7 ontrukt door eene schrikkclykc ziekte, de kinder-pokskensin den ouderdom van 69 jacrcn. Ily was geboren tot Agen in iy56. r De twee zoonen van den dapperen Griek Canaris zyn in Vrankryk aengekomcn; zy bevinden zig in dezen oogenblik te Saint-Brice, by M.r Piscatori zoon, welken onlangs eene reys in Griekenland beeft gedaer. Men weet dat die twee jongelingen hunne opvoeding door de bezorgdheyd van het Philhelleensch comitém dit land moeten ontfangcu. NEDERLANDEN. Brussel, 12 October. Eergisteren heeft er een afscheyds-middagmael op het paleys van Laken plaets gehad. Den kouing is gisteren avond ten tien ueren van bet paleys van Laken nae ’sGravcnkacge vertrokken, en de koningin vei trekt dezen avond, op de zelve uer. Den 8 dezer heeft cenen vreesselyken brand, in de gemeente van Obbigt, provincie Limburg, de kerk, de pastory en vier- en-dertig huyzen vernield. Dezen ramp word aen onvoorzigtiglieyd toegeschreveu. Men heeft het verlies nog niet konnen schatten. Een engelsch dagblad, den TVakejield Chronicleverhaelt het volgende In den nagt van lactstleden dynsdag heeft te Silsdcn eene zeldzaeme gebeurtenis plaets gehad. Eenen slaependen persoon is eensklaps uyt zyn bed opgestaen, heeft de venster geopend, is in de straet gesprongen, en was aen het wandelen, toen twee viouwen, welke in het zelfde buys woonden, en die, op het gerug dat by gemackt had, wakker geworden zynde, hem bereykt en nog slaependc gevonden-hebben. Hy wist niet waer hy was; en toen zy.hem ondeevraegd. hebben, heeft hy geantwoord, dat hy gedroomd had dat eene ratel-slang zig in zyn bed bevond, en dat hy de vlugt had genomen om de zelve te vermyden. Hel wonderlykstc van de zaek is, dat den droonier ter uytzonderïng van eenigo onbeduydcndc kneuzingen, geene hoegenaemde wonden -heeft bekomen. In de New- York Advertiser vind men de beschryving van ecu zcldzaem diertje, genacnid de Cocooy of Koningin Beetle. Dit diertje heelt de lengte van slechts een en een vierde duym; doch het geen wonderbaerlyk aen het zelve is, bestaet dacr in, dat het aen beyde zyden, juyst boven het midden des lyfs,twee schitterende lampjes beeft, welke het zelve nacr welgevallen ontsteekt door zekere phosphorusdie het door de natuer bekomen heeft. Deze kleync lampjes flikkeren nog tintelen niet, gclyk by andere lichtgevende diertjes, maer geven, als het gaz, een be stendig licht. Zy vertoonen twee volmaekte sferen, ter grootte van de kleynsteparelen verschaffen dpsniettegestaende lichts genoeg in het diepste duyster, om er het gedrukte by te konnen lezen. 'A anneer uien dat diertje zelfs by dag in eene donkere plaets brengt', ontsteekt het daedelyk zyne lampjes en ook doet het de lichtjes uytzoohaest men het in het licht brengt. Geene pen is in staet te beschryven de schoonheyd en helderheyd dezer glinsterende bolletjes in miuiatuer, waer mede de natuer de Koningin der insecten heeft versierd.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 7