RIGA SABENCA ZAAILAND G L A D I A Raymond VEHSTSfitTE-LSbilEKS owiui Probeert eens v y ai e sr. t bij Depze. is ZILLEBEKE. Verbrand? molen Bills Fliiir, Rslneusn. Piaaeyen. enz. YPERSCH LEVEN (vervolg) mmmmmmm Fotografen. Fm adivurs, Kuiislsrliililcrs met de produkten van Yaartslrnnt, 2, HObSLLAKfc voor uwe kader*iïjsten en kaders Een schoone voorraad in alle slach ste.ds voorhanden j 2 LRummmnummi Maandag 26 December 1927 OVERSLAG Opril hare Yerkoopiug EAAUM \Y3v\en5M"i.YF.\ te Yjiet», Donderdag 5 Januari 1928 Burgerlijke stand Yper Wilt gij een mooie pijp, in tip Tempelstraat, 0 V V F B IN DEN NIEUWEN BOER SELECT DRUKKERIJ- BOEKHANDEL 11. B O S S A K n 1 11 Boterstraat - YPER. ïriciivrij liwis gezondenBijzondere verzorging lastig gevallen. Of kent hij de parabel van Kristus niet bij de woekerrats in den tem pel-(Versta goed zij - acheren met ons Kristen geloove dat hij afhankelijk maakt aan het lezer. .ui zijn blad. een financieblad dat nieuwe pen afkondigt voor elk dozijn nieuwe lezers.) Wij hebben memorie dat er zeer voor aanstaande mensehen zijn, met gezag op dit geb ed die kort geleden oordeelden c De Poperinghenaar is geen katholiek blad 't Ware 't gepaste oogenblik hem dat eens stout en koud te zeggen. In Memoriam-Hoo/dman Devos. Heer kené Devos, katholiek gemeenteraadslid sinds ettelijke jaren (Oud-Schepcn ten tijde der katholieke meerderheid) Voor zitter der Commissie van Openbaren On derstand en tal van andere instellingen en vereenigingen ontsliep hier zacht in den Heer op Dinsdag 20n dezer, na eene kort stondige ziekte. God moge zijne schoone ziel loonen Plichtbewuste huisvader Trouw en gedienstelijke burger Vlaming van 't rechte bedde Vroom en voorbeeldig kristen was hij,zonder menschelijk opzicht. Vierkanten vaststond hij zijn gedacht en overtuiging zooals hij er vierkant stond op zijn kloek gestel. Stout en vrank ging hij zijn gang en zei hij zijn zegs. Met Hoofd man Devos verdwijnt een schoon figuur, de meest populaire man onzer stad waar van de gedachtenis tot in de verdere ge slachten zal worden herinnerd. Niettegenstaande zijnen ouderdom en zijne geechtheid aan den ouden geest begreep hij onzen strijd en droeg ons een warm herte toe en na een kopschuddend twijfelen kwam er meestal ook een gebaar dat beslist verraadde hoe hij zelf die zaken zou hebben aangepakt aan onze jaren. Wij bieden de geachte familie de verze kering onzer diep-kristene deelneming. K. V. N. V. Afd. Poperinghe. Vlamertinghe. De moordenaar van Meetien aangehouden. Dondermorgen rond 9 uur slen terde een vreemdeling op de plaats rond, door den veldwachter aangesproken kon hij geen een/elvig- heidskaart toonen. Na door den d. d. Burgemeester -QDdcrhoord te zijn werd tot zijne aanhouding be sloten. Dadelijk werd het parket van Yper verwittigd en de gendarmen kwamen den verdachte halen. In 't nauw gebracht bekende hij Vanneste te heeten en en de dader te zijn van de gruwelijke moord te Meeneu. V. O. S. Luisterrijk Kerst/eest voor de wees jes en Kinderen der Vossen ledereen herrinnert zich nog hoe wel het Kerstfeest van verleden jaar is gelukt. Aangemoedigd door de vrijgevigheid der goede bevolking en door de getuigenis der gelukki ge stonden der lieve kleintjes, heeft het bestuur V. O. S. ook dit jaar besloten een kerstfeest in te richten voor de Oorlogsweesjes en de kinderen der Vossen. Dal ons feestje zal gelukken is meer dan zeker, want het bestuur heeft geen moeite gespaard om liet best doen slagen. I lier moet er een pluimje opgestoken voor onzen onvermoeibaren makker Juliaan Haezebrouck.en nog wel het schoons.e hoor Maar het welgelitkken zal vooral te danken zijn aan de grootemildadigheid on zer goede menschen der gemeente. Onze Vlamer- tingsche bevolking heeft een groot, een gouden hart. De steun die ons gegeven werd is boven alle ver wachting geweest. Aan de milde gevers onzen bes ten en rechtzinnigsten dank. Onze kleintjes.zullen het L' wel niet betuigen, maar zoovele kinderhartjes zullen vol dankbaarheid jegens U zijn en voor IJ alle goed wenschen. Onze kleintjes zullen "ook misschien een oogen blikje denken aan de weinigen, wien het dit jaar niet goed paste te geven, en in het kleine hartje wenschen dat het toekomend jaar beter zou passen en zij ook deel zouden willen hebben in de vreugde van het kerstfeest I Het Kerstfeest zal plaats hebben op Kerstdag te 4 uur itt de H. Familie. De Kerstboom zal ten toon gesteld worden voor het publiek op heden Kerstdag van 10 tot 12 u. dus na de hoogmis. Hel Bestuur Boesinghe. Zondag laatst uerd door middel van plakbrieven gansch de Boesinghsche bevolking bijeengeroepen in de feestzaal, alwaar de Heer Roger de Thibault de Boesinghe het' volk bedankte om de goede ontvangst bij den terugkeer van hun huwelijksreis. Wij hadden er in massa naartoe getrokken om het tbeaterstuksken eens te bezichtigen en waarlijk 'twas de moeite waard. Men zag er de twee me -te tegenstrevers van Boesinghe nu als de beste vrienden (flaminganten geworden) maar op een voorwaarde, wanneer men nu de Ylaamsche Leeuw wil spelen moet men eerst de Brabangrmne bovenhalen 't geen men vroeger nooit.deed. Onze Burgervader isook Eerc-Yoorziiter gewor den van 't Davidsfonds. dat strijd voor Ciod. Ylaam sche taal. en volk. Om te sluiten zal hij nu met de hulp van een groote katte zijn geld gebruiken om ons... ja allemaal rijk te maken. Zeg lezers voelt gij nog niets Woesten Tooneet Heden Kerstdag en morgen 2* Kerstdag telkens om 5 u. zal de tooneel- inaatss. happij Rust Roest het drama Vergeten en Vergeven en de klucht Vlug verdiend opvoeren. Kerk der E.E. P. P. Karmeiieten Ter gelegen- li id van Kerstdag zal het St Jozefskoor de volgende gezangen uitvoeren A. In de Middernachtmis: kerstnacht, solo voor baritton en '1 stemmig mannenkoor .4. Adam Mis in 5 gelijke stemmen A.DeFoeck adeste eidel.es, in 4 gemengde stemmen V. Novello B. In de Hoogmis, om 9u. (zelfde mis) en Adeste' c. In het Lof om 5 u. Doen sacris. in 4 gemeng de stemmen F. Mendelssohn Ave maria, solo voor tenor C. Franck ADESTE eideles.-in 4 gemengde stemmen V. Novel !o 1 antum eroo, eenstemmig koor J. Busschop Na het lof (zelfde lied ais in de nachtmis). Al de gezangen worden begeleid door harmonium en snarenkwartet. Tooneelafdeeling Puinentroost Onderhavig verslag moest verleden week gezet geweest zijn, doch bij gemis aan plaats werd het tot in dit num mer verschoven. Zondag, 11 en Maandag 1'2 December voerde de flinke tnoneelafdeeling, 't leukeen vermakelijke blij spel op dat kwelduiveltje heet. Het is een weef sel van buitengewoon luimige intriges die dan ook gestadig de lachspieren kittelden. Juffrouw Declercq het zwierig schalksch kwelduiveltije was goddelijk toen ze den hofmaarschalk en gravin Beukenbergh om den tuin leidde H. O. Werrebrouck bewees eens te meer zijn echt artist zijn. Hij post zich per- fekt aan, aan alle rollen. Een echte openbaring was H. R. Pannekoucke in de rol van den Prins. Dat was een lieer een echte prins. De hofmaarschalk was kostelijk, nog nimmer leverde de H. K' Witter- becq zulk een verzorgd en keurig spel. Over 't alge meen was de uitspraak zeer beschaafd. In den laat- sten tijd werd er vooral op dat punt merketijken vooruitgang gemaakt. Wanneer al de spelers en speelsters er nu nog goed op wilden letten geen zoekende blikken te werpen naar 't luisterende publiek dan zou men weldra Puinentroosl voor een groep beroepspe- lers kunnen doen doorgaan. Daarop absoluut bij zonder gelet, De acteurs moeten heel en al in en met hun spel opgaan, 't Publiek bestaat voor hen niet. Die/ten Nogmaals zijn de dieven aan liet werk geweest op de l.igy tuinwijk waar ze looden darmen opgedolven en afgesneden hebben In S' jacobs- kerk stolen ze twee schoone koperen vazen. Kalender. Als bijvoegsel zullen onze lezers in hel nummer van Zondag aanstaande een wandkaleti- der voor 1928 ontvangen. rcv.-.»jgw——MBII w IIIH IJl— IIIIWIMI i 'I lazyvBmat' Yoi:Hn§jtiio\ii:ii Zondag laatst mochten de Ypersclie voetballief hebbers met de stove tussclien de beenen en een warme pot koffie onder de neus, zitten te droomen over... vervlogen dagen 't Was immers overal rust in West-Vlaanderen. En wij ook zaten thuis en we w ikten en we wogen en Yper werd zwaarder bevon den dan te voren Verleden jaar op dat tijdstip had Yper dertien matchen achter den rug met zeven be haalde punten en stond twaalfste in de rangschikking samen met Heule, Nu hebben we slechtself matchen betwist, we veroverden reeds negen punten en staan achtste gerangschikt met Stade Kortrijk en Sweve- gheni. Dus er is merkelijk verbetering In de zes matchen te Yper gespeeld behaalden we zes punten waarvan twee overwinningen op Heyst en Veurne, twee pnntenverdeelingen metMoeskroen en Sweveghem en twee nederlagen door Meenen en Roeselaere. We netten er 21 goal- en kregen er 12 in onze kas. De vijf bezoeken brachten ons drie punten op, waarvan twee te Waeregliem en een op Stade Kort rijk. We verloren op Nieuwpoort, Tliielt en Daring- Blankenberghe 3 goals voor en 11 tegen. De uitgestelde matchen moeten plaats hebben te Poperinghe en te Yper tegen Thourout. Het spook der afdaling, dat ons verleden jaar be dreigde. schijnt geweerd doch we mogen 't vel van denbeer niet verkoopen... en we moeten mins tens nog zooveel punten behalen om in tweede te blijven. Er dient dus voortgewrocht zonder verpoozen De verbetering bestatigd bij ons eerste elftal, is nog treffender bij onze tweede ploeg, die als kam pioen der reeks C uitkomt en die met kranigheid en inoed de beslissingskampen zal aangaan. Onze derde ploeg is derde gerangschikt, doch zal zich wetefi hooger op te werken om in de twee eer ste van vierde afdeeling C te eindigen en wie weet mi--chien ook kampioen te worden dezer reeks! En waarom niet Zondag ontvangen ze Meenen. die de leiding in handen heeft. Als ze de punten kunnen veroveren, dan... dan staat de weg breed voor hen open! Kun nen ze winnen Waarom niet Ze vloerden de.Mee- nenaars op eigen veld en nu dat ze honderden sup porters mogen verwachten, die hunne toejuichingen niet zullen sparen, ben ik overtuigd datze die eerste zegepraat zullen bekrachtigen. Ons eerste elftal moet naar Heyst. Hier in Yper wonnen onze mannen van t*2. Doch de Heystnaars zijn in de laatste tijden veel vooruitgegaan. Ze klop ten zelfs Stade met >1. Onze mannen zullen het lns- tig hebben om de punten te veroveren! doch 't kan zijnEn als 't kan. 't moetVan 't begin af al geven en dan is t geloopen We rekenen erop, dat we Zon dag avond zullen mogen vieren Een Supporter I 9 n u c BEHEER DER DOMEINEN o om 13 u. 30 zeer stipt, ter herberg In het Paviljoen bij Leopold Callens, te ZILLEBEKE, Oude Brugstraat, van dicht bij de Oude Brugstraat, langs den Yzerweg van Kortrijk naar Yper Koop 1. 54 a. zaailand, rechtover de Cöte 60 deel 542h. Koop 2. 54 a. zaailand, rechtover de Cöte 50 C deel 542h. Koop 3. 69 a. 60 ca. zaailand, recht over de Cöte 40 C deel 542h. Koop 4. - 06 a. 40 ca. zaailand, C 4Q3d, 494d. Deze vier koopen samen hoogst ingesteld 14000 frank. Koop 5. 35 a. zaailand, C 447a. Ingesteld: 500 fr. Zie plakbrieven met plan. Inlichtingen te bekomen bij M. Depuydt, Registratie-naziener, YPER, Surmont de Volsberghestraat, 45. aSiSaSEBBBaiBBBaHH BEHEER DER DOMEINEN. o onder last van afbraak, van DeNazienerder Registratie en Domeinen te YPER, zal op om 14 u. 30 zeer stipt in het Hotel Continental Statieplaats, YPER, overgaan tot de OPENBARE VER- KOOPING, onder last van afbraak, der nog bestaande gebouwen en puinen van Lot A. Het voedermagazijn van 't leger, Elverdinghestraat. Lot B. Het Krijgshospittaal, Statie straat. Voor de voorwaarden wende men zich tot voormelden Naziener, Surmont de Vols berghestraat, 4, Yper. a»»»»:»»»»:»:»»:»:*»:»:»:»»»:):):);»:):):)» Verklaringen van 16 tot 22 December 1927 Geboortfn Janseghers Elisabeth, Pannenhuis- straat. Vandenhilcke Hubert, Dickehuschsteen- weg. Simoens Monica, Korte Thouroutstraat, 14. Knox Lucy. Hoornwerk. Collick le.tr., Brug- gesteen» eg, 3. Hoilelieke Godelieve. Hond-lraat, 35. Vanderghote Denise. Gustaaf ,.e Stucrs-lraat, IWarlop Livina. Schuttelaerestraat. Overlijden- Mollez Gabrielle, 25 j„ mode- werk-ter. echt. Dobbelaere Gabriel. Statie-'raaf.- Cnoekaert Jacques. 4 d., Dixmude-tra.it, 19. Tahon Leopoldus. 87 j„ 2. b. wed. Vandainine Rosa lia. Dickebusclisteenweg, 68. Werrebrouck Ste phaan. 1 m. 24 d„ M. Fochlaan. 44. TABAKZAK. GELDBEUGEL, TABAK, SIGAREN-SIGARETTEN, SNUIF, ROO- KERSGERIEF en SNUIFDOOZEN ALS NIEUWJAARSGESCHENK wend u tot het welgekende huis GROOTE MARKT, 7, ROUSSELARE BERICHT Landbouwers, Burgers, Werklieden en al wie zich tegen regen, wind en vorst wil be schermen, wende zich in volle vertrouwen naar het kleederenmagazijn "De Nieuwe Boer" Groote Markt, 7. Rousselare, daar al hij vinden eene groote hoeveelheid ge maakte Pardessus, Raglanis, Impermeables, Rencori voor heeren, damen en kinderen. Ook Sportvesten voor Motos, enz. enz. Verkoop in 't groot en in 't klein. Goede kleermaker gevraagd om op den winkel te werken, Ook eene kinderkosiuiin- maaksters. Onnoodig zich aari te bieden als zij niet bekwaam zijn. Standplaats Zaterdag Markt Yper, recht op de Hondstraat School- en buieelbenoodigheden Alle boekhoudingregisters. Modealbums voor Naaisters en Modisten. De beste soorten, zooals kunnende bewaren tot einde Juli tegen 1,75 fr. tot 2 fr. het kilogram. Appels om te stoven tegen 1,20 fr. het kgr. o Betaling na ontvangst FRUITHANDELAAR Telefoon DEYXZE 155. te koop, zich bevinden de te Oostende. Klein model, zwart, in zeer goeden staat. F' 3.200 tianco alle plaatsen in Vlaanderenweel- detaks betaald. Te bevragen: C.E. TV LOR, 22, Merghe- lynckstraat, YPER.

De Ypersche bode (1927-1928) | 1927 | | pagina 4