BELANGLYKE NIEUWIGHEDEN. GRIEKENLAND. Missolonghi, 23 Augustus. - ver- De flouwte laems. vernield, die van de huyzen sterktten maekten. Op het cynde van dezen aenval bevonden wy ons byna zonder poer; gelukkiglyk voor ons dat de vloot in dien tusschentyd toekwaem met krygs- behoeften en cenc versterking van acht honderd mannen, de vereeuiging van den dapperen Pholy-zcvelas, aen liet hoofd van a5oo mannen, had byna inden zelven oogenblik plaets, en dede onzep moed wederom opryzen. Wy verhoopen nu welhaest den vyand te dwingen tot het opbreeken van liet beleg. ITALIEN. Romen, 22 september. De gezondheyd van den II. Vader is dezer dagen merkclyk elcgt. Maendag 19 dezer, was den gcvaerlyksten dag. E. was ten hoogsten, en ontstelde alle de deelen des lichaems. Den zieken gevoelde de pynlykstc hersscn-kloppingen, doch verwekten geene ziiiloosheyd. lieden is den II. Vader merkclyk beter: zoo dikwils als het volk het gevaer kende, hcélt het niet opgehouden toe te loopen. Als men de veranderingen naeziet in de ziekte, en het rampspoedig gevolg van de zelve aennemende, ziet men dacr in cenc kwynende ziekte, die kan eyndigen met het water. ENGELAND. Londen, 5 October. Den spacnsche generael Mina is met zyn gezin naer het eyland Jersey vertrokken. -De britsche zeemagt bestaet thans uyt de navolgende schepen in dienst 3 dry-dekkers van 90tos 110 stukken; 14 twee-dekkers van t0^ $1 stukken; 29 zwaere fregatten en 29 ligte fregatten in ’tdok en bruykbaer 16 dry-dekkers; ^3 twee-dekkers68 zwaere fregatten en 9 ligte fregatten; op stapel 9 dry-dekkers, 8 twee dekkers, 3t zwaere en 6 ligte fregatten; behalve de sloepen, kotters, briken enz. welke in alles een aentalvan 1 5o bodems belopen. VRANKRYK. Parys, 5 October Tot den 1 October hadden duyzend dry honderd vraegen tot ichaede-vergocding toegezonden geweest aen de prefecten. Vier honderd vyftig liquidation waeren définitivelyk aengenomeu en hadden eenc som van 2i,494i202 fr-54 centimen uytgemaekt. Het stand-beéld van Lodewyk XIV, voor Lyon bestemd, is den 2 dezer vertrokken; het hout het welk den timmer uytmackt, De vyanden waeren op het punt van zig meester te maeken van deze belangrykc plaetseen korps van dry duyzend turken drone tot in de stad zelve, doch zv wielden door onze dappere

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 6