Ir- o O o ■*- O t- T- CO 3Q CM O SO O O O 20 O O SO O IO O h O O TH -r- GEI (?q <3^1 co co O O O O O O os O O O O O O OO O "O G O <L> 4-) O (72 O (li O V-> Q bjo'o <z> G 'O^D O a o CQ O er <L> 1- m u «4-i 3 O ANDERLECHT-.Tét: 6264

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 3