mmmmmm r. Jiftv BIER ^ÉSÉliSpl Nieuwstij dingen. Te koop Ifmmm Swden d§ THOMPSON pl»®p IP® MIS Steekt wel deze waarheid in uw hoofd De zenuwen bed lard. SsL Mmm >~C\ë£z£<T&$$! Mil a Gij mee§t verzekerd zijn d at als zeeppceder, niets deze van Dr Tljompsen overtreft en die £ij V everal Ijunt aanschaffen aan den prijs van 20 centiemen het palf. Zeepzisderijen E. SIEGLIN, Vorst spreken en zingen, zanglessen en zang- leeraars, enz.ook over de vertooningen van 't Mariaspel te 's Hertogenbosch, het Verbiestdrama te Pitthem, Jacob van Artevelde te Brussel. Dé medewerkers der drie eerste afleve ringen zijn geen onbekende mannen, zoowel voor de bespreking der tooneelstukken als voor de muziek. Wel mag worden getuigd dat Tooneelgids te vernoemen valt tusschen onze degelijk- ste tijdschriften en het heeft daarbij de ver dienste het eerste en eenige Vlaamsch tijd schrift te zijn, uitsluitend aan tooneel en muziek gewijd. Tooneelgids verdient derhalve aller belang stelling en steun. Wie inteekenen wil op het flinke orgaan der Algemeene Tooneel- boekerijschrijve aan den heer L. Rock, Vleeschhouwersstr., 56, Tienen (Brabant). Een inteekenlng'. op den loopenden jaar gang October 1913-1914, kost slechts 3,60 fr. Het uiterlijke kleed van het tijdschrift is even verzorgd als alles wat van de Alg. Tooneelboekerij uitgaat. Dixmude. Telefoon. Een open baar telefoonkantoor is in werking ge steld in de statie alhier. Hessen.E. H. J. M. Deman, ge boren te Brugge den 6 Maart 1885 en onderpas'toor te Gheluvelt bij Yper sedert Mei 1912, is onderpastoor genoemd te Eessen, in vervanging van E. H. Ver- donck, pastor benoemd te Coyghem. Wij zeggen aan E. H. Deman wel ge komen, doe veel goed te Eessen en wees er vele jaren gelukkig. Woumen-Jonckershove. Verleden week hebben de heeren Léon Callens, onderwijzer te Woumen en Marcel Schotte, onderwijzer te Jonckershove te Gent hun examen afgelegd en hun diploma bekomen voor het landbouwonderricht en daarbij met den gewenschten uitslag eene onverplichte proef afgelegd over ontledingen in landbouv. scheikunde en over het onderzoek der melk. Eere aan deze jonge onderwijzers, die toonen dat zij hunne vrije uren weten te gebruiken om hunne kennissen uit te breiden en er nieuwe aan te werven, ten einde hun onderwijs meer en meer vruchten te doen opleveren. Ghistel. Telefoon. Een telefoon kantoor is in dienst gesteld in do statie van Ghistel. Prijskampen voor Merrie veulens en Kweekmerriè'n van inlandsch ras. Te Veurne, op het Kaatsspel, op Zaterdag 20 Juni, om 9 1/2 ure. Te Ghistel, ter Groote Markt, op Maandag 22 Juni, om 9 1/2 ure. Te Yper, op het Esplanadeplein, op Woensdag 24 Juni, om 9 1/2 ure. Te Kortrijk, langs de Vanden Peere- boomlaan, op Donderdag 25 Juni, om 9 1/2 ure. Te Thourout, ter Burgplaats, op Maan dag 29 Juni, om 10 ure. Te Brugge, ter Burgplaats, op Dinsdag 30 Juni, om 10 ure. De kweekers die zich voorstellen peerden ten prijskamp aan te bieden, moeten, minstens tien dagen vóór den dag der vergaderingde aangifte ervan doen bij middel van eene volgens model opgemaakte tabel, op te zenden naar het provihciaal bestuur of naar den Heer Depiere, sekretaris van den keurraad der peerden van inlandsch ras, te Brugge. Krijgsaalmoezeniers. De minister van oorlog heeft in de Kamer ve^lard dat eerlang een besluit zal worden uit- geveerdigd, den toestand regelende der krijgsaalmoezeniers in de kazernen. De groote legeroefeningen. In tegenstrijd met hetgeen vroeger gemeld werd, zullen de groote legeroefeningen niet plaats hebben tusschen Thicnen en Leuven. Hugo Verriest, deberoemde Vlaamsche priester-dichter, geboren den 1 Mei 1840, trad Vrijdag in zijn 75® jaar. Honderdjarige gedenkfeesten. Zon dag begonnen op het eiland Elba, de hon derdjarige gedenkfeesten van de aankomst van Keizer Napoleon I, aldaar. Een gedenkteeken werd ingehuldigd, opgericht aan generaal Daleme, die gedu rende de Honderd dagen gouverneur was van het eiland Elba, en in de meierij van Porto Ferrajo werd plechtiglijk een beeld geplaatst van Napoleon I. Clemskerke. Fransche luchtbal nedergedaald. De luchtbal Prési dent Parter geloodst door den lucht vaarder - Jules Patin, onderluitenant bij het 127® linieregiment in garnizoen te Valencyn, 's morgends aldaar opgestegen, daalde rond 2 ure 50 namiddag te Clems kerke. De reis geschiedde in de beste voorwaarden; de jonge luchtvaarder is met den trein van 6 ure naar Rijsel ver trokken. Oudenaarde. Fransche luchtbal nedergedaald. Een luchtbal geloodst door M. Bargeron, die om 5 ure 's avonds te Wattrelos, op de Groote Plaats, op steeg, daalde rond 6 ure dicht bij Oude naarde. M. Georges Van Essche, van Roubaix, was als passagier mede gegaan. Krijgsluchtvaarfc. Ten einde onze officieren-luchtvaarders en onze toe komstige militaire luchtvliegers te ge wennen aan de opmerking in vogelvlucht, heeft de minister van oorlog onlangs be sloten hen in vrijen luchtbal opstijgingen to laten doen. De Aero-club van België werd gelast met de inrichting van deze krijgslucht- vaarten, dewelke drie dagen per week, den Maandag, Dinsdag en Donderdag gedurende de maanden Mei, Juni en Juli van dit jaar zullen plaats hebben. Maandag hadden voor de eerste maal deze opstijgingen plaats. Luitenant- generaal Jungbluth,den Koning vertegen woordigende, de Minister van Oorlog, met zijnen stafoverste kolonel Wiele- mans, generaal baron de Bonhome, en nog tal van personaliteiten, woonden deze opstijgingen bij. De officieele personen werden ontvan gen door M. Jacobs, voorzitter en de leden van den Aero-Club. Vijf ballons zijn uit het park van Koe- kelberg opgestegen. Benevens de loodsen, gingen er twaalf officieren in de hoogte. Alles liep in de beste voorwaarden af. Slimheid van een neger. Zeker planter in Nassachusetts had, zoo luidt het verhaal, een slaaf, die de familie ge diend had tot zijn 70 jaar. Daar de planter bemerkte dat de oude slaaf te zwak werd om te werken, nam hij hem op zekeren dag ter zijde en sprak hem zakelijk aldus aan Gij zijt mij en mijn overleden vader een getrouw dienaar geweest. Ik heb er lang over nagedacht wat ik doen zou, om u te beloonen voor uwe trouwe diensten. Welnu, ik schenk u de vrijheid gij zijt uw eigen meester; gij zijt een vrij man. De oude neger schudde zijn grijs hoofd, knipte eens met zijn oogen, ten teeken dat hij de bedoeling van zijn meester vatte en antwoorddeNeen, neen, massa; gij hebt het vleesch geëten, nu moet gij ook de beenen eten. Onbreekbaar Porcelein. Voorwer pen in porcelein, glas- en gleierswerk, worden onbreekbaar gemaakt, wanneer men dezelve op het vuur zet in eene kom met koud regenwater dat men aan den kook laat komen. Kortrijk. H. Raar processie. Het is op 1 Juni, zijnde 2® Sinxendag, om 3 ure namiddag, dat de processie van het H. Haar te Kortrijk haren uitgang zal doen. Deze belooft prachtig te zijn. Lokeren. Jubelfeest. Zondag was de stad Lokeren in volle feest. Van in den vroegen morgen waren meest al de huizen bevlagdzelfs bij vele liberalen. Dien feestelijken aanblik der stad, was ter eere van M. Aug. Raemdonck. De Durmestad vierde den verdienstelijken man, die sedert vijf-en-twintig jaren, het katholiek Land van Waes in de Kamer vertegenwoordigt. Goad in Congo. Gedurende den eer sten trimester van 1914, is er voor 1 mil joen 492,800 fr. goud in staven, in Bel- giën uit Congo ingevoerd. Die verhooging bewijst, dat de op brengst der goudmijnen van Kilo merke lijk vermeerdert. Het is dan ook te ver onderstellen dat de Nationale Bank van Belgie, voor welke het goud uit Congo bestemd is, weldra zal overgaan tot het slaan van nieuwe goudstukken. Wet van het vervoer. Een besluit zal weldra verschijnen, veranderingen bren gende aan de reglementen op het vervoer en de politie der rijtuigen. Voortaan zou voorgeschreven worden dat alle voertuigen moeten voorzien zijn van licht aan den voor- en den achter kant. Prijs van Rome. Maandag zijn de mededingers der voorbereidende proef voor den Prijs van Rome, voorbehouden aan de bouwkunst, te Antwerpen in loge gegaan. Er zijn acht deelnemers der Akade- mie van Antwerpen vijf van Gent; vier van Brussel, en een der stad Luik. Bij den voorgaanden wedstrijd, drie jaren geleden waren er slechts vijftien medekampers. Woensdag 13 dezer, zullen de verschil- lige werken aan den keurraad worden onderworpen. Do konkurrenten die de zes eerste plaatsen bekomen zullen allen tot de eindproef worden toegelaten. Deze zal binnen eene maand plaats hebben en rond het einde van Juni zal de laureaat gekend zijn. Eessen. Ten bureele van Ach. Develter, gemeente-ontvangerkan men iederen voormiddag alle gewensch- te inlichtingen bekomen aangaande de werkzaamheden derRaifleisenkas Eessen- Clercken-Woumen, alsook nopens geld- plaatsingen in de Antwerpsche Hypotheek- kas, aan 3,25 fr., 3,60 fr. of 4 fr. intresten, onmiddellijk terug betaalbaar, of volgens overeengekomen termijn. Neïïe-Dinant. De oudste der Bel gische vrouwen, madame Marguerite Gauman, weduwe Nicolas Wilhem, is Donderdag overleden. Zij was 106 jaar oud. Yper. Hoorndul. Een stier was Zaterdag in het slachthuis hoorndul ge worden. Hij werd in eenen stal gedreven waar men hem moest dooden. De genaam de De Coene, een uitmuntend schutter, doodde het dier. Hij woog 806 kilos. Oostende. De vischvangst in Congo. Met de Anversville Maan dag uit Congo te Antwerpen terugge keerd, zijn de eerste berichten toege komen betreffende de vischvangstproef- nemingen gedaan door de stoomsloep O. 130 Jacqueline;», die den 3 Maart laatstleden de Oostendsche haven verliet. Kapitein Blonde bevestigt dat in de Oceaan, op de kasten van Banana, de visch overvloedig is en in enkele uren de netten met duizenden en duizenden kilos opvangen. Brugge. Ondanks het wankelbaar weder, heeft de IIBloedprocessie te Brugge, verleden Maandag, 4 dezer, haren 764sten ommegang gedaan. Er was veel beweging in de stad, en van ten allen kante waren er bezoekers toegestroomd, uit Belgie niet alleen, maar ook vele uit Noord-Vrankrijk. Om 11 ure zette de stoet aan van aan St Salvator's hoofdkerk. Het ging, daar in 't ronde, moeielijk om door de menigte te geraken, zoo groot was de toeloop. Er waren prachtige en frissche groepen. De verbeeldingeu_»van 't lijden Christi, trokken vooral de aandacht. Tusschen de groepen, gingen de muzie- ken van het 4® linie en van de burger wacht, alsook de groep Engelsche bede vaarders, die de relikwiën meê hadden van den II. Thomas van Canterbury. Daarna kwamen de geestelijke orden dan volgde de kostbare Relikwie, om ringd door zes gendarmen, met de bajon- net op het geweer. Dan stapten aan Mgr Waffelaert, bisschop van Brugge; Mgr Streicher, apóstolieke vicaris van Victoria Nyanza, der Witte Paters, en Mgr Butt, hulpbisschop van Westminster, alle drij in bisschoppelijk gewaad en met mijter en staf. Eindelijk kwamen de leden der Edele Confrérie van H. Bloed, de groep over heden, met den gouverneur, den burge meester en schepenen der stad aan het hoofd. Op de Burgplaats gaf Mgr Waffelaert, met de relikwie van 't H. Bloed, den laatsten zegen van op den altaar aldaar. De eindelooze menigte knielde, terwijl de zegeklok luidde, do beiaard speelde, de bazuinen schalden en de troepen de mili taire eer bewezenHet was een groote en indrukwekkende stond, daar in 't hert van 't oude Brugge. Men schat het op een goed 60,000, de vreemdelingen die in Brugge waren. Jubilé. Onze goede konfrater de heer Ed. Neut, bestuurder van La Patrie te Brugge, vierde Zondag zijn jubilé van 50 jaren lidmaatschap der Conferentie van den H. Vincentius a Paulo, afdeeling O. L. Vrouw, waarvan hij sedert verscheidene jaren voorzitter is. Onze hartelijkste gelukwenschen. Schielijk overleden. Een heer van Couillet, die Maandag naar de H. Bloed processie was gekomen, is op het Statie plein schielijk overleden. De Standaard, zoo noemt de naamlooze maatschappij welke door Vlamingen werd gesticht, ten einde te Brussel een groot Vlaamsch en katholiek dagblad te stichten. Reeds zou voor een kapitaal van ruim twee honderd duizend frank zijn in geschreven, en men gelooft dat deze som wfeldra tot het dubbele klimmen zal. j Peerden voor het leger. Binnen eenige dagen zullen te Antwerpen een 100 tal peerden aankomen, in Ierland aange kocht voor het Belgisch leger. Deze peer den zijn bestemd voor de artillerieschool. Vertrek van Missionnarissen. In de kapel van het noviciaat der zendelingen, in het Moederhuis van het H. Hert te Rousselaere, had over eenige dagen eene roerende plechtigheid plaats. Tien jonge kloosterzusters, met de al gemeene overste der Kanonikessen van St Augustinus, die naar de katholieke zendingen vertrekken, zaten op het hoog koor. De eerw. pater Donego, rektor der Redemptoristen te Leuven, sprak de af scheidsrede uit. Zes der Zusters zullen inschepen te Barcelona, voor Engelsch Indiën en de Philippijnen. De andere zusters zullen gaan werken in scholen en ziekenhuizen, in de nieuw gestichte zending der Antil len. Ter dood veroordeeld. Om een nog losbandiger leven te kunnen leiden ver moordde zekere Octavie Lecompte, 35 jaar oud en landbouwster te Douai, in Januari haar vader en haar broeder. De misdadige vrouw werd aangehouden en bekende de dubbele moord. Het assisenhof van het Noorderdeparte ment heeft haar nu tot de doodstraf ver oordeeld. De halsrechting zal op eene openbare plaats te Kamerijk geschieden de veroordeelde zal barrevoets en met een zwarten doek op het hoofd, naar het schavot geleid worden. Eene verwaarloosde valling zet zich over van den eenen mensch aan den an deren en is gevaarlijk en zelfs doodelijk voor kinderen en ouderlingen. Daarom moeten wij ons er zoo spoedig mogelijk van genezen. De beste, ja wij mogen zeggen, de eenigste remedie dieu zal alle voldoening geven is de SIROOP DEPRA- TERE. Dit is een wetenschappelijk pro- dukt die door de doktors zelf genomen wordt. Prijs 2 franken in alle apotheken, namentlijk te Dixmude, apotheker Ghys- saert. Te Thourout bij Van Ysacker en overal. Voor de oud gendarmen. Ten einde de oud-gendarmen, zooals onder officieren, brigadiers en eenvoudige man schappen, die eervol de gendarmerie ver laten, en dientengevolge alle belangstel ling verdienen, te hulp te komen,met hun het bekomen van burgerlijke bedieningen te vergemakkelijken in betrouwbare maatschappijen of bij achtingsweerdige personen die hulpbedienden van ver trouwen behoeven wordt er eene inrich ting tot plaatsing in het leven geroepen bestaande uit al de bevelhebbers der gen darmeriebrigaden van het Rijk. Dat komiteit is werkzaam onder het voor zitterschap van den adjudant-sekretaris van den major-bevelhebber van het depot van het korps te Brussel, Kroonlaan, en onder het toezicht van dien hoofdofficier, wien alle inlichtingen mogen gevraagd worden. Onze Missionnarissen. Ten gevolge der benoeming van den eerw. pater ter Laak, der Kongregatie van Scheut, tot hulpbisschop van Mgr Van Aertselaer, in Midden-Mongolië, heeft de H. Stoel hem eenen opvolger gegeven, in den persoon van den eerw. Pater Daems. De eerw. pater Constant Daems, ge boortig van Westmalle, is42jaar oud; de nieuwe apostolische prefekt van Zuidelijk Kansfiu, is een ge wezen leerling van het kollege Turnhout. Hij trad binnen in het Missiehuis van Scheut, op den ouderdom van 18 jaar, en vertrok vijf jaar later naar Kansou. Sinds tien jaar was hij werkzaam in het vikariaat, wanneer er de Apostolische Prefektuur werd van afgescheiden, en de eerw. pater Daems, door zijnen onver- moeibaren iever, was immer de rechter arm van den nieuwen Prefekt. Pater Daems stichtte en opende talrijke scholen, en zelf een modern kollege. Hij predikte in ontelbare steden en dorpen, tot bekeering der heidenen, en is schrij ver van verschillige praktische handboe ken voor missionarissen. Moge de eerw. pater Daems, als aposto lisch prefekt, talrijke vruchten plukken van hetgeen hij als zendeling zoo over vloedig heeft gezaaid. Automobiel zonder wielen. Te Pinne, nabij Posen (Duitschland), woonden ver tegenwoordigers van het Ministerie van Oorlog proefnemingen bij met een nieuw stelsel van automobiel volkomen zonder wielen. Het rijtuig is bevestigd op eene soort van riggels die beurtelings op en neder gaan, en zoo het tuig doen vooruit komen. Een groot voordeel van het stelsel is dat de automobiel langs wegen kan door rijden die voor gewone machienen on bruikbaar zijn, en ook zeer steile hellin gen kan beklimmen. Men heeft inderdaad het nieuw voertuig eene helling van 45° doen beklimmen. Heden Zondag zullen nieuwe proef nemingen met het stelsel, in het stadium van Berlijn plaats hebben. Nieupoort. De maatschappij Nieu- poort-Baden is Zaterdag door de recht bank in falliet verklaard. Hen vernuftig kleuterken. Moeder, waarom steekt ge al dat poeder in uw pelsen. Janneken, 't is om te beletten dat de beestjes het hair zouden opvreten. Wel moeder, waarom hebt ge dan geen poeder op 't hoofd van papa ge strooid? Dagboek en grootboek. Iemand zeide tot eenen heer, die steeds zeer slor dig gekleed was, terwijl zijne vrouw altoos in de prachtigste kostumen over de straat wandelde Hoe komt het, dat gij zoo slecht gekleed zijt, ge steekt fa meus bij uwe vrouw af Wat zal ik u zeggen, klonk het ant woord, mijne teedere helft kleedt zich naar 't dagboek en ik naar 't grootboek, weet ge? Van 's morgends tot 's avonds was een muzikant bezig met vijlen op zijn viool. Een advokaat wien zulks hinderde, zei Gij speelt schoon, maar toch niet als David. G'j spreekt wijs, hernam de viool man, maar niet zoo wijs als Salomon. Moeder Gij wilt met geweld trouwen, kind. Bedenk uwel, de mannen worden van dag tot dag slechter. Dochter Maar moeder, dan moet ik mij zooveel te meer haasten, want hoe langer ik wacht, hoe slechter man ik krijg- Wat zullen u o mensch, Ook al de schepsels baten Is 't dat de Schepper u Voor eeuwig zal verlaten? Dries Druwaert vroeg een pintje in 't Kroontje Zijt gij hier de baas,vroeg hij aan den man die aan den töog stond. Sedert acht dagen, antwoordde die man. Hoe, zei Dries, weunt gij hier nog maar acht dagen 't poet, zei de man, maar 't en is nog maar/acht dagen dat mijn wijf dood is. Eenige zinnebeelden. Voor het geloofEen kruis de hoop Een anker. de liefde Een hart. het gerecht Eene bal %ns. de arbeidzaamheid E me mier. de eigenzinnigheid Et n ezel. de ongehoorzaamheid Een appel. de hoogmoed Een pauw. het muziek Eene lier het tooneel Een masher. de politiek Twee mai kers. 't Is zeer dikwijls ten onrechte dat men als zenuwlijders diegenen behandeld die zwak, vermoeid, neerslachtig, droevig zonder reden, die lijden aan schele hoofd pijnen, hoofddraaiingen, gevoel van ledig hoofd, krampen in de beenen, onweder- staanbaren slaap na de eetmalen, aan ze nuwachtigheid oorzaak van slapeloos heid, of lastige ademhaling, oorruisschin- gen, zwarte vlekken voor de oogen en vooral eene zwaarte in den rug waar de nieren (gew. lenden) zich bevinden. 't Is daarom dat zoovele zenuwlijders plotseling overlijden aan voorvallen toe te schrijven aan de slechte werking der nieren, 't Is daarom ook dat zoovele per sonen die alles nutteloos beproeft hebben zien, van af zij hunne nieren verzorgen- dathunne zenuwen bedaren, hunne krach ten terugkeeren, hunne kracht en helder, heid herneme. De Foster Pillen (Dixmude Apotheek Verwaerde, 2 Groote Markt) versterken de nieren, geven hun de kracht al de on zuiverheden af te voerenHun gebruik maakt op het vergeven stelsel den gezon den indruk van een bad van klaar en frisch water waaruit het lichaam na een verblijf in de hitte der zon en het bran dend stoffrisch, kalm en gezond uitkomt. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doozen voor 19 fr). of vrachtvrij per post. Algemeene depot voor België Engelsche apotheek Ch.Delacre, 64 Coudenbergstraat Brussel. Vraagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de Nieren. Weigert of doet U terug betalen al hetgeen het hier- nevenstaande merk Priesterlijke benoemingen. Mgr de Bisschop heeft benoemd Leeraar van Godsdienst aan het koninklijk atheneum van Oostende, E. H. Auttier, licenciaat in Godsgeleerdheid, leeraar van Godsdienst aan de Staats middelbare school voor jongens, van Yperen. Onderpastor te Eessen, E. H. Deman, onderpastor van Gheluvelt. Onderpastor te Gheluvelt, E. H. Del- rue, onderpastor van West-Vleteren. Onderpastor te West-Vleteren, E. H. Devos, coadjutor te Coyghem. Sterfgevallen. f Zondag middag is in onze Stad god vruchtig overleden, M. Paul Wauters- Castelein, geboren te Thielt den 2 Januari 1836. M. Wauters was sedert 1868 Notaris in Dixmude en was Voorzitter van de Kamer der Notarissen. De plechtige Lijkdienst had Donderdag om 11 ure voormiddag in de St Nlcolaus- kerk plaats, gevolgd van de begraving. In het sterfhuis sprak M. Notaris Baert eene lijkrede uit in naam der Kamer van Notarissen. Eene talrijke menigte heeft de droevige plechtigheid bijgewoond. f De E. P. Herrengt, van het Gezelschap Jezu, rector van het Kollegie van den Tuquet te Moeskroen, is aldaar overleden In den ouderdom van 54 jaar. f Woensdag 1ste Gent overleden, mevr, wed. Karei Mlry, geboren Stefanle DeClercq. In den gezegenden ouderdom van 79jaar. Zij was de dochter van wijlen den gunstig gekenden toonkundige Louis De Ciercq, en huwde, omtrent 52 jaren geleden, den be roemden, Vlaamschen toondichter Karei Miry, die het onsterfelijk lied De Vlaamsche Leeuw en zooveel andere stukken van belang kom poneerde. Zelve toonkundige van verdienste, gaf zij, tot voor eenige jaren, lessen van plano en muziek. bij de Wed. DE KESEL-VANDENBROUCKE, Statiestraat, Diksmulde, een mansvelo, alsook een ijzeren bakkers even van 12 brooden four Pleters ge naamd. OVERTREFT- ALLE. ANDERE S&S05 -VijrtS ^4 - fx*.* me t weldadig doeleinde, steil zich ten dienst kosteloos onfeilbare recepten bekend te maken ter spoedige en grondige genezing der aderspattige zweeren, wonden aan de beenen, eczemas, alle huid en schedelhuidziekten, val lende ziekten, zenuwslapte, ziekten van het zenuwstelsel, pijnen, jicht, rheumatiek. Schrij ven aan den Eerw. Heer Lauret, Pastoor van Ervauville (Loiret), Frankrijk. Postkaarten Zegelen met* fir.0.10; Brieven met, fr.0.25. oEPcsf£niet (jraagt.

Gazette van Dixmude (1871-1914) | 1914 | | pagina 2