BROEDERLIEFDE DE VERLOREN ZOON liet Lot van 259.000 fr. TOONEELN1EUWS Uit Stad en Dorp, Zitdagen Een en Ander. Levensschool. BURGERSTAND Van Elders. Vliegende Nieuws. Gissen doet missen Ziedaar een oorspronkelijke en zelfsopoffering Deraedt. tarwe 58 Electriciteit te Eessen. Onze lezers zullen op de eerste blad zijde ernstige beschouwingen gelezen hebben over dat punt. Bij het ter pers leggen, ontvangen wij Degraeve zijn op voor- 't VOLKSHUIS e Bossuyt 59 j. echt, van Wynthein 72 j. wedw. van heerlaar, ligustrum, voor lust- en kerkhof- Priesterlijke Benoemingen Bisdom Brugge. Onderpastor op^St. Anna te Brugge, E. H., Vand.e Kerckhove, onderpastoor te Gulieghem, die aldaar vervangen wordt door E. H. Van Antwerpen, hulppriester te Wynghene, tot hulppriester te Wyn- ghene, de E. H. Sap, leeraar van het Klein Seminarie te Roesselare, tot be stuurder der Zuster van St. Joseph, te Oostende, de E.- H. Naert leeraar aan het college aldaar. Dinsdagmorgen heeft in de Nationale Bank te Brussel de trekking plaats gehad van de Iccning 1922 5 t.h.) van de Verwoeste Gewesten. Reeks 103,483, nr 9, wint.250,000 frank. Reeksen 173,557,nr 18 en 28,354,nr20 winnen elk 100,000 frank. opvoering van gedicht Parabelspel in Vier Bedrijven, door Jos. Vanden Berghe Symphonysch Orkest. Kooren, Nieuwe Decors Prachtige Kostuimen, Muziek van Adolf Genummerde kaarten hand te bekomen in of kunnen ook aangevraagd worden bij tie leden van ’t Bestuur. Prijzen der plaatsen le PI. 6 fr. 2e PI. 4 fr. 3e PI. 3 fr. 4e PI. 2 fr. Ziedaar een oorspronkelijke en zeer boeiende roman die binnen kort in De Yzerbode zal verschijnen. Die roman vertelt ons beleefde feiten die hier in ’t Dixmudsche gebeurd zijn, binst den grooten oorlog. Liefde en zelfsopoffering straalt er overal door. Haast u om een abonnement te nemen en alzoo dien prachtigent Roman in zijn geheel te kunnen bewaren. Zeer nuttige wenk voor Diksmuide. Als men ’s avonds buiten gaat moet men een lanteern mee hebben, anders riskeert men in den dieperik te vallen, vooral in die straten, zooals in de Wilgen- dijk, waar er kuilen gegraven worden om verbinding te maken met de riolen. Maar de vier, slachtoffers die verleden Woens dag hvond inden kuil getuimeld zijn, zonder gekwetst te worden gelukkiglijk, zijn yan een ander gedacht: de onderne mers, zeggen zij, zouden daar voor heel den nacht, een brandende lanteern moeten hangen. En inderdaad dat is een zeer nuttige wenk. Volkshuis Poperinghe Zondag 5 en Maandag 6“ November 1922 telkens om 7 ure ’s avonds Zondag 12 November, dagvertooning om 3 ure. Schoone Bijverdienste voor eerlijke en werkzame personen om als Hoofdagent op te treden te Diksmuide en omliggende voor sterke Belg. Verz. Mpjj Men wordt kosteloos aangeleerd. Schrijv.: John Everaert, P’aulusstr.. 5 Oostende belangrijke taak van voeding en opvoeding van een groot aantal kinderen te zwaar zou drukken op enkelen, wanneer de gemeenschap niet te hulp kwam. En ook het Frankrijk der koningen hield daar mede rekening. Te Parijs werd den 9 December 1666 een koninklijk edict geregistreerd, waar bij Zijne Majesteit om de waardigheid van het huwelijk te eeren, op het voor beeld van alle eeuwen, en in navolging van wat reeds in Bourgondië bestond De mannen en vrouwen, die 12 kin deren hadden uit wettig huwelijk, in leven of overleden, een pensioen kregenvan 2000 pond en wie tien kinders hadden 1000 Zij moesten vrijgesteld worden van alle belastingen en stedelijke lasten. In England is er een heele beweging tegen Lloyd George omdat hij zulk ne grooten tap afgeloopen heeft met zijn Grieken. Dat is het lot van de grooten der aarde en Onze Lieven Heere beziet dat kinderspel van hooger op. De Turken zullen alleszins meer in Europa geraken. Wat zou onze God fried van Bouillon daar van zeggen, moest hij nu leven De Fascisten in Italië blijven gewel dig en schijnen de stad Fiume te willen veroveren. Die zotte geweldigaards zullen ook wel eens blauwe schenen loopen, en zij zullen het niet gestolen hebben Er hebben groote kiezingen plaats in Rusland.’t Is al comedie, maar toch wordt er leelijk bij gevochten. In Japan is de cholera uitgeborsten ■en er vallen vele slachtoffers. Te Brussel komen vier postjes open: twee van minister en twee van Voorzitter voor Kamer en Senaat. Elk zegge het voort. Max de lange Max niet, hoorl is terug in Brussel uit den Brezil en men zegt dat hij zijne boodschap heel goed gedaan heeft. Te Rotterdam heeft het leelijk ge brand in de stoomzagerij, er is voor mil- lioenen schade al in rook vergaan. De Paus van Rome doet wonderen van liefdadigheid. In al de streken die door oorlog hongersnood en rampen ge teisterd werdeh, zendt hij hulp, eten, kleederen geld, moed en opbeuring. - - Belgie kreeg geld van Duitschland: ’t waren maar geldbons maar nu gaan ze in Zwitzerland die bons aanveerden zoodat wij welhaast een 100 millioeh in onze arme schatkist gaan mogen wegsteken. Voor hoelange? Dichter d’Annunzio, uit Italië, die veel flauweteiten schreef en een tijd lang den held van Fiume speelde is erg ziek geweest en schijnt zich te zullen bekeere.i. VLADSLOO Louis Catrys.se 83 jaar is in den Heer ontslapen. Hij was na den oorlog naar Vladsloo komen wonen en had omtrent 25 jaar Kerkmeester geweest te Couckelaere waar hij meewrocht tot den opbouw van de schoone Kerk aldaar. Zij werd als bij mirakel gespaard. 'Over- groote obussen zijn er rond gevallen ten alle kante verwoesting verwekkende. Welhaast zal de aanbesteding zijn van de Kerk van Vladsloo het is voor tijd niet. Robert Vonderlinck van de Lagerhoek is zondag namiddag haastig overleden. Ge lukkig dat de Pastoor ook daar nog woont en een goeden velo heeft. Robert heeft juistnog kunnen de H. olie ont vangen. BOES1NGHE Zondag 1 October werd alhier een jongelingenkring ge opend. De bijeenkomsten hebben plaats in de feestzaal der nieuwe knechtenschool Daar vinden de jongelingen allerhande spelen en zoo kunnen zij hunnen Zondag namiddag aangenaam overbrengen'. Dit is nog eene waarborg te meer voer de ouders die zorg dragen voor hunne zonen. Dit alles is nog eens te danken aan dezorg van onzen jetigdigen herder. DIXMUDE ’leubelmagaziin E. J. La Grange Statiestraat (recht over de Tramstatie) Grooten afslag, onmogelijke concurentie. HERSEEUWE - - Bij de gebroeders Lepouter, landbouwers op het gehucht van de Citadel, is eene echte reuzenraap uitgedaan. Ze heeft niet minder dan een meter doorsnede en heeft het eerbied waardig gewicht van zeven kilos twee honderd grammen. MEENEN Zondag 17 September had alhier rond 9 ure op de Vander- -meerschplaats een familiedrama plaats De genaamde Jacques Becquet loste ver scheidene revolverschoten op zijnen vader Alexander Becquet, die bezig was zijne vrouw te mishandelen. De jongen ver klaarde dat hij dit gedaan had om zijne moeder te verdedigen. Hij werd in het gevang van Kortrijk opgesloten en is nu Maandag namiddag in vrijheid gesteld. ROESSELAERE Vrijdag morgend, rond 7 ure, terwijl Leonard Demeule- meester, 17 jaar oud, wonende steenweg Beveren, aan het eten was, zakte hij eens klaps ten gronde en was een lijk. De dood moet toegeschreven worden aan een hartaderbreuk. Dieftal te Eessen. Den 11 dezer rond 14 1/2 uur had de echtgenoote Rabaut. Henri, hare woning verlaten om aardappelen op te rapen op hun land en had alvorens te vertrekken hare wo ning gesloten. Rond 15 uur keerde zij huiswaarts om den bakker te ont vangen en bestadigde dat hare deur in gebeukt was de bedden en koffers over- Tot verdere wijzigingen zullen de vol gende zitdagen gehouden worden te Diksmuide, in de VREDE, groote markt 1°) Eerste Maandag der maand, ’s voor- noens, Hoor Mr Struye, provinciaal Senator. 2) Derde Maandag der maand, ’s voor- noens, door M' Brusselmans volksver tegenwoordiger. 3) Vierde Zondag der Maand, ’s voor- noens door Mr Geo. Goetgebeur Volks vertegenwoordiger. De ingezetenen der gemeente Wercken en vooral de werklieden welke verlangen hunnen volksvertegenwoodiger Heer Geo Goetgebeur te spreken mogen zich aanbieden te Cörtemarck. IN DE KROON Marktplaats, op Zondag 22 October om 10 ure voormiddag, alwaar hij te dien einde zal zitting houden. Hij zal het mogelijke doen om hun voldoenidg te geven en hun met raad en daad behulpzaam te zijn. N. B. De menschen die gaan raad vragen doen zeer goed van hun papieren mede te dragen. Voor oud-strijders die hun strijdersaandeel wenschen, is het laatste militaire adres onontbeerlijk. Z. M.°oordeelde terecht dat zij reeds lasten gerioeg droegen en diensten genoeg aan de samenleving bewezen. Een Katholieke Hoogeschool in Nederland De aartsbisschop van Utrecht en de ■vier bisschoppen van Nederland hebbeu een brief uitgevaardigd,' waarin zij hun inzicht te kennen geven eerlang eene ka- tholieke hoogeschool te stichten, die drie .fakulteiten zou bevatten eene fakulteit ■'van godgeleerdheid, .een fakulteit van recht en eene fakulteit van letteren. Buitéfi de vier offlcieele hoogescholen. bestaat in Nederland slechts een enkele vrije universiteit, een prolestantsche, die haren zetel heeft te Amsterdam en ge sticht werd door den Staatsman, M. Kui- per. De vooruitgang van het katholicism in Nederland is zoo aanzienlijk, dat het thans de kroon, een katholieke universi teit, op zijn werk zetten kan. Bezuiniging In de Brusselsche om geving levert de belasting op de open bare vermakelijkheden jaarlijks, 16 millioen fr. op. Doordat deze 16 mil- lioen de 12 ten honderd der totale ontvangst uitmaken, leert ons de een voudige regel van drie dat deze ont vangsten dus jaarlijks 133 millioen frank beloopen. Dus verteert men te Brussel, enkel aan kinema-en theatervertooningen, 15 mil lioen in deze seizoenmaanden, of 500,000 fr. per dag. Zoo eenige statistieker zich de moeite wou geven te berekenen hoeveel geld er jaarlijks in heel het land aan feesten word weggegoöid-, kwam hij gemakke lijk tot de som van een milliard. En zoo dan alle Belgen met een en hetzelfde gedacht bezield waren, konden we met dat geld al onze schulden betalen en zouden we binnen 4, 5 jaar het rijkste land der wereld zijn. Maar.... hoever zullen we echter wel staan binnen vier jaar? In Rijnland. Ons bezettingsleger kost daar 3 1/2 millioen per dag. Maar ’t ple zier er van is datdeDuitschers het al beta len I Doch en dat js een ander paar mouwen al wat den Duitsch betaald wordt aan Belgie afgerekend op zijn oor- lo 'schade zonder bezettingsleger zouden wij dus 3 1/2 millioen min belasting per dag moeten betalen. Dienst der Postchecks En Wissels Het maximumbedrag van de stortingen op postcheckrekeningen, welk de bewo ners van gemeeten 0ie geen postkantoor bezitten, aan brievenbestellers op dienst ro ide mogen toevertrouwen, is tot de 5Ó00 fr. verhoogd. Hetzelfde geldt ten .aanzien van het bedrag van de door tusschenkomst van dezelfde bedienden op te maken postwissels. Bedoelde maatregel wordt uitgebreid tot de bewoners van de afgelegen wij ken van de gemeenten waar een postkan toor gevestigd is. Worden verscheiden .titels gelijktijdig door een zelfden afzender aan den bestel ler overhandigd, dan mag het globaal be drag er van evenwel niet meer dan 5,000 frank beloopen. Hallost. 96 Luik. Plaaster, platen, ornementen, plaaster-cement Cockerill. N. V. Ateliers Richelot-Nyvel Oost, Houten en ijzeren meubelen, Engelsche bedden Kinderbedden. Mekanieke Werkhuizen J. De Bruycker S A. Dutry N. V. Nieuwe en occasie machienen voor ijzer- en hout bewerkingen. Alle deelen voor transmissies. Motoren-stoomachienen-lokomobielen. Alle soor ten gereedschappen. Verkoopmagazijn-, St. Lievensstr. 271, Tel. 1303, Gent. Werkhuizen en ijzergieterijPosthoornstr. 25, Ledeberg.Tel. 286-3218 nog het volgënde. Nu is de zaak beslist. De electrici teit zal dezen winter nog hier zijn. Vol gens ontvangen inlichtingen, zal de Heer Emiel Desmet, van hier, de leiding leg gen op zijne eigent kosten, van aan het Eikhof, al over de plaats, tot aan het Eessen-Kruis. De gemeente heeft slechts te zorgen voor het betalen der staken en voor de lampen der openbare verlichting langs de straat. De woorden die de Vzerbode schreef «De Eessennaars zijn durvers» is be waarheid. De.electriek komt dus hierin ’t korte. BRAVOI VERBODEN TE ROOKEN Dit.verbod komt in'al zijne strenghe'd toegepast te worden te Londen op eene vrouw die aan 't rooken was in een open baar park van Kansas City. Miss Mary Hem, die zich aan dit ver grijp had plichtig gemaakt, werd voor de vierschaar gedaagd. Pe piichtige vrouw begon met een be roep ie doen op het goed hart van den rechter, doch eensklaps wijzigde z ij dc manier hater verdediging en betoogde dat; alles wel ingezien, de vrouwen toch zooveel recht hadden te rooken als de mannen. Dat ging over zijn hout de rechter onderbrak haar en veroordeelde haar tot zes maand gevang en vijf hon derd pond sterling boete. Alhoewel wij de vrouwtjes dit rooken niet kunnen goedkeuren, moeten wij toch bekennen dat de rechters in Londen wat al te streng opkomen tegen de ver tegenwoordigers van het zwakke ge slacht. Vier Russische kinderen, waaronder een meisje van 9 jaar, die dezer dagen uit Liverpool met de stoomboot «Cano pic» naar Canada vertrokken, hadden een voetreis dóór Rusland van 800 mij len achter de jug. Dg» ou^te. van jien is 15, en de jongste 8 jaar. Drie maan den geleden- verlieten zij Bachmoet in Zuid-Rusland en togen op weg in de richting van Litauen. Zij hadden zoo goed als geen geld bij zich, en ook al hadden zij dat wel gehad, dan zou het hun niets geholpen hebben, want geld heeft geen waarde meer in Rusland. Soms konden zij enkele uren met een trein meereizen en ook” wel nam nu en dan een of andere karavaan ofeeneeenzame vrachtrijder hen mee. Doch het meeste deden zij te voet terwijl zij onderweg hun voedsel bij el kaar bedelden. Toen zij eenmaal op Lithausch gebied waren, was helgrootste leed geleden. Zij vonden er behulpzame lieden die hen i naar de stad brachten, vanwaar de reis kosten vöor hen naar Canada betaald waren. De kinderen waren overigens zoo gezond als visschen en de jongste vertel de, daf zij geen oogenblik verdwaald zijn geweest, behalve dan in Liverpool. Acht jaar geleden vertrok hun vader naar Canada, en pas een jaar geleden liet hij wat van zich hooren. Zeven jaar geleden stierf hun moeder in Rusland, en sinds dien hadden zij steeds voor zichzelf ge- zorgd. MARKTEN. - Boter 13<5 tot 14,5 0,70 tot 0,00 het stuk de 100 kgr. Boter 14 tot 15. de H EROPBOU W’S AANBOD. BIJZONDER AANBEVOLEN FIRMA’S Boomkweekei-1) Pomona Maldegem bjBrugge. EENIG onder opzicht van verzorgden kweek. Fruitboomen in hoogstammen, pyramiden en leiboomen, Tros- stekel- en aardbezieplanten, frambozen, enz. alles in beste verscheidenheden op het pomologiesch congres aangenomen. Laanboonen, jong en prachtig bekweekt, als Olmen, Canadas, Linden, Erabels, Beuken, Eiken enz. Haagplanten als doorn, enz. Alle benoodigheden beplantingen. Rozen in hoogstammen én struiken en klim rozen in honderde beste en nieuwste verscheiden heden. hoop geworpen waren en dat haar wekker (uurwerk), een kostuim van haar man, en eene som geld van ongeveer L00 franken verdwenen waren. De gen darmerie van Diksmuide werd verwittigd en deze stelde een onderzoek in De piichtige werd geyat aan de statie te Diksmuide maar hij had reeds den wek ker verkocht voor 5 fr. het kostuim voor 90 frank. Hij had zich laten scheren en had eene nieuwe klak gekocht om zijn persoon wat te veranderen - - Deze beweert oor logsverminkte te zijn en leurd met papier en enveloppen. Hij loochende hard nekkig de feiten ;*maar kon tegen de stellige verklaringen der getuigen niet op, en eindigde met de waarheid te verklaren. Hij beweert Franschman te zijn en noemd zich D,(bijgenaamd ParmentierJ Hij is ter beschikking van het gerecht ge steld geworden. EESSEN Wij herinneren aan de lezers dat het Katholiek Vlaamsch Verbond eene algemcene vergadering zal houden in de gildezaal CONCORDIA niet op Zondag aan staande) op Dinsdag den 24 dezer, ten 6 ure ’savonds. Den Heer Arthur Wel- vaert van Ghistel zal als spreker optredeu Alle Eessenaren en omliggende zijn vrien delijk uitgenoodigrf Aleen de kinderen beneden de 15 jaar worden niet toëgela- ten. Ingang vrij. Namens het Bestuur. AVECAPELLE— Een lezer schrijft ons: Bravo 1 met uwe nirichting der absou- ten-Processie, ’t is een treffelijk gedacht dat in den smaak moet vallen van alle weldenkende menschen Mochte dat binnen enkele jaren eene nationale Pro cessie worden. Het moet zoo, en het zal zoo I Wij hier in Avecapelle zijn er ten volle van overtuigd en geerne geven wij den eersten stoot Zondag komen wij af met onze Fanfaren om die absouten Pro cessie mee te doen. Welkom, Avecapellenaars, in naam van De IJzerbode en van heel Dixmude. Naklank van den oorlog. Een ont ploffing te Caeskerke een doode Wanneer zal er teen einde komen aan soortgelijke ongelukken De vernielingdienst der menutie te Eessen voor rekening van de Staat had een groep arbeiders aan het werk te Caeskerke om onderstanden te vernielen bij middel van obussen. Op 11 de>:er rond 14 l/£ uur was de toezichter D’Haese, van Anderlecht, bezig met een kapsul op een obus te plaatsen -- deze ontplofte en trof den ongelukkige in de borst en het aangezicht, hij was op den slag dood. Den Heer geneesheer Van Houtte bestatigd het overlijden en het lijk werd overgebracht naar het St. Jans- hospitaal te Diksmuide. Hij is getrouwd hiaar had. geen na komelingen. De *een onderzoek ingesteld en het parquet van Veurne van het gebeurde verwittigd. Het gewi cht van het menschelijklichaam. Bij de geboorte wegen de jongens mid delmatig wat meer en de meisjes wat min dan 5 pond. Binst de 12 eerste jaren is het gewicht al verre het zelfde voor de twee. Maart van dan af krijgen de jon gens de bovenhand. Een jongeling van rondde 20 jaar weegt middelmatig 130 pond meisjes van die leeftijd wegen 108 pond. Mannen wegen het meest als zij rond de 35 jaar zijn, maar’t gewicht der vrou wen vermeerdert tot dat zij rond de 50 zijn, en dan wegen zij zoo iets van 116 pond. In den rijpen ouderdom weegt de mensch zoo wat 20 maal zooveel als op den dag zijner geboorte. De menschen nemende uit allen ouder dom, in alle toestanden en geslachten, dan is de zwaarte van het lichaam 90 pond en 400 grammen? fr. boter 13,5q 00 Alf. Verhaeghe Wilgendijk DIXMUDE maakt het geacht Publiek kenbaar dat hij een winkel van Schoenen komt te openen. Ook Schoenen op maat, genaaid of genageld. Men aanveerdt vermakingen. OPROEP aan de inborlingen wonen de voor den oorlog in onze stad Dixmude welke geboren zijn in het jaar 1871. Vergadering Zaterdag avond zijnde 21 October bij, JULES PIL Statiestraat Dixmnde CouckelaereHuwelijken Maurits Htndryckx mét Emerence Nauwinck van khteghem Froriinond Deseure v. Wercken met Martha Syoen Maurice Debruyne en Decaesstecker Magdalena. Geboorten Hilaire Degryze i. v Oscar en Adriana Catrysse, Rachel Roelsd.v. Hector en zulma Deckniyn. Julien Van Overbeke z. v. Charles en EHm Vanhee. Overlijden Stepha Ch. Louis Seys, Ame Merckem Geboorten. Angele Slembrou'ck d. van Jules en Elvire Ligneel, Marcel Weyne z. van Leon en Maria Meesseman, Cyriel Waeyaert z. v. Oscar en Maria Vanlerbefghe. Overleden. Jan Romet echt. v. Sylvain Becarren Oscar Carpentier Wnaar. van Emelie Notable, Huwelijken. Odiel Wybou van Wouinen met Jorima Morysse v. Merckem, Juliaan Vanderriest met ivonne Clauw Henri Minne met Maria Covemaecker Emelie De- bruynne met Anna Jacob. Vladsloo - Geboorten. Magdalaine Kyndt d. v. Gustaaf en Urbanie Dedulle. Joanna Vandésonne- ville d. v. Richard en Urbanie Swaels. Huwelijken. Alois Pollentier van Beerst m. Augu sta Carette, Odiel Vandewalle van Couckelaere m. Julma Seurynck. Sterfgevallen. Rosalie Vanhoutte echt, van Con stant Carnier 60 j. August Vandercruysse echt, van Silvie Kindt 73 j. Louis Catrysse wed. van Maria Pollet 83 j. Felix Lefevre wed. van Louise Degren- dele70 j. Robert VonderliJnck z. v. Josef en Anna Theresia Vanaelst 77 j. Jonckershove Geboorten André Ryckaert z. v. Remi en Julia Maekelberg, Ivona Lacluysse, d. v. Medard en Adronie Swaels. Huwelijk Henri Lerminez met Augusta Desodt. Sterfgevallen Joanna Lalcuyse oud 15 maanden dochter v. Medard en Adronie Swaels Gregoor Debruyne 80 j. wed. van Eugenie Wullepit en van Emelie Hemeryck, Marcella Maeckelberg 5 m. d. van Leo en Julia F DIKSMUDE, 8 0kt. de kilo eieren aan aardappelen; 10 Fr. VEURNE. 10 Okt. kilo eieren tot 0,70 't stuk. Kiekens de koppel tot COUCKELAERE 9 Okt. eieren 0,72 ROESELAERE 11 Okt. de 100 kgr. rogge C boeKweit 80 boonen 120 masteluin 54 aard appelen 10; stroo hooi 32;tabak 3,75 frkool zaadolie 255 lijnzaadolie 225 boter 14.5 de kilo eieren 0,70 't stukjzwijnenvleesch 8,00 de kilo CUREGHEM. 11 Okt. 136 ossen, op voet 2.80- 4,00; 135 stieren, 2,50 3,50; 950 koeien 1.80— -3,50, Totaal 2225 koppen waarvan 375 vreemde 1983 varkens, gemiddelde prijs 5,20 6,00 op voet. BRUGGE. 3 Okt. Ter markt stie- 5,00 geslacht sn 5 6,, geslt voet en 4,5 ge- melkkoeien. Wat u overkomen kan opreis Een vreemdeling zat in Innsbrück in een re staurant, en bestelde een Gulach, dat op de spijzenkaart genoteerd stopd voor 2500 Kronen. Toen hij betalen wilde, re kende de kellner echter 3800 Kr. Toen de bezoeker protesteerde, kwam de kellner met het pas verschenen avond blad, en bewees er uit hoe de waarde van de Kroon alweer gezakt was, waardoor hij verplicht was den prijs van het menu te verhoogen. Boet van 250 Millioen. De bolsje wisten in Rusland, machteloos om iets tot stand te brengen dat het verarmde en uitgeputte volk ten goede komen ver spillen hun wetenschap aan ’t uitdenken van kleingeestige verordeningen, waar aan de bevolking zich natuurlijk moet onderwerpen, op straffen van... Zoo hebben zij een nieuwe schrijfwijze uitgevonden, en wie die spelling niet plaats volgt loopt boete op. Zoo had een winkelier van Kharkoff op zijn uithangbord verwaarloosd de offi- cieele spelling aan te wenden Hij werd voor de Sowjet-rechtbank gedaagd en veroordeeld tot een boet van... 250 mil lioen roebel. Maar, ontstel u niet te zeer die 250 millioen roebel vertegenwoordigen een waarde die wel moeilijk vastte stellen is: ’t is iets tusschen 10 en 20 frank 1 Inkonsten De inkomsten van Enge land gedurende verleden week waren van 13.871.937 P. S. terwijl de kosten van 10.280.976 P. S. waren, dus een overschot van 3.636.961 P. S. welke som de vermindering van de vlottende schuld uitmaakt. Alles in massa voorradig. De hoogste premien worden steeds aan mijne boomen toegekend. Echtheid der verscheiden heden gewaarborgd. Stipte bediening, Zorgvuldige vei pakking. Matige prijzen met groote vermindering voor volle wagonladingen, prijzen. raadgevingen, plans, bestekken op aanvraag. Kom mijne kweekerijen bezichtigen. Alleen eigenaar LEON DE CONINGK. leveran cier der koninklijke domeinen, der grootste steden en van verscheidene boerenbonden in Belgie. Hubert Kessels, 'Br,^se'- Roode en blauwe Muldenpannen 15 en 21 per M2. Fa^adesteenen in alle kleuren Merk C. V. H. Venloo. L,. Vun den Bergen «S: G° Winkelkaai. Mechelen. Houthandel, zagerij, alle houtsoorten. Miti-ailles. Godet Gaston. Vaux-sous-Chévremont Luik. Aankoop van oude metalen: ijzer, gegoten, staal per wagon, 10 Ton minimum. L.nn-ibe£iu. houthandel te Auderghem bij Brussel. Bijzonderheid van droog hout voor schrijn werk, rijtuigmakerij. enz. A. Sottiaux-Gr. Pannenfabriek van Mellet-Tel, N° 1 Byz. goedkoope roode en verniste vorsten, verniste vorsten voor schallen. Fiuysmians, 3 Okt. ren aan 2,253,00 op voet en ossen.aan3, 3,75 op voet er vette koeien 2,253,25 op slacht; vaarzen 3,-3,75; 1300 2450 fr. witte t 48 haver 62 gerst >nen 120 masteluin 54 hooi 32;tabak 3,75 f De Italiaansche Vorsten zijn in Brussel geweest en wierden geestdrif tig ontvangen. Dat is omdat zij koning zijn want met gewone stervelingen gaat het er heel andeis. De zaken tusschen Grieken en Turken zullen wellicht zonder oorlog afgesponnen geraken.: heel Europa moeit er hem mee.

De Yzerbode (1922-1940) | 1922 | | pagina 2