.goede volledige ROMANS Krijgt ge Per JAAR Fr: 3.50 160 francs par mois BREUKEN Schrijft heden in op ons bureel BISCUITS PARUIN IGENEZING ZONURR OPERATIE dhrs De A Ibsincesche kvveslie De 0 VmTesoiirief Iian<l<kli Do 'geschillen tusschen <le bondgenooieii. Lijsi dor Apothekers li. L. ALK ISEAS, Etat-civil. meer dan duizend mijl was afgelegd vertoonde niet. de geringste slijt. Een begraven stad in Voor-Iudië. Door de Engelseh-Indische regee- ritig is do grond aangekocht, waarde oil de, heilige stad Taxila ligl begraven. Reeds moei machtiging zijn verleend voor n itgravings werkzaam lieden voor- loopig voor den lij I van twee jaar. On der (Je iiv'est belangrijke lot mi toe gevonden voorwerpen zijn allaren van gehouwen steen. Een aantal kruiken, waarin het voor plechtigheden bestem de water werd gedragen, zijn van groot belang en werden voor een oud heidkundig onderzoek naar Engeland opgezonden. De niusschen zijn buitengewoon talrijk. Hel krioelt letterlijk van musschen op den llrabantschen builen. Men ziet ze overal, in tuinen en boomgaarden, straatwegen en op de daken. De land bouw ondergaat daardoor veel schade, want de vraatzuchtige diertjes sparen niets. 2§| strijken neer op de zaaivel den en pikken al hetzaad op. Bloesems, vroege pruiinan, niets ontsnapt aan de kleine dieven. Zij eten ook wel schade lijke insekten en zijn op dat gebied zéér nuttig,'maar de landbouwers en fruil kweekers zouden ze toch wel lie ver wat minder talrijk in veld en tuin zien nestelen. De ontruiming van Skoetari. Weenen. Naar hier van bevoegde zijde wordt vernomen, zal Skoetari Woensdag door de Montcnegrijnen aan het bezetingskorps der mogend heden worden overgegeven. De brand te Skoetari. Cattaró. Blijkens berichten uit Skoetari is de brand in den bazar al daar op vier punten tegelijk uilgebro ken Een derde van den bazar, waar onder de kostbaarste deelen, is ver nield. Men vermoedt dat er kwaadwil ligheid in 'l spel is. Tiulgarie en de kwestie der grenslijn. Sofia. Uit welingelichte bron wordt vernomen dat de Bulgaarsche regeering verklaard heelt de voorloo- pige vredesvoorwaarden'te zullen bij treden, zoo daarin wordt bepaald dat de loekoinslige grenslijn Midia-Enos zal loopen over door Bulgaria ge- wenschtc punten. 4*i*o<»tc wil had uitgelegd, bracht Karei, na de vespers, zijn gewoonlijk bezoek aan Jo- sepha. Doch toen hij inde keuken van den schepen kwam, vond hij niemand dan moeder Vandennolen met Jeanne. Deze laatste zat aan het venster en las in Hel masker van de wereld, terwijl de eerste bezig was een stuk kieken, waarschijnlijk overschot des middag- maals, op te peuzelen. Nadat Karei beide vrouwen vriende lijk goeden dag Irad gewenscht, sprak Josepha's moeder, terwijl zij op het stuk kieken wees Kan ik u dienen, Karei Dank u, zei de jongeling, en de vrouw at gerust voort. Jeanne sloeg haar boek toe want het meisje, wieropvocding de schepen zeer slecht bezorgd had, maar die het door eigene oefening ver genoeg had gebracht, om het verdienstelijke werk van l'ater Adriaan Poirters zeer goed leverslaan, begreep dat het onbeleefd ware, Karei daar zoo ongezellig te laten zitten. Wij hébben een mooi weertje van daag, niet waar, Karei zoo nam zij het woord op. Een heerlijk weêr, Jeanne. Maar waarom zit gij hier altoos zoo eenzaam in huis Dat is al le treurig, Men heeft het mij van jongs af zoo gewend, Karei. Ik zeg haar ook, dat zij meer levens- voor De betwiste gebieden in Macedonië. Saloniki. De gemengde Bul- gaarsch-Grieksche kommissie, belast met cle regeling van de geschillen no pens de bezetting van zekere punten in Macedonië, heett hare werkzaamhe den ten einde gebracht, echter zonder tot een bepaalde oplossing te komen. Noch de Grieken noch de Bulgaren willen Loegeven, zoodat vooralsnog geen grenslijn is kunnen getrokken worden. Het Servisch-Buigaarsch geschil zou vereffend zijn. Ue Kölnische Zeitung verneemt liet uit .Belgrado Prawda zegt uit zekére bron dat de Servische blad te weten, Servische en Bulgaarsche re geering bet in beginsel eens zijn ge worden over de gebiedsverdeeling. Bulgarie moet hebben toegestemd in een wijziging van het verdrag. Als dit juist is, zou dadelijk na het sluiten van den vrede de demobilisee- ring kunnen beginnen. Viin (iioiisit zijnde ZONDAG GS Mid DJ ld BOTE HM ARK T, n" 91 'PER lust moet krijgen, merkte moeder Vandennolen aan, die, niettegenstaan de lekkere beetjes af, eene goede vrouw was en haar zusterskind lief had Josepha is met haren broeder Pol naar Middelburg gereden, om voor haar en Joanne een nieuw kleed te koopéh. Jeanne kon gemak kelijk medegaan om eene stoll'e naar haren zin te kiezen maar neen, allo Zondagen blijft zij hierop die onnoo- .zele rijmpjes zitten turen. De vrouw had nauwelijks uitgespro ken, of Josepha hield zonder Pol voor het huis stil. Zij zelf had paard en tilbu ry bestuurd en sprong nu, vlug als de wind, het rijtuig uit, gaf de lonmen aan eenen toesnellenden knecht over, en kwam toen met een groot pak nieu we kleedingstoffen binnen. Dag Karei pas ik niet goed op mijnen tijd sprak zij met een liefe lijken lonk. Pol wilde niet voorwaarts en bleef aan de kroon achter. Dat man volk kan de herbergen niet voorbij. Karei glimlachte, want het deed hem innig genoegen, dat zijne Josepha zoo stipt te huis was op het uur, dat zij hem verwachtte. Hel nieuwe goed werd getoond halsdoekjes, ondervesten én ineer an dere dingen eindelijk de nieuwe kleedjes, één voor Josepha en één voor Jeanne. Wordt voortgezet. Mijnheer M. MEIER, tandmeester, heeft de eer zijne talrijke klanten bekend te maken, dat hij zich VOORLOOPIG niet meer naar Yper zal kannen begeven om geraadpleegd te worden en door nie mand zal vertegenwoordigd zijn. Niette min, diegene die begeeren M. Meier te raadplegen, kunnen zich begeven in zijn huis, te Kortrijk, h 'ek der Moeskroen- straat, 2, huis met koetspoort, bij het ge vang. Indien men eeriige dagen te voren MMeier verwittigd, kan men dezelfde dag, 's namiddags uit Kortrijk vertrekken met de kunstige tanden. Declarations du 2 au p Mai. Naissances Garreyn, Daniel, Kalfvaart. Odent, Simonne, rue du Quai. Tanghe, Robert, rue De Haerne. Doolaeghe, André, chausséede Dickebusch. Eelen, Marguerite, rue des Trèfles. Verschoore, Alphonsine, rue Longue de Thod- rout. Dejaegher, Jean, rue au Beurre. Demey, Roger, rue I.ongue du Marais. De Moor, Jean, Zaalhof. Mariage Coiïyn, Arthur, nickeleur, et Vandénberghe, Ida, journalière, a A'pres. Decès Hoornaerl, Augusie, 57 ans, sans profession, célibalaire, rue Longue de Thourout. Onraet,- Marie, 2d ahs, sans profession, cplibataire.S'-Augustinusstraat. MorLiér, Charles, 75 ans. saus profession, vetifBasyn,Gléineiice, uo de' Menin. Vanwynsberglie, Agues, 2 ans, me du Paradis. Hof Roger, 2ans, rue Basse. l lar- dyJules, 2 1/2 ans, ruedel'A. li. G. Vanhooriie, Joseph, 8 mois, rue de l'Aiunöhier. - Goppens, Pierre, 2 ans, rue des Trèfles. Hoornaert, Charles; 3 mois, Ere- zenbergstraat. Eogie, Valéry, 70 ans, inspecteur général retrai te du service de santéde l'Arihée, épp'iix Sloffe!, Josine, rue de Menin. sans quitter position peuvent ètre gagnés par Monsieur de la bonne bourgeoisie en situation. II s'agit d'une institution beige de premier ordre. Rien a verser. Le titulaire pourra ètre nommé inspecteur ou Directeur particulier après quel- ques mois d'essai. Ecrire avec détails et references a M. de Meurisse, 148, Boulevard Ans- pach, 148, Bruxelles. HUIS GESTICHT IN 1840 he.ii lom v» rm.iimli' Familie V RE ÜONÜK, Rn nd.igi Ien Irthnpédisien, ie manI gehrevelernl voor hruukhnnde u znn der sta»1 en zonder él s 'que. A'ls der Ine vets 7574G M 7532, 207 124. 1(11918 Leveranciers van den Slaat, Burger eti Krijgshospitaal van Oostende run ver scheidene Orthopedische Klinieken van liet land en van het Ministerie van Oorlog. BBEUKLIJDERS weest op uwe lioede Laat u niet misleiden door al die verlokhen- de uanki wligingen die wij dagelijks in alle gazetten aantreffen van personen, die zich als specialisten In eukmeeslers of breukband makers willen doen doorgaan, en die van 't vak weinig of niet kennen en slechts banden- verkuopers zijn en zelfs nooit een brevet bekomen hebben Zwicht u van rondrei zende persnnni. die u banden willen ver koopen, die op voorhand gemaakt zijn Laat u nooit zoo behandelen, want geen een ge neesheer zal die behandeling goedkeuren. Raadpleegt uwen geneesheer over ons systeem en kunde vooraleer u hij een ander le begeven Vraagt houder de adressen van hinders en jongelingen door ons genezen. BREUKLIJDEUS, wij drukken genezing zonder operatie omdat wij het werkelijk kunnen, kinderen en jongelingen worden gewaarborgd genezen, wij geven vijfduizend fianken aan gelijk wie het tegenovergestelde kan bewijzen Bejaarde lieden door zak-, navel- of uit blijvende breuken aangedaan, alsook degenen die twee en driemaal eene mislukte operatie onderslaan hebben of die door kwakzalvers met alle soorten van oude stelsels mismees- terd zijn geweest, mogen zicli altijd komen aanbieden, oogenblikkelijke hulp is hun verzekei d. Bijzondere huizen voor liet maken van buikbanden %p maat voor vrouwen die lijden aan allerhande doorzakkingen van den buik, verplaatsende nier, enz. Wendt u dus naar onze al oud vermaar de buizen gekend door alle geneesheeren, alwaar gij ter trouw, eerlijk en mei waar borg zult bediend worden Misgri iïngeu. Zelfde. Huis gelust zich bijzonder met 't iedit ion ken vun al le misvormde lol- maten, zoonls: misgroeiingen der ruggraat, armen, heenen en voelen. Bijzondere toe stellen om de Imoge ing le doen verdwij nen de de slechte hou ding hij tin ders. On z clilhare Oor- sets om de misgroeting der ruggraat, le genezen noodig in dit geval. KOSTELOOZE BA A DPLEGHSGEN Mr Honoré VERDONOK, Hendrik Ser- rut/slaan, 1bij de groote post te Oostende, is sprekelijk alle Zaterdagen in liet Itoteï Den Gouden Ifoorn Simon Stevens- plaats, Brugge, van 9 lot 3 ure, ten zijnen huize den DinsdagWoensdag en Donder dag van ieder week. Op verzoek begeeft Mijnheer VEKDONCK zicli ten huize van eeniedei en bij Morceau Van de Voorde, Dixmu- de steenweg 27, Yper en Jean Decroix te Zillebeke. Een goed liberaal abon neert zich aan DE WEER GALM. -ft Roman voqr Allen R.M.S. OLYMPIC 43A24TONS^_ WHITE STAR LINE voor New-York, Boston Canada Overtocht met de prachtige postboot «OLYMPIC» de grootste van heel de wereld (45.000 tonnen) Overheerlijke inrichtingen van derde klas Rechtstreeksche biljetten uit \ntwerpen naar aha bestemmingen van Noord- en Zuid-Amerika bij F. Van den Abeele Co vroeger Fedor Berns Co Ceconcessionneerde Algemeene Agenten 7», Lange Nieuwstraat, 7a ANTWERPEN. S®S6?S® SffitKKSMiaK rWWüSÜWHHSStW

De Weergalm (1904-1914) | 1913 | | pagina 3