Vendite Dixmude-Foore. Jerusalem, Een flamingant van over 50 jaar. Nieuwstijdingen. BISCUITS P ARREINPotsrS^ïrre Belangrijk bericht. £LekZ"„°r.' Tentoonstelling-Prijskamp De waarheid Hebben plaats gevraagd Overmeire-Rombacb, Carrousel. Demaere Riobard, Bontique de Crostillons. Simay Pierre, Grand Cirque. Vandevelde Florent, Wafelkraam. Denaeme Emile, Schietbarak. Herman Driesseos, Theatre Marionnette. Tissens-Deceuninok, Pbotographie. Banssens Leon, Théatra de variétés. g/.Deoeuninck-Delporte, Photographic. Doveerdt Ernest, Wafelkraam. Cremer-Isaao, Nougat, en*. Mftrecau, Pbotographie en Flesschenspel. Consael-Overmeire, Friture Hollandaise. Carniel Proot, Speelgoedkraam. Aloise Baalde, Tir Flobert. Geissler, The America Bioscop, Cinema. Thoophile Tubbesing, Musée exhibition de sujats en cir. Dumon-Rodenbacb, Suikeren Speelgoedkraam. Cramer Jéröme, Nougat. Slants Bogaert, Mecanisoh Museum. Alphonse Roose, Speelgoedkraam. Mares, Paardenmolen. Delfortry, Tir Flobert. Emile Michet, Magasin de Bijouterie. Isidore Sagaert, Théatre des singes en wondere koet. Claré, Théatre Btango, La Demoiselle merveil- leuse. Kunst- en Letternieuws. De Kerkzang in de Middeleeuwen, naar het Motuproprio en editio Vaticana van Z. H.sPinsX, Paus, door D. Sietjw, Priester. Onlangs schreef Onze fi. Vader eenen alge- meenen en gelijkvormigen zangtekst voor in de goddelijke diensten. Als regel van uitvoering be voel hij de wijze van zingen aan door onze voor vaderen ingericht, en gestadig en overal in de middeleeuwen gevolgd. (Éditio Vaticana). Dit werkje geeft een algemeen gedacht van da wijze van zingen gedurende de middeleeuwen. Het is getrokken uit schrijvers van dien tijd Gwyde van Arezzo, Franconius van Keulen, Jan de Maris... en volgt den geleerden hervormer van den kerk zang, Dom Pothier, alsook Dom Laur. Janssens, Habeil... Het werkje spreekt niet over nieuwe en wille keurige wijzigingen die den alouden kerkzang toegebracht worden, door de Signes rhythmiques, het punt na de eindnoot, de twee- en drievoudige verdeeling, het neven accent in den zang, enz. Dit alles is tot nu toe door den Paus niet aangenomen, zoo het blijkt uit de Éditio Vaticana. Priesterlijke Benoemingen. Mgr de Bisschop van Brugge heeft benoemd Principaal in 't Collegia van O. L. Vrouw te Oostende, den E. H. Desmet, professor aldaar. Aalmoesenier van het toevluchtshuis voor vrouwen te Brugge, den E. H. Krelly, principaal van 't collegia te Oostende. Onderpastor te Ardoye, den E. H. Garmyn, onderpastor van Oostdainkerke. Onderpastor te Oostdninkerke, den E. H. Valcke, leeraar in 't collegia van Thielt. Wettelijke besluiten. Burgerlijk eereteeken. Demedalle van Pklas is toegekend aan MM. A. Cossey, gemeenteont vanger en ontvanger van het Weldadigheidsbureel van ËulscampF. Matsaert, schepen», idemA. Sticker, burgemeester van Reninghe. Jacht. De jacht met het geweer op het waterwild langs den oever der zee, in de moeras sen, alsook op de stroomen en rivieren is, dit jaar, in alle provinciën, te rekenen met 25 Juli aanst., toegelaten en deze met het in de eendenkommen, te rekenen met 1 September 1910. Oonstantinopel, Egypte, Sicilië. Het Komiteit der bedevaarten naar Jeruzalem, gesticht in 1882, voor de Groote Bedevaarten naar het Heilig Land, en waarvan het Sekretariaat voor België te Leuven is, Half-straat, 18, richt voor de komende vakantiën zijnen 40a kruistocht naar het Heilig Land in. Zeer aantrekkende reisweg voor de godsvrucht en om zich te onderwijzen in den eerbied voor de meest hooggeachte Heiligdommen van het Heilig Laad De Karmel, Nazareth, Tibóriade, Jerusa lem (11 dagen), Bethléem, enz., en het bezoek der voornaamste steden van het Oosten Athenen, Constantinnpel (2 dagen), Baaibeek, Damssous, Egypte (4 dagen) met Cairo, Heliopolis (Matarieh), Memphis. Terugkomst langs 't eiland Malta, oponthoud te La Valette en Citta-Veechia, welke de herinnering bewaard van de Schipbreuk van St Paulus en der christens ridders, Messina, Taormina. Eindelijk Napels en Pompei en vrijen terugkeer langs Rome en Italië Geene enkele zeevaartmaatschappij staat zulken volledigen en verscheiden weg toe zonder menig vuldige boot verwisselingen. Da bedevaart, daaren- tegec, verwezenlijkt hem,zeer gelukkig, dank aan den specialen boot L'Étoile bjjzenderlyk ingericht met kapel, waar het Heilig Sakrament verblijft gednrcEde de reis en waar al de priesters elkea dag mis kucoen lezen. Vertrek uit Marseille den 19 Oogst 1910. terugkomst te Marseille den 30 September 1810. Vraagt, bijzondere programmes on andere inlich tingen aan Pater Legrand, Half-straat, 18, Leuven. DOOR STERFGEVAL. Te koop eene schoone NAAIMACHIEN (Singer) voor kleermaaksters aan genadigen prijs. Zich te begeven bij Louis Vermoote, wijk do Groigne, Oudecappelle. Het was den 26 Sept. 1859. dag der inhuldiging van de Colonne du Congrês; waarvan de eerste herstelling heden voltrokken is. Conscience, ten dien tijde arrondissement-kom- missaris te Kortryk, en professor Heremans, die als officieele mannon, dien dag ook meêgeholomd hadden, trokken te wege naar 't koffijhuis «Les Trois Suisses om daar wat uit te rustan voor aleer hunne terugreis naar Kortrijk en Gent aan te vatten. Op den heek der Passage, komt hnn daar al- meteens eene soort van havelooza en versnuisterde wildzang te gemoet geloopen, die er uitzag met zyne wilde gebaren als een woelzieke student. Wie ig dat daar nu? Vraagt Conscience aan zynen makker HeremaDB; maar, 't is dichter Moyson. antwoordt deze. Hemel! wat mag hij nu uitgestekon hebbon? Moyson, zonder dralen duwt hun beiden onder de oogen een blad papier dat het volgende spotlied bevatte Cantate te exécuteeren door de délégaés der Vlaamsche gemeenten ter occasie van d'inaugu- ratieder Colonne du Congrês, 26 Sept. 1859. Colonnewat zalige souvenirs Doet uw aspect ta binnen schieten,... 't Is spijtig dat zooveel martyrs, In Beigie's wieg het leven lieten. Dupa Dupornm Et in scecula soocuiorum. Oja, martyrs, dat is het woord, Zy vochten voor d'indépendance Jan hield zijn lijf, en Pier verloor't; In alle dingen is er chance. Wj,j staan hier nu, wij staan hier nu Wij zijn de Vlaamsche députatie.... Colonne bonjour, colonne salut. Gij provoqueert onze admiratie. Adieu Colonneuw steen en brons Zijn fransch tot in hun ornamenten Maar toch zit er iets in van ons Ze zijn betaald met onze centen. Dupa Daporum Et in scecula sseculorum. Conscience, die gezapige officieele man met zyn reesem krniskens op de borst, sloeg zyn armen open van verortweerdiging en wilde wat tegen stribbelen tegen deze schijnbare bespotternij van eene officieele inhuldiging; maar niet te doene. Het lied wierd gezongen en rondgestrooid in de koffijhuizen;'s avonds weergalmde het langs de straten en berokkende menige twist tussohen flaminganten en.... anders gezinden. Volgens D. Staroger, oog- en oorgetuige. Examens. M. Eduard Vanhillo van Dixmude, gewezen leerling van St Aloisius onzer stad, student in de Hoogeschool van Leuven, komt met onderscheiding zyn le examen van doktor in de rechten af te leggen. M. Pascal Pieters, gewezen leerling van St Aloysiuscollegie onzer stad, komt met onder scheiding zijn eerste examen in Arts et Manu factures af te leggen, aan de hoogschool van Gent. M. Omar Vande Woude van Ramscappelle (Nienport), gewezen leerling van St Aloysius onzer stad, heeft zyn I9 examen afgelegd in ds rechts geleerdheid, ter hoogschool van Leuven. Aan allen onze beste gelukwenschen. Dixmude. Hoogeschoolwedstrijd. JDen heer Jozef Dela Haye, die io het konkoers van geneesmiddelleer, de eerste pvys met algemeens stemmen verworven heeft op 16 mededingers, heeft van het Ministerie van Wetenschappen en Kansten ter belooning een prjjs van 960 fr. ont vangen. De Staat sohenkt hem een gouden medalie (weerde 100 fr.) en doet zijn bekroond werk druk ken om naar al de Hoogescholen van Belgie en den vreemde op te sturen. De Hoogeschool van Gent geeft hem een prachtig versierden lauwertak. Wy wenschen den ieverigen student, gewezen leerling van St Aloisinscollegie onzer stad, alsook zyne achtbare familie, hartelijk geluk. Dat Dixmude fler weze met de verworven eer van zynen dierbaren stadsgenoot. St Nicolauskerk. Een prachtige gekleurde venster, ter eere van St Godelieve, is deze week in onze parochiekerk geplaatst geweest. St Josephskerk. Zondag 3 Juli, hebben de EE. Paters Minderbroeders voor d'oerste maar dienst gedaan in hnnna aloude kerk. St Catharinakerk van 't Beggijnhof. Heden Zondag 10 Juli, om 6 ure 's avonds, Lof en Ser moen, ter eere van de H. Godelieve. De trekking van de Tombola der Tentoonstelling ig vastgesteld op den 26 Juli. Deze trekking zal plaats hebben, zooals naar gewoonte, in de miliciezaal van hot Stadhuis van Brussel. De laatste briefjes zijn te koop gesteld in de postbureelen en by de voortverkoopers |en, zooals altijd, zal men er haast om vechten, nu de trekking nabij is; binnen eenige dagen zullen de briefjes weer met premies verkocht worden. De personen die, voor een frank, de kans willen wagen het groot lot te winnen van 200,000 frank, zullen wel doen het allerlaatste oogenblik niet af te waohten om briefjes te koopenzy zonden gevaar loopen ofwel er geen meer te vinden ofwel de premie te moeten betalen, die geëischt wordt kort voor de trekking door de voortverkoopers. Herinneren wy dat buiten het groot lot van 200,000 fr., er noch een lot is van 25,000 fr.een van 15,000: een van 10,000 en zes van 5,000 fr. daarbij 1000 loten van eene weerde van 25 tot 4,500 fr. Avecappelle. De heer Hendrik Vander- gkote, kapitein der Openbare Macht in Congo, wordt bij koninklijk besluit tot Ridder benoemd der Koninklijke Orde van den Leeuw. Montenegro wordt koningrijk. Prins Nicolaas van Montenegro heeft aan de mogendheden van bet drievoudig verbond laten weten dat bij van zin is den 13 Oogst eerstkomende. Montenegro uit te roepen als koningrijk. De mogendheden hebben hem laten weten, dat zjj er geen bezwaar in zien. TramenaarCoatende. --Op 10 en 24 Juli, 7, 14, 15, 21 en 28 Oogst, rijdt een b(jzondero tram ait Yper naar {Oostende, Vertrek uit Yper statie 8,05 Brielen 8,13 Elverdinghe 8,22. Zuyd- sohote 8,40. Merckom 8,48 Woumen 9.04. Dix mude dépot (aankomst) 9,15. Dixmude dépot (ver trek) 9,25. Heerst 9,32. Keyem 9,37. Leke garage 9,46. St Pieterscappelle 9,54. Slype 10,05. Leffinge 10,15. Oostende, Avenue da la Reine, 10,30. Terug: Oostende, Avenue de la Reine 19,15 Aankomst te Dixmude dépot 20,22 Aankomst te Yper statie 21,40. Vrijwillige brandstichting. Boetstraffelijke rechtbank van Brussel. De echtgenooten Vander Becken woonden in de Vervaardigerstraat te Anderlecht. In Maart laatstleden, aangedreven door Adriaan Villette, besloten de woning in brand to slekea ten eimle do verzekeringspremie te trekken. Geholpen door Henri Jollivet, de broeder van Madame VaDder Becken, staken in eene kleerkast een hoop schaveling, plaatsten er oena brandende kaars ta midden in met eens zwyneblaas gevuld met naphto. Daarna vertrok ken zy. Het dochtertje Vander Backen kende niets van do zaak. Zy kwam onverwachts binnen, ontdekte het gereedschap en riep Dief Geburen kwamen toegesneld en het gevaar 'wierd vermeden. Villette, de opstoker. is gestraft lot 5 jaar ge vang, vrouw Vander Beckon tot 3 jaar, hare man 1 jaar, zyn broeder 2jaar. D© luchtgehlpper Wachter ver ongelukt. Zondag namiddag werd het begin der vliegweek te Reims onderbroken door een val van Wachter, van eene hoogte van 200 meters, waardoor hij op den slag gedood werd. Madame. Wat is dat!... Gy hebt den zelfden hood gekocht als ik, Mariel Bastaat or dan goon verschil meer tussohon Madame on de meid? Marie. Ja wel, Madame; ik heb den mijnen comptant betaald. Tentoonstelling van Brussel. Tombola. Groot lot 200,000 franken, uit- koarbaar in geldspeciën. - Toekomende trekking 26 Juli. Prjjs van het biljet 1 lrank. M. Woeste, die aan eene pijnlijke maagziekte lydt, is in gezelschap van eene zijner dochters, voor eene maand naar Lausanne (Zwitserland) ver trokken. Wy wenschen den dapperen katholieken strijder eene spoedige en volkomene genezing. Reizen des Koning». De Koning en Koningin zullen den 13 Juli naar Parijs vertrek ken, waar zij een officieel beseek aan den Presi dent dor Fransoho Republiek gaan brengen. Zij zullen drie dagen te Parys verblijven. Het bezoek onzer Vorsten iu don Haag is bepaald op 15 September. Op het einde van September zullen zij zich naar Woanon begeven. Wyngltene. Droevig voorval. Twee werklieden waren aan het ijzersmeden, toen al met eens een dar voorhamers van don steel vloog, en den genaamden Leopold Dovrieze zoo geweldig aan hot hoofd trof, dat hy Zondag bezweken is. Zande. Da metser Leo Dhaono. van Keyem, gehuwd en vader van een kind, is terwijl hy aan den arbeid was van eene hoogte van negen meters gevallen. De ongelukkige werd eeu arm eu eene rib gebroken; hy ontving onmiddellijk da noodiga geneeskundige zorgen, en werd vervol gens naar het gasthuis van Zovecote overgebracht. De toestand van den gekwetste leverde geen gevaar op. Oost, West, links, rechts. De Beukelaer's Exquis best. Couckelare. De opbouw der kerk gaat goed vooruit. Het houtwerk der Daald op den toren staat recht en is gereed om gedekt te wor den. De nieuwe kerk is een prachtig en grootsch gebouw, de hoogte van den toren wordt op 60 meters geschat. die aangetast zyn van hoest, valling, bronchiet nfluenza, keelpijn, heeschbeid, asthma of kink oest, de Borstsiroop Depratere aan bevelen. De geneeskunde bezit niet eene remedie die zoo rap en zoo volkomentlijk geneest. Het is een serieus produkt die zich niet steunt op inge beelde portretten of uitgekochte certiflkaten Maar hy geneest altyd. Prjjs 2 fr. de groote flesch in alle apotheken. Namaotlyk te Dixmude, apotheker Ghyssaert. Te Thourout by Van Ysaoker en overal. Jef. Ik geloof dat ge gelukkig zyt met uwe tweede vrouw? Lowie. Dat ben ik, als zy maar niet zoo schrikkelijk verstrooid was. By voorbeeld, gieter gaat ze uit om twaalf nieuwe hemden voor my te koopao... en wat bracht zy t'huis? Een nieuwe hoed voor haar. Landbouwcomiee van Dixmnde. van Poerden, op 9 Juli 1910, om 10 uren voorm. te Dixmude. 1* prijskamp, Veulens benedon de 8 maanden. a) Hongsteveulens I, Vandekerckbove Cam., Keyem. 2. Jacob Ach., Oostkorke. 3, Laleman R., Caeskerko. 4, Demaeght Ch., Keyom, b) Merrieveulens I, Brouoke I., Ramscappelle. 2, Vermeersoh H., Oudecappelle. 3, Buloke L. w*, id. 4, Coppin Alfous, Keyem. 2° prijskamp. Hengsten van 1 tot 2 jaar. I, Monteyne B Ramscappella. 2 en 3, Montayne A., Caeskerke. 4, Soete J., Pollinokhove. 3" prijskamp, Hengsten van 2 tot 3 jaar. 1 eu 2, Monteyne A., Caeskerko. 3 en 4, Joya Clement. Viadsloo. 4* prijskamp, Hengsten van 3 tot 4 jaar. 1* prijs, Joyo Clement, Viadsloo. 5" prijskamp. Hengsten van 4 jaar en meer. 1 en 2. Joya Cl., Viadsloo. 3, Monteyne A., Caes kerke. 4, Joyo, voornoemd. 6" prijskamp, Merriën van 1 tot 2 jaar. 1 prijs Wed. Jan Soubry, Eessen. 2, Monteyne Benoit, Ramscappelle. 3, Var.ceste Victor, Oudecappelle.' 4, Rodts Jules, Keyem. 5, Wed. Soubry vo»rzeid. 6, Rodts Georges, Stuyvekenikerke, GEBRUIKT GIJ Duizenden huismoeders gebruiken Sunlight voor den wasch, den onderhoud van de keuken en het huis OMDAT ZIJ ZUIVER IS T prijskamp, Merriën van 2 tot 3 jaar. 1, C. Joyo Viadsloo. 2, Feryn R. Caeskerke. 3, Isidoor Brouoke Ramscappelle. 4, Coppin Alfons Keyem. 5. Steen Alois, Ramscappelle. 6, Vandevelde C. St Joris. 6, Debaeoke. Aanwezigheidspromien 1, J. Goamaero, Caeskerke. 2, Monteyne Benoit, Ramscappelle. 3, Vermeersoh H., Oudecappelle. 4, Desmyter H Ramscappelle. 5, Pillaert Henri, Loo, 6, Vandevelde Cyriel, St Jooris. 8e prijskamp,.Marriën vaD 3 tot 4 jaren. 1 en 2, w® L. Bulcke, Oudaoappello. 3. Trawaan Bas., Beerst, 4, Dumon Jerómo, St Jacobscappelle. 5, Rommolaore A., Eassen. 6 en 7, Brouoke Isidoor', Ramscappelle. Aaawezighaidspramiön: Broucke' voornoemd en Domaeght kindors, Keyem. 9® prijskamp, Merriën van 4 jaar en meer. 1, Vandevelde C., St Jooris 2. Vandenbuloke L, Oudooaopolle. 3, Maes Jules, Eessen. 4, Laleman René, Caeskerke. 5, Brouoke Is Ramscappelle. 6, Vandevelde C voorn. 7, Desimpel C Eassen. 8, Coppin A., Keyem. Bewaringspremiën I, Monteyne B Ramscappelle. 2, Soubry Jan wed.. Eassao. 3, Vandevelde G., St Jooris. 4, Vaude- woude C., Ramscappelle. 10® prijskamp, Merriënloten, vier merriën van den zelfden eigenaar of vier merriën door de kwee kers oener zalfde gemeente aangeboden. 1 Broucke Is., Ramscappelle. 2, varaenigda land bouwers van Ramscappelle. 3, id. van Eessan. 4 id. van Oudaoappello. 5, Vandevelde G.. St Jooris.' 6, ver. landb. van Caeskerke. 7, id. van Keyem. Wanneer het de verzorging uwer nieren betreft moet gy een middel gebruiken dat in 't byzonder' op da nieren werkt en geen ander. In dit geval zyn de Foster Pillen voor da Nieren aangeduid, want zy alleen zijn bereid voor de nier- en blaas ziekten en de ontelbare bewijzen, die seiert lang in deze kolommen verschijnen, bevestigen steeds hunnen aanhoudenden bijval. Da hiernavolgende verklaring, zoo gemakkelijk na ta gaan als al de andaren, biedt de gelegenheid aan, aan de men sehen, welke nooh mochten twyfelen, om er zich door hun eigen van te overtuigen en dan volgens hunne persoonlijke ondervinding to oordeelen. Lees het rolgonde In't begin van het jaar 1904, bekende ons M"« Wed. Dutreauw. 13, Stoofstraat, te Dixmude.- Ziedaar vier jareu dat ik eene onuitstaanbare nier- pyn gevoelde, het waren scherpe en aanhoudende pijnen, die ray door gansch den rug gingen, reeds van 'i morgens was ik afgemat en vermoeid, ik had bedwelmingen, duizelingen, aanhoudend zweetingon en huiveringen, myn water was rood en troebel, ik dacht dat het rhumatiek was en wist niet wat doen, want den minsten arbeid was my lastig en pijnlijk, mijne nachten waren slaap- en rusteloos, ik hoorde spreken van de genezingen verkregen door do Foster Pillen voor de Nieren verkocht by Mr Verwaerdo, apotheker, en ik spoedde mij zulke doos te besorgan. De uitslag ovartroi aila verwachting, want zie na slechts vier dagen was ik veel beter, het scheen' my of de pijnen waren minder hevig, itc at reeds smakelijker, sliep rustiger, ik hervatte moed en zette de verpleging nog drie wakon voort ten einde mjjne nieren goed te versterken ao sinds ben ik teenemaal genezen, ik voel niet meer de minste pijn of ongemak. In de maand Juni van't jaar 1907, zijQt]a drie jaar na hare genezing, vernamen wy nogmaals goed nieuws van M"» Wed. Dutroeuw, ziehier in welke woorden Ondanks myne 71 jaren ben ik nog altyd zeer gezond, ik eet smakelijk, slaap zeer rustig, werk zonder vermoeid te zyn, in een woord ben om zoo ta zeggen wel tieu jaar ver jongd. Dit alles heb ik te danken aan uw kostbaar middel de Foster Pillen voor de Nieren. Ik ver oorloof U volgaarne mijne verklaring bekend te maken, want zoodoende bewys ik dienst aan d» vele monsohon, dia wanhopig aan de Bieren inden •n geen middel kannen om er zich voor altijd van te genezen. Da Foster Pillen voor de Nieren (eigenaardig merk) zyn verkrijgbaar by alle apothekers, 3 fr 50 de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij ner postEngelsche Apotheek van Ch. Delacre 50 Coudenbergstraat, Brussel. Ie 't belang uwer gezondheid eisch de eoht» doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en ondersohuivingen G- D. 14. 8 Woensdag 20 Juli 1910, ten 1 ure te BOVEKERKE-dorp voor den heer Hypoliet Deschryver-Vaodenberghe, van al het herberggerief, 3 goede melkkoeien, 2 jaarlingveerzen, 2 veerzekalvers, 4 groote looperzwijns, camion (dragende 3000 kil.), wagen (dragende 5000 kil.), driewielkar en al het iandshalaam velocipède, 5000 kil. coks, 3000 kil. tomas- slakken, 1000 kil. kaïniet, hooi, strooi, brand hout en 5 heet. 30 aren vruchten en beloop van gras. Ambt Notaris PROOT Woumen. 1226

Gazette van Dixmude (1871-1914) | 1910 | | pagina 2