MSlU's ZWAVELZUUR Baert te Dixmude. Ai het ïïotelgerief, Keukengerief, Slaapkamersgerief, Baert te Dixmude en Donck te Veurne 230 zeer schoone EIKEN BOOMEN, ¥EETE te rugge. :"J7 o ei slag Schoone Venditie sparren larixen Baert te Dixmude. Koopdag van Wauters te Dixmude Jaarlijksche Sparrevenóitiën olksvèrmaken. SESAMEMEEÏTiËLECTA Handelsberichten. Wat een jong violist te Brussel gebeurde. Een schip Burgerstand. Kostelooze Te Oostende l it der hand te hoop BAERT te Dixmude Notaris Tiburce Proot Delahaye te Merckem. Jaarliiksche Venditie Donck te Veurne en Dewulf te Handzaerne Openbare Verkooping EEN MIDDEL eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervangend. fli. Fernand DENY, IS, rue du Grand Hospice Kantoor van den Notaris Gewone Jaarlijksche Koopdagen van Taille, Sparren en Bene goede bevrijding. De overwinning zal weldra volkomen zijn, indien elkeen handelt zooals M'"r' Dyserinck, 8 Grensstraat te Oostende, dewelke ons den 29sten December 1904 zegde De pijnen, die mij sinds vier jaar in gansch den rug en de zijden aantastten, werden steeds heviger. Ik kon niet meer gaan, soms bracht ik slapelooze nachten door, te vergeefs eene houding zoekende om minder te lijden. Bij 't opstaan was ik afgemat, ik had zweetingen, huiveringen en 't kleinste werk kon ik niet meer ver richten. Denkende niet meer te kunnen genezen werd ik wanhopig toen de Fos ter Pillen (verkocht in de Apotheek Ver- waerde te Dixmude) mij door hunne heil zame en snelle werking spoedig opbeur den. Naarmate mijn lijden verzachtte, werd ik vlugger te been, mijn slaap werd kalmer, ik hernam eetlust. Thans zijn mijne pijnen gansch verdwenen. Den lstou April 1910, voegde Mme Dyse rinck er bij Sinds mijne genezing met de Foster Pillen genoot ik steeds eene ge zondheid en mijne pijnen, die aan zoovele middelen weerstand boden keerden nim mer terug. Vrouwen, die aanhoudend lijden aan; rugpijn, schele hoofdpijn, algemeene af matting, zenuwachtigheid, krachteloos heid, na de eetmalen, treurige gedachten, denkt niet dat die kwalen, dewelke ook den man aantasten onvermijdelijke vrou wenziekten zijn, want alhoewel weinigen het weten, zij duiden alleen de slechte werking der nieren aan. Met ze in goeden staat te herstellen tasten de Foster Pillen de kwaal in haren oorsprong aanhei bloed is verlevendigd en dan keeren de wilskracht, de kalmte en de gezondheid weder. (26). In alle apotheken in 't algemeen (eischt de handteekening James Foster 3 fr. 50 de doos, 19 fr. de zes of vracht vrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Goudenbergstraat Brussel. ENZ. ENZ. in het Hotel de Dixmude te Dixmude IK-A-IST TOREN van de Notarissen te HOUTHULST, in de bosschen van Mr Eugène De Groote. I. Asschen- Woensdag 21 Februari 1912, om 1 ure namiddag, te Houthulst, in den Mosselbrouck, nabij de Vossedreve en de kalsijde van Poelcappelle, zal de Notaris Baert te Dixmude, koopdag houden van Eene groote hoeveelheid schoone en zware Taillie in rameijen. Ongeveer 4000 haag- en stoppersen. Ruim 4000 schoone hoppepersen. Kepers, snoeihout, enz. Vergadering in De Kantine bij René Novelle. H. Op Donderdag 7 Maart 1912, om 1 ure namiddag, te Houthulst, in den voormelden Mosselbrouck, nabij de Vosse dreve en de kalsijde van Poelcappelle, door 't ambt van zelfden Notaris Baert, koopdag- van schoone Eiken Boomen en zware Larixen. De lijst dezer boomen zal te verkrijgen zijn ten kantore van den Notaris BAERT, of bij den boschwachter CAM1LLE DESCAMPS, bij het kasteel van De Groote te Hout hulst. Deze venditiën geschieden op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits borgstelling. Betaalbaar ten kantore van den Notaris Baert voornoemd. Kantoor van den Notaris Op Donderdag 29 Februari 1912, om 11/2 ure namiddag, in het Valentyn- bosch te VLADSLOO, ten behoeve van Jw Emilie Jean, grondeigenares te Oostende, Koopdag van van lm20 tot lm70 dikte. Boschwachter Constant Casier. KANTOOR van den Notaris Dinsdag 6 Februari 1912, om 2 ure namiddag te HANDZAEME- dorp bij .Tüles Devos, van WERCKEN-plaats. Benen eigendom bestaande uit 2 woon huizen en hovenierhof te Wercken-pl'aats, nrB 12 en 13, groot 9 aren 90 centiaren. Verdeeld in 3 koopen. Ingebruik treding 1 October 1912. Slechts afzonderlijk ingestetd 4,900 fr. Kantoor van den TE WOUMEN. Vrijdag 9 Februari 1912, om 3 ure namiddag te DIXMUDE in het Vredegerecht. Kantoor van den Notaris i. Woensdag 14 Februari 1912, om I 1/2 u. te Merckem langs de gravier der Kwakkelstraat, ten verzoeke 1° van M. den Baron de Crombrugghe de Loo- ringhe, oud-senator en grondeigenaar te Brugge, en op zijne landen en 2° van andere van nagenoeg 220 eiken, boeken en populieren BOOMEN waarvan sommige metende lm95. Gemakkelijk vervoer. Gewone voorwaarden. II. Woensdag 21 Februari 1912, Asschen-W oensdag) om 12 ure stipt te Merckem (Melane), ten behoeve van Me Maes, grondeigenares te Merckem en in hare bosschen, van buitengewone schoone zijnde boven de 350 koopen schoone en zware eiken - en stoppersen, hommel- en diltpersen, lichte en zware kepers, tabakhangers en liggers. Bijzonder dienstig voor alle gerieve in sparren en larixliout. Snoei en busschen. Gewone voorwaarden. van 3 Woonhuizen met H. 0-18-82 ca erf te Woumen. Gebruik Jozef-Demoor en René Tanghe- Demoor. Op Maandag 5 Februari 1912, om 3 ure namiddag, in de te verkoopene herberg, bij de Wed. Cambier-Goes te CAESKERKE, van GEMEENTE OAEsKEHUE. 1° Eene Herberg-boerderij met 68 a. 70 c. erf en land, langs de Kwadestraat. Ingesteld frs 6,100. 2° 46 aren 20 centiaren Zaailand, langs de Kwadestraat. Ingesteld frs 2,700. Bewoond en gebruikt door de mede- verkoopster We Cambier-Goes. Aanslag met 1 October 1912. Kantoor van den Notaris Op Dinsdag 27 Februari 1912, om 1 ure namiddag, te CLERCKEN- HOUTHULST, bij het kasteel van M. Louis Cortvriendtgrondeigenaar te Brussel, 50 koogen schoone Eiken en Elzen taillie, 4000 hoppepersen, 3000 stop persen, 14 koopen larixen van 0,25 m. tot 0,30-m. dikte. 5 koopen larixen van 0,40 m. tot 0,80 m. dikte. 3 koopen epieea's sparren van 1,40 m. 20 koopen urooge rehntsparren. 10 koopen kerselaars, appelaars en accasia's. 8000 eiken snöeibussehen. Kantoren van de Notarissen Vrijdag 9 Februari 1912, om 2 1/2 ure namiddag, ter gehoorzaal van 't Vredegerecht te DIXMUDE, van Een WOONHUIS met 1 a. j31 ca. eene te ZARREN, op den hoek der Vlaê- en binnenstraten. Gebruikt door Alois Gerardyn tot 1 November 1912, mits 40 fr. 's jaars. Kantoor van den Notaris in het Prinsgoed te Couckelaere. 1. Op Donderdag 22 Februari 1912, ten 1 ure namiddag in de Prinsessebosch bij de plaats, VENDITIE van gevelde sparren en busschen. 2. Op Donderdag 29 Februari 1912, ten 12 ure juist 's middags in de bosschen bij dc woning van den boschwachter A. Plaisier, sparren, sparre- en tailliebosschen. Betaalbaar bij H. Christaen-De Snick, Régisseur van het Prinsegoed te Couckc- laere. Combat met de Vogelpik en Vloerbol, op Zondag 4 Februari, in St Pieter bij Henri Lageirsse, Nieuwe Wandeling. Vriendelijke uitnoodiging. Combat met, de Jaskaart, op Zondag- 1 Fe bruari, in de herberg De Oude Ton bij Jéröme Baeckerooi, V eststraat. Combatbolling op Zondag- 4 Februari, zijnde Blasius-Zondag, voor alle liefhebbers eenen schoonen prijs onvergeld te winnen op den Vogelpik, bij Justin Syoen, Dixmude. Combat met de Jaskaart en Vogelpik, op Zondag-4 Februari, in de Café Rubens by Remi Lammens, Nèordstraat. Combat met de Jaskaart, Vloerbol en Vo gelpik, op Zondag-4 Februari, in den Olifant bij Hippoliet Hesschentier, Eessenstraat. Combat met de Jaskaart en Vloerbol, op Zondag 4 Februari; in den Hoorn by Camiel Vandenbroucke-Deerock, Weststraat. Jaarlijksche Saifcissekermis, op Zondag 11 Februari, in den Groenen Boomgaard bij Richard Leenknecht. Combat met de Jaskaart, Vloerbol en Vogelpik. op Zondag 11 Februari, in Kranen burg bij Florimond MaePtens. Combat met de Jaskaart, Pluimpjebard en het Bussesmijten, op Zondag 11 Februari, ter herberg St Cecilia bij Elie Vercruysse, Wllgendijk. Goed verzet en lekker bier. Combat met de Jaskaart en Vogelpik, op Zondag 11 Februari, in de herberg De Zon bij Leon Delameilleure, Woumenstraat. Combat met de Jaskaart en op het Pluim7 tjebard, op Zondag 11 Februari, inde Cafe la Gare bij Ivo Colman. en Emma Spcybrouck. Huwelijksafkondigingen. Jozef Vandevenne metMathilde Decleire. Benonie Cornette met Rachel Rabaye. Henri Dezeure met Elisa Decrae van Rams- cappelle. Hector Denys van Oostcamp met Albertine Gadeyne. Overlijdens. Amand Vandevoorde, in Poesele. hij telde reeds 82 jaren. Burgerstand van Vladsloo. Geboorten. 29 Jan. Dewilde Albertina, dochter van Alois en Alma Gunst. 2 Fébr.—Vanhoutte Maria Gabriella Loonie. dochter van Emiel en Elisa Steen. Huwelijken. 31 Jan. Leonard Vanderper met Sidonie Devreker. Burgerstand van Zarren, van 1 Januari tot 1 Februari. Geboorten. Cyriel Muys, z. v. Alidor en Marie Desny- der. Leopold Yerbanck. z. v. Victor en Marie Hoorelbeke. Constant Messeyne, z. v. Polydor en Prudence Wullepit. Alice Dsparcq, d. v. Camiel en Elisa Mortier. Huwelijken. Henri Vanbezien, wedr van Herminie Pysson, met Mathilde Muylle, we v. Charles Dewulf. Overlijdens. Kamiel Timmerman, 14 jaar, z. v. Bruno en Virginie Roose. bevat 50 eiwit en vet en is volkomen zui ver, is dus 10/15 rijker dan liet beste lijumeel. Het gebruiken, vet de dieren snel en verzekert overvloedige melk en boter van do fijnste soort. Prijs 23 frs. Bijzondere prijzen voor voortverkoopers. Verder nog beste, rijkste katoenmeel, 58 eiwit en vet, zuiver, voorts het echte zuivere S. K, lijnmeel, zemelen en andere voeder stoffen, alles te bekomen bij C. JAECQUES-SWAENEPOEL te Zarren, depothouder der Antwerpscho olieslage rijen en maalderijen van Londerzeel. Geplaatst onder toezicht der Slaalsla- boratoriums van België. DIXMUDE. Per 100 kilos 22 Jan. 29 Jan. Tarwe 21—-a21 a a a 8 a 9 3 50 a 3 70 3 25 a 0 Roggea Sucrioena Aardappels S 50 a 0 Boter (kilo) 3 70 a 3 90 Eieren (25) 3 15 a 0 ROUSSELAERE. Per 100 kilos 23 Jan. 30 Jan. Oude tarwe 19 a 20 19 50 a 20 Roode 18 - a 18 50 18 50 a 19 Rogge 16 a 17 17 a 17 50 Haver 19 a 20 19 50 a 20 50 Boonen 21 a 22 21 a 22 Aardappels 8 a 8 50 7 50 a 8 Boter (kilo) 3 80 a 4 3 60 a 3 90 Eieren (25) 3 12 a 3 38 3 12 a 3 38 Oude suike- rijuoonen 25 a25 a Gale id.aa Koolz.-oiie 71 a69 50 a Lijnz -olie 89 a87 a IJPER (per telegram) Per 100 kilos 27 Jan. 3 Febr. Tarwe 19 25 a 20 25 19 25 a 20 Rogge 16 50 a 17 75 16 75 a 17 50 Haver 19 - a 20 - 19 50 a 20 Aardappels 7 a 7 75 7 a 7 50 B/Her (kil<>) 3 50 a 3 70 3 70 a 3 90 Eieren (25) 2 31a 3 64 3 25 a 3 90 CU REG H EM - AN D ERLEG HT verkensmarkt, 30Januari. 3432 te koop gesteld, fr. 0,98 tot 1,12. veemarkt, 31 Januari. 1995 dieren te koop gesteld. 681 ossen aan fr 0.96 tot 1,14. 201 slieren aan fr. 0,86 tot 1,04. 1113 koeien en veerzen fr. 0,74 tot 0,92 kalvermarkt, 2 Februari. 986 te koop gesteld, fr. 1,15 lot 1 55. MÊÊÊÊmSÊm De 18jarige JULES GALLIARD, Rue Gillon 27 te Brussel, violist-leerling aan het conservatorium te Brussel en lid van het orchest Folies-Bergères te Brussel, heeft ons het volgende medegedeeld van 2000 Ameloozen, 5000 Tailliebusschen, 3000 Snöeibussehen, Widouw, Persen, Sparren, Larixen en Eiken Boomen op Dinsdag 27 Februari 1912, om 1 1/2 ure stipt namiddag, in het beluik van het Kasteel van M. Baron Ch. de Crombrugghe, te Vladsloo. Vergadering in de dreef naar 't kasteel. Gewone voorwaarden. Ambt Notaris Wauters voornoemd. beste Sunderlandsche Kolen, in lossing op heden en tot Woensdag naast aan deHooge- brug, Dixmude, orn te lossen aan de herberg het Fort, voor rekening van C. ROBBE. Een schip Fransche kolen volgt. Door den overdreven opslag der Engelsche Kolen, zullen er voortdurend in mijn magazijn Fransche en Sunderlandsche Kolen fe ver krijgen aan matigen prijs. Nog- ee:i schip Engeische Kolen in lossing tot Insd naast, Magazijn van inlaildsche Kolen, zooUv>- Monsehe, frennekolen, anthraciten, coks. Burgerstand van Dixmude. Overlijdens. 29 Jan. Columba Denyft, zonder bedrijf, geb. te Dixmude den 29 Januari 1826, dochter van Jan en Sophia Gardelin, weduwe van Philip Hughybaert(Gasthuisstraat). 30 id. HerminiaVanthuyne, rentenierster, geboren te Dixmude den 5 Maart 1843, dochter v. Constant en Joanna Vantroyen, wed. van Medard Moens (Graanmarkt). Burgerstand van Couckelare. Geboorten. Deprince Gabriëlle, d. v. René en Jonc- bloet Emmerence. Overlijdens. Franciscus Hindryckx, oud 10 m., zoon v. August en Celesta Bulcke. Julie Balanck, 80 jaar, wed. Philip Delrue. Burgerstand van Leke, ln Januari. Geboorten. Magdalena Maria Cuyle, dochter v. Henri en Lucie Vanhooren. Huwelijken. Alois Tanghe, jongman, van Leke, met Augusta Vanhoutte, j. dochter, van Leke. Overlijdens. Maria Verdoolaeglie, d. v. August en Helena Bubbe, oud 14 d. Elisa Maria De- poorter d. v. Remi en Octavie Lombaert, oud 7 m. Marie Viaene, w= v. Ambrosius Delaeter. Rosalie Larock, echtgenote van Louis Debeuckelaere, oud 51 j. Maria Logier, d. v. Karei en Romanie Decoster, oud 3 maanden. Burgerstand van Merckem. Gei oörteii. Taveirne Cyrille Gij Jules en Julia Van- üooï-no. WLUiiicii- Balduin bij Cyrille en Elisa Fasseel. Deleu Maria by Camille Ik ben geboortig uit Verviers, waar ik bekend ben als violist. Voor liet oogenblik studeer ik aan liet Conservatorium te Brus sel en ben werkend lid van verschillende orkesten. Daar ik steeds een groot liefheb ber van sport ben, geloof ik dat ik na een verwaarloosde verkoudheid, opgedaan na een te lange velotocht, door bronchiet wérd aangetast. Deze ziekte heeft mij meer doen lijden dan ik kan zeggen. Overal voelde ik pijn, vooral op de borst, Ik kreeg het erg 'oènauwd, mijn ademaling werd moeilijk en de hoest droog. Dikwijls kon ik niet spelen door deze ziekte, die van dag tot dag verer gerde, want geen middel van de vele die ik gebruikte gaf wij verlichting. Gelukkig dat velen mijner kennissen, die er door genezen waren, mij de Abdijsiroop, Klooster Saacta Paulo aanbevolen. Inderdaad, vanaf het gebruik der eerste fiesch Abdijsiroop kwa men de fluimen, die zoo op de borst vast zaten, gemakkelijk los, mijn ademhaling LAHPBSUWEBS! werd weer normaal, terwijl de borstpijn verminderde naarmate ik de eene fiesch Abdijsiroop na de andere gebruikte. 6 fles- sche'n Abdijsiroop hebben mij volkomen ge nezen. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, ge neest onvoorwaardelijk asthma, slijmhoest, kinkhoest, verouderde en verwaarloosde valling, den hevigsten hoest, pleuris, influ enza, bronchiet, en alle borst- en longaan doeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon van 230 gram fr. 2.25, per flacon van 550 gram fr. 4.—. en per flacon van 1000 gram fr. 7.—. Hoe grooter flacon, hoe voordeelig-er. Eischt rooden band met handteekening van den Generaal-Agent L. I. Akker ^Rotterdam. Hoofd-Depöt voor Bel- gle O. de'Beul, Lange Nieuwstraat 57, Ant werpen. Verkrijgbaar Lij A. Gliyssaert, Groote Markt en E. Verwaerde, Graanmarkt beide te Dixmude en in alle apotheken. p n m gf ssVv iiöi DANK ZIJNER ZISHTE EN MNHOUOENDE WERKING, ZWA^ELZSJtJfl fmmQMÏAK COMPTOIR BELGE DU SULFATE D'AMMQNIAQUE 1 a vmtnding muit doos tls staal, mits vraag gericht tot BRUSSEL. "VB MDITIE van gevelde i -v jtxi.;:!?. 'A/ Wanneer gij uwe stikstof mest zult kiezen, houdt U niet uhi bij da kleine verschillen dia er zulien kunnen bestaan tusschen cso prijzen der verscheidene meststoffen welke U aangeboden worden. Indien gij deze prijsverschillen met de winst vergelijkt die voor U uit het gebruik eener of anderer dezer stoffen zal voort spruiten, zult gij bestatigen dat zij zonder belangrijkheid zijn. Bekommert U iiever over de voedende waarde der meststof, over haren rijkdom in stikstof, over de voordeelen welke haar gebruik aanbiedt ten opzichte van het gemakkelijk uitspreiden, van de spaarzaamheid in het vervoer, van de inzakking, enz. Indien gij a! die elementen weegt, zal uw besiuit altijd het- zelfde wezen gij zult de voorkeur aan het geven, de rijkste en de spaarzaamste stikstofmest. Het wordt in goede zakken geleverd, van een lood voorzien, wordt zeldzaam vervalscht, kost minder van vervoer, wordt gemakkelijk uitgestrooid. Het heeft ook het voordeel mat de regenwaters niet made- gesleept te worden, den grond niet ta verkorsten en geen gevaar voor het vee aan te bieden. worden de andere voedende bestanddeelen in gepasts verhouding verwerkt, de wasdom is regelmatig, de planten weerstaan beter aan het legeren en aan de ziekten, de oogsten zijn overvloediger, schooner en van betere hoedanigheid. LAüDBOUWERS Verbetert uwe opbrengsten en ver meerdert uwe winsten door het gebruik van het Voor uwe aankoopen, wendt U tot de handelaren en landbouwtyndikaien en, voor alle inlichtingen, tot hst 8, BERCKMANSSTRAAT, 8, BRUSSEL i H

Gazette van Dixmude (1871-1914) | 1912 | | pagina 3