Laster, Nieuwstij dingen. {.fy-ï)'/VELOMAKÉRS vraagt AGENTSCHAP WIELRIJDERS vraagt GRATIS I" LUXECATALOGUS W THE AsTVEPIS C?5U Cï Ltd,PELIKAANSTRAAT, AliTOSPEIl, bij de gebroeders van Van Coillie, Ooststraat, Rousselare. schen met snlfure de carbone. in Frank rijk begint men maatregels te nemen om den nieuwen vijand te bestrijden, en er zullen eenige mannen een wetsvoorstel neerleggen om liet openbaar bestuur te doen tusschenkomen tot het bevrijden der aardappels. Mocht het met goed geluk zijn en ons van de nieuwe plaag bevrij den, want wij hebben er tot nu toe ge noeg om toch er geede nieuwe meer te begeeren. De leider van den anti-klerikalen kar tel, Vandervelde, in zijne kleingeestige aanvallen tegen onze Missionnarissen, sprak Ih ondervraag slechts, ih be- schiddig niet. Onze liberale schrijvelaars zijn les gaan nemen bij hunnen grootmeester Zij beschuldigen niet rechtstreeks, maar ziehier wat zij schrijven over de mission narissen En wij die dachten dat ze (de missionnarissen) daar vrede, liefde en broederlijkheid gingen prediken Hoe een mensch toch bedrogen wordt. Zou men niet genegen zijn om te den ken dat de mannen die zulks schrijven onvatbaar zijn voor alles wat edel en grootsch is en de bewondering verwekt, in alle rechtschapene herten Onze missionnarissen, die bloemen van onbaatzuchtige naastenliefde en zelfsop- offering, ontloken op den alouden maar immer vruchtbaren boom der katholieke kerk, staan hun in den weg. Zij durven cr niet rechtstreeks de hand naar uitsteken om ze te bevuilen of te doen verwelken. Zij doen lijk de straat bengels, zij werpen van ver, weggedoken bachten een haag of een boom. Zij weten immers dat ons volk, zelfs de niet-katholieken die onverschillig zijn aan de priesters hier, toch de missionna rissen eerbiedigen en bewonderen, en niet kunnen lijden dat men hunne zolfsopofte- ring belastere. En daarom durven zij niet vlakal optreden als de vijanden van die heldhaftige mannen, maar zij hopen van met hunne bedekte aanvallen toch dc Zendelingen en tevens den godsdienst en de katholieke partij in de achting van ons volk te doen dalen. Doe maar voorts in dien zin. Ons volk zal van langs om beter uwe rechtschapenheid en het doel van al uw schrijven leeren kennen en naar weerde schatten. En gij die zoo sterk zijt in vraagskens te stellenantwoord eens hierop Kunt gij mij in geheel het kamp van den anti klerikalen boel een soort van menschen aanduiden die evenveel zelfsverloochening en naastenliefde aan den dag leggen als onze katholieke Zendelingen, die evenveel de ware beschaving bevorderen bij de barbaarsche volkeren, die meer eere doen, op den vreemde, aan den naam van ons Belgische Vaderland? Antwoordt als gij kunt Bericht aan de uitwijkelingen. De officieele opgave der genen, die uit de haven van Antwerpen afreizen, bewijst dat het getal uitwijkelingen van langs om meer aangroeit. Gedurende den laatsten trimester, scheepten 1078 Belgen in naar Noord-Amerika, 51 naar Zuid-Amerika, en 9 naar Australienwij kennen het ge tal niet van dezen, wien slechts teleur stelling en ontgoocheling, alsmede ramp naar ziel en lichaam te beurt vielen,maar wat we weten, 't is dat velen dergelijke teleurstellingen zouden kunnen voorko men hebben, hadden zij ernstige inlichtin gen genomen vooraleer eene zoo belang rijke zaak aan te gaan. Daarom verzoe ken wij dezen, die van gedachte zijn hei land te verlaten, op hunne hoede to wezo. tegenover al de personen, die in eene uil wijking zouden kunnen belang hebben, en zich in volle vertrouwen wenden tot de St-Raphaël's Vcrceniging, ter bescher ming der uitwijkelingen ingericht. Deze heeft uitsluitelijk voor doel de uit wijkelingen in te lichten, te geleiden, te beschermen en ze ter bestemming aan te bevelen, Dank zij deze maatschappij, be staat er op dit oogenblik veel kans van slagen voor de uitwijkelingen van te lan de, die zich gaan vestigen in eene belgische kolonie, welke onder hare bescher ming, in Michigan komt ingericht te wor den en den naam draagt van Belga. De voordeeligste voorwaarden zijn de uitwij kelingen aangeboden. Voor groenselier en landbouwershuis gezinnen, die over een klein kapitaal be schikken, doet zich eene overschoone ge legenheid voor, mits noesten arbeid en taaie wilskracht, ginds de eigenaar te worden van hunnen grond, en er in weel de te leven. Noor alle inlichtingen wendo men zich tot den Secretaris, den Wel Ed. Baron Benedikt Gilles de Pélichy, Gheerwyn- straat, 9, Brugge. Op 7 Januari 1912, schreef de socialis tische Journal de Charleroi Wat ons betreft, wij roepen Oor log aan de priesters Oorlog aan de godsdiensten Dat belet ons niet (hoe wel wij met plezier de hand reiken aan de liberalen die met ons dezen GOEDEN strijd willen leveren) van zoo hoed socia list te zijn als gelijk wie. Wij zullen zelfs zeggen dat wij moeilijk verstaan dat een verstandig socialist geen vrijdenker is:wij willen zeggen, strijdend vrijdenker, en niet degene voor wie de vrijdenker maar een uitvoerartikel is. De Journal de Charleroi windt er dus geen doeksken aan; zij zegt vlakaf dat de socialisten den godsdienst en de priesters bestrijden. Wij wisten het al lang, en men zou geene oogen moeten hebben om dat niet te zien. In kiezingen medewerken met de so cialisten, dat is met hen den godsdienst en de priesters bestrijdenen daar libe ralen in de Kamers panne te gare slaan met de socialisten, men kan voor de libe ralen niet stemmen zonder mede te doen in dien oorlog tegen godsdienst en priesters. Wilt gij dat, kiezers 1 JDixmUde Zaterdag 20 Januari, om 11 nre, was het vergadering van den Gemeenteraad en inhulding der nieuw gekozene raads leden van 15 October 1911. St Nicolauskerh. Donderdag 25 JanuariGedurige Aanbidding. H. Mis, om 6 en 7 ure. Hoogmis om 10 ure. Vespers om 3 ure. Lof om 5 ure. De Sermoenen zullen gepredikt worden door E. P. Hugo, O. P. M. OUDKOAPl'RLLE Bij koninklijk besluit is een hulpgeld van 2,157 frank toegestaan aan de ge meente Oudecappelle tot uitvoering van verbeteringswerken buurtwegen. aan de landbouw- Burgerstand van Oudecappelle. Geboorten. 11 .Tan. Gerardus Cornelius en Julianus Cornelius Vantoortelboom, zoons van Oscar en Alida De Moldere. 't Is een goed begin. Vele zulke blijde inkomsten zullen het getal inwoners te Oudecappello, spoedig doen stijgen. MSUCAPPELTH De Gazette van Dixmude, melde over veertien dagen, dat de macadam tusschen de plaats en den Olifant, zoo deerlijk gesteld was; dat is volle waarheid en meer waar dan 't kan gezegd worden. Maar de Nieucappellenaars mogen op hope leven de kalsijdesteenen liggen reeds gereed om dien ellendigen macadam te veranderen in een net en gemakkelijk kalsijtjen. God gave dat 't welhaast ware. Volgens de laatste tienjarige optelling telt de gemeente twee inwoners min dan over tien jaar, t. w. nu 713. De parochie telt er 816. COUCKiaAHB Kind verdronken. Vrijdag, om 1 ure en half namiddag, speelde het zoontje van Aug. Vanoverbeke-Richoux, Omer genaamd, op den koer, waar eene kuip water stond het kind was eenige oogenblikken onbewaakt geweest toen men het vond was het reeds in die kuip verdronken. Drie jaar geleden, verdronk dan op het ijs, ook een en Omer, 10 jaar oud. De droefheid der beproefde ouders beschrijven, is niet mogelijk. Kiezing. Zondag 14 Januari, was het hier kiezing voor een raadslid. Er was hevigen strijd tusschen katholieken. Geldige stemmen, 1623, nietige 14, te samen 1637. Lijst 1, M. Willaert754 stemmen. Lijst 2, M. Deprince 869 stemmen. Bijgevolg is M. Ch. Deprince gekozen mot 115 stemmen boven. Brand. Donderdag morgend is brand uitgebroken in een stal,dienende voor kolenkot, bij Honoré Depoorter, landbouwer, wijk Mokker. Oorzaak onbekend. Burgerstand van Couckelare. Geboorten. Julie Descamp, d. v. Philemon en Laontina Vanmaele. Maria Debaillie, d. v. Camiel en Romanie Senesael. Huwelijken. Jules Logghe met Leonie Pollentier. Ch. Dehamers met Elisa Bryon. Henri Volbrecht met Clementia Bryon. Jules Vanthuyne van Moere met Leonie De- reeper. Overlijdens. Omer Vanoverbeke, 1 jaar en half oud, z. v. August en Marie Richoux. LIÜKE Inrichting eener Zwijnemarkt. Eens en anders werd er reeds lang over de nieuwe zwijnemarkt gesproken, welke Vrijdag 12 Januari voor de eerste maal plaatshad, en daarom waren er maar redelijk zwijnen, doch veel nieuwsgieri gen men spreekt van een dertig koop lieden. Dc boeren moeten dus niet be vreesd zijn, hunne zwijnen niet te kunnen verkoopen, en zouden dus hand inhand moeten werken om met hunne zwijnen ter markt te komen. Vele boeren die nu uit nieuwsgierig heid gekomen zijn, hebben het voorne men gemaakt, den toekomenden tweeden Vrijdag, ook te komen met zwijnen. Woensdag laatst, St Antoniusdag, was het vergadering van den geitenbond, onder het voorzitterschap van Burg meester Laleman Een veertigtal leden waren opgekomen, alsook afgeveerdigden van 't omliggende, zooals Couckelare, Lefiinghe, Schoore en Keyem, naar eene voordracht van M. Van Hevel, over den stalprijskamp dees jaar gegeven, 13 stallen werden verleden jaar voor Leke ingeschreven. M. Van Hevel sprak daar voor geen oningewijden voor wat stalprijskamp aangaat, want de Lekenaars zijn van de pte geweest in onze streek, om op hun eigen een dergelijke prijskamp in te rich ten en de noodige toelagen van het Staats bestuur te bekomen. Do geitenstallen, zoo sprak M. Van Hevel, moeten geen paleizen zijn, om aan den prijskamp te kunnen deel nemen, maar moeten slechts aan zekere gezond- lieidsvoorwaarden beantwoorden. Gelijk in welke bouwstoffen vervaardigd, moeten die stallen gezond zijn, goed ver licht en verlucht, de grond hellend en ondoordringbaar. Hij sprak hun over eenige ziekten onder de geiten, zooals beenderziekten, die meest voortkomen van de natte in de stallingen. Mochten de Lekensche geitenboeren nu en dan nog zulk eene leerrijke vergade ring hebben hunne geit zullen zij meer beminnen en wardeeren en deze ook zal hun winstgevender zijn. Alzoo zal het syndikaat en de verzekering der geiten bloeien en de werkman zal beter en beter verstaan wat het katholiek Staatsbestuur al doet om zijnen toestand te verbeteren. Een goede en noodige verbetering is aan onze statie gebracht geheel den winter was het klagen dat men hier hoorde iedereen die naar den tram moest of ervan stapte in den duister, de Leke naars en vooral de vreemdelingen, waren om den hals te breken in onze statie dank aan ons werkzaam Gemeentebestuur heeft men van de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen licht bekomen en zal onze statie zooveel geen gevaar meer opleveren zoowel aan bedienden als aan reizigers. Woütne*)H Joflckefstrov© 't Is Curieus... 't ontslag blijft weg en onze mannen zwijgen erover iijk ver moord. Oprecht, 'k geïoove dat Koben nog gansch en geheel in't gelijk zal staan, Zoo hoorde ik hem zeggen over eenige dagen aan eenen zijner vrienden: Ja's, zij moeten van 't goé jaar zijn, zij die hun verwachten aan een ontslag of die mee- nen, dat onze tegenstrevers hunne stellige beloften en hun gegeven woord zullen volhouden. De kerketoren zal eer dei- scheuren, eer dat zij die grootmoedigheid en eerlijkheid zullen hebben. Zij zouden immers aan te vele snooderijen moeten vaarwel zeggen, aan hun bedriegers leven verzaken en dat zullen zij niet't mochte hun, hunne politieke dood kosten. Ten anderen, en dit alleen is genoeg om eenieder te verzekeren van 't geen ik beweer. Zij volgen toch hierin de lessen van hunne meesters en verrichten maar wat zij hen zien doen, hoe anders dan, zouden zij te werke gaan, zonder dezelve te verloochenen. Zoo sprak Koben en waarlijk zijn woord is niet ongegrond. Immers hoevele keeren hebben onze mannen, door hunnen heer en meester, M. Buyl, niet den eenen en den anderen hooren van valschheden belasten, en on langs nog in de Kamers, onze katholieken beschuldigen van bedrog gebezigd te hebben in de Gemeentekiezingen van 15 October laatst en noehthans ondanks alle weerlegging en loochenstrafflng en hebben zij niet de minste bekentenis over dit misgaan uit zijnen mond hooren komen. Zij hebben M. Vandervelde, de schat rijke socialist, die al roepen en tieren, tegen het kapitaal, toch zijne kluiten niet laat schieten en ze driftig behoudt tot eigen genot, ook publiek in de Kamers omdat hij daar het woord vrij heeft onze katholieke Missionnarissen hooren betichten van de slechtste zaken, en wan neer al die betichtingen, van de eerste tot de laatste met klank werden geloochen- straft en als valschheden en vorte leugens werden bestempeld, ja zelfs buiten de Kamers ertegen van alle kanten verzet was ontstaan, hebben zij daarom de groote man niet zien roeren om bekente nis te maken; integendeel hem zijdelings zien wegvluchten, zich nog bij Voltaire's leuze behoudendeLiegt en bedriegt maar op, 't zal er toch altijd iets van over blijven. Alsdan, 't moet gezeid worden, ten kan niemand verwonderen, dat onze mannen die het ordewoord en hunne lessen gaan nemen bij dat slach van volk, ook niet roeren en hunne stelligste beloften, hunne eerlijkheid laten varen, voor een gevoelen van hoogmoed of baatzucht, indien geen goddeloos doel er nog bachten schuilt. Nu tot daar, hunne handelwijze, zal daarom niettemin zijn nut hebben en iets goeds verwekken. Ja, men mag het zeker noemen, dat zij eens te meer de kiezers in hun zeiven zal doen gaan en de oogen der meestgeloovigen aan de rechtzinnig heid onzer mannen, weldra zal open trekken, om de kerels, naar hunne gan- sche weerde te schatten. En ten zal nog nooit te vele wezen. Nog Woumen. Op het hof van de weduwe Vanlerber- ghe-Courtens, wierden er niet min dan 450 brooden, den armen, uitgedeeld. Ieder huisgezin, ontving maar twee brooden en nochtans waren er geen stuks genoeg om al de toegesnelde, te kunnen gerieven. Is er dan noodwendigheid op de gemeen te en is het dan te verwonderen dat de gemeente, zich genoodzaakt bevindt van den Disch, nog jaarlijks, met eene toe lage van boven de 4500 fr. te onder steunen, en dat alleenlijk nog maar om in de gowone noo Iwendigheid te kunnen voorzien?... Daaruit kunnen de Wouine- naars, eens te meer besluiten, dat er meer dan scherfstukken noodig zijn om dan nog buitengewone werken te kunnen ver richten. Burgerstand van Woumen. Geboorten. Maria Cornelia Lacluyse, d. v. Henri en Octavie Reybrouck. Angèle Sophie Cuflez, d. v. Aloise en Eugenie Wacke- nier. Maria Madeleine Deroo, d. v. Cyrille en Pharailde Cailliau. Huwelijksafkondigingen Camille Aloise Cornelius Torrez van Vlamertinghe, verblijvende te Poperinghe, mot Elisa Vermeesch van hier en verblij vende te Poperinghe. Huwelijken. Constant Cyrille Beyts van Keyem met Julie Vermeersch van hier. JofjckeusljoYe Zegt dat er blijdschap was Dinsdag laatst onder de arme menschen van onze parochie! Gij moet weten, M. Amand Courtens, nieuwe schepen van Woumen- Jonckershove, had eene misse doen zingen voor zijne overledene familie, en eenen brooddeel gegeven aan den arme. Nog nooit en was er te .Tonckershove zooveel volk in eene familiemismoet Amand Courtens geerne gezien zijn! En gij haddet achter de misse de arme men schen moeten zien optrekken achter hun brood't was curieus eene ware pro cessie En of ze welgezind waren JVtefckem Den 11 dezer, om 6 1/2 u. 's avonds, vierde de Veloclub De Arend, zijn jaar- lijksche algemeene feestvergadering. 108 op 119 mannen hadden aan den oproep van den schrijver M. K. Balduck beant woord en op gestelde uur, onder het getrommel van C. Debever, wist iedereen zijne plaats te gaan innemen aan den op- geschikten spijstafel. Niemand scheen den lekkeren roast- beef, de zoo fijne wilde konijntjes en de halve flesch Bordeaux wijn te misprijzen: integendeelen onder dit lekker maal was er geestdrijft in evenredigheid'twas vertellen en lachen, gekscheren en schet teren om ter hertelijks en om ter meest, zoodanig dat koster Balduck, die 17 maal reeds, zenuwachtig zijn stoel had ver laten, om te zien of alles in order was, lang moest wachten totdat de eet- en klaplust voldaan was, om gehoor te krijgen bij het lezen van zijn jaarlijksch verslag. Hij gaf dan een kortbondig over zicht der werkzaamheden van den Club de bijeenkomsten en uitstappen in 't jaar 1911. Hij dankte al de opgekomene leden, om hunne getrouwheid aan den zoo bloeien- den club, en wist de weinige leden te ver ontschuldigen, die belet waren aanwezig te zijn. In 't bijzonder bedankte hij den eere-voorzitter, M. Jean Maes, den jeug digen en moedigen volksvertegenwoor diger, die spijts den last en arbeid voor het welzijn van 't arrondissement Dix mude, toch nog tijd vond om zijne dorp- genooten met zijn aangenaam gezelschap te vereeren. Hij had ook een bijzonder woord van dank voor den voorzitter M, A. Buysschaert, die altijd en overal tot nut en verzet van eenieder, tot alles be is, en nimmer voor de groote moeite zal laten iemand ten dienste te staan. M. Maes stond op, en bedankte m naam van al de leden, het bestuur van den Club: in 't bijzonder den heer Voor zitter en den onvermoeibaren schrijver M. Balduck. Hij schetste de geschiedenis van Den Arend en legde voor oogen hoe behendig, Voorzitter en Schrijver, het hadden weten aan boord te leggen, om den club te doen aangroeien en bloeien.Hij beloofde dat do broeders van Den Arend hunne zoo verdienstvolle bestuurders ge trouw zouden blijven en die goede ge voelens van broederlijkheid onder hen zouden bewaren. Daverend handgeklap keurde die woorden ten volle goed. Dan nam heer voorzitter Buysschaert het woord. Vol ontroering bedankte hij M. Maes, om zijne tegenwoordigheid en hoffelijke woorden. Hij sprak verder nog over de bijzondere, belangen van den club, en daarop volgde eene betooging die op recht bewees dat M. Buysschaert niets anders dan innige vrienden telt. Daarmêe was het nog niet eflen. M. E Ghyselen vroeg waar de beloofde medalie, voor de door den club bewezen diensten, tijdens de vliegronde van Belgie, was blijven liggen. Spreker vulde nog een leemte aan, met Mietje, de waardin, die alles zoo goed verzorgd had, te bedanken en voor het lokker koken even als voor den knappen dienst geluk te wen- schen. Maar Mietje was in den achter- kouken blijven zitten, en zoo werd met Madeleintje hertelijk getikt op de ge zondheid van Mama Leutig maar deftig ging de vergadering haren gang voort, tot een gat in den nachtMerckemnaars zijn trouwers pekkers Jammer dat die aangename stonden zoo ras voorbij waren, en, uiterst wel gezind, trok iedereen naar huis, van nu af reeds er op geluimd, om ter jare, dit verbroederingsfeest te hergaan. Een die het wel weet. Bij Livinus De Molder en Clemence De- bruyne is er een nieuwe Gerardook bij Gust. Bousemaere en Zoë Vanlaere is er lievelingsken gebracht geweest. ficensfe Burgerstand van Beerst. Overlijdens. 13 Jan. Ludovicus Darras, geboren te Beerst den 20 October 1831, echtgenoot van Philomena Bulcke. 14 id. Francisca Vandaele, geboren te Zerkegliem, oud 74 jaren. Cieuckef) 't Is nu omtrent 2 jaar geleden dat er spraak was van de gasverlichting in te brengen op de gemeente. Dat ontwerp is verwezen geweest omdat Clercken te ver afgelegen was van het middenpunt en dat bijgevolg de kosten te groot zouden ge weest zijn. Maar men spreekt nu van iets beters, van dé electriciteit. Over eenige dagen heeft er daarover eene be langrijke vergadering plaats gehad in de melkcrij. Een deskundige van Gent heeft daar aan het Bestuur doen verstaan hoe het mogelijk zou zijn van het elektriek licht te gebruiken en van het van de melkerij mede te deelen aan de omliggen de gemeente. Dat ontwerp zal eens goed onderzocht worden. Volgens men zegt, zouden er reeds vier tot vijf gemeenten bereid zijn van mede te doen, Onder andere, Merckem en Zar- ren. Wat de kosten aangaat, zij zouden minder zijn dan voor do gasverlichting, en het elektriek licht is klaarder en min gevaarlijk. Wij verhopen vastelijk dat het Gemeentebestuur de zaak eens ernstig zal onderzoeken, en dat het, indien zulks goed gevonden wordt, zich ook zal laten aansluiten. Zoo zullen wij weldra de ver lichting van Clercken, die nu zooveel te wenschen laat, merkelijk zien verbeteren tot de groote voldoening van al de inwo ners. Dinsdag avond is te Clercken, Pierkens- ï'oek, het huis afgebrand toebehoorende aan Henri Mergaert-Schoolaert. Het huis is bewoond door Petrus Cailliau-Tampère. De man werkt tegenwoordig in Frank rijk en zou Zondag naar huis komen. Vrouw en kinderen hebben bij de geburen den nacht moeten overbrengen. Het huis is verzekerd, de huisraad is geheel en gansch verloren en niet verzekerd. De oorzaak van den brand is te wijten aan den slechten staat der schouw. Caeskcfkc Wij lezen in Le Pays Walton De katholieke partij van Fleurus komt een zeer gevoelig verlies te onder- - gaan door het afsterven van M. Dësirê De Grave, overleden den 8 Januari 11., in den ouderdom van 55 jaar. Dezen weidenkenden man laat het voorbeeld na van een leven vol werk- zaamheid en vol eerlijkheidwij bieden aan zijne bedroefde familie, onze christene rouwbetuigingon. De heer Désiré De Grave is geboren te Caeskerke en was sedert 22 jaren woon achtig te Fleurus. Hij was de broeder van den heer Fideel De Grave, de zoo ver dienstelijken schepen der gemeente Caeskerke. Burgerstand van Caeskerke. Geboorten. 17 .Tan. Omer Muyllaert, zoon van Henri en Felicie Verstraete. Overlijdens. 10 Jan. Madeleine Maria Cornelia Jonckheere, alhier gebor. den 21 Sept. 1911, dochter van Henri en Marie Vanderscheuren. 14 id. Octavia Blandina Declerck, geb. te Oudecappelle den 9 December 1830, dochter van Pieter en van Henri Wackenier, weduwe in 1® huwelijk van David Notredaeme, in 2®, van Amandus Desodt, in 3®, van Pieter Francis Van- derhaeghe en eehtgenoot van Pieter Vanhooren. 17 id. - Augustus Vanden Bussche, geb. te Beerst den 21 October 1833, zoon van Bernardus en van Francisca Dhuyst, echtgenoot van Emelia Torreborre. LOO De heer Godfried Verlende komt met onderscheiding zijn examen af te leggen van 2® lieutenant ter lange vaart, in de Zeevaartschool van Oostende. Keyem Belangrijke mededeeling uit deze ge meente, verschoven tot de naaste week. Kou het waar zijn? Zoo ja,'tis schandelijk! Naar er ver teld wordt, zou een werkman van Dik- smuide te La Louvière ziek geworden en in 't hospitaal bezorgd, geen priester kun nen krijgen hebben om berecht te wor den. Dit liet hij naar huis weten. De socialisten zijn in grève te La Louvière... Voor zulk werk toch niet!... .s 30

Gazette van Dixmude (1871-1914) | 1912 | | pagina 2