is, zoo dat de stccnen op het dat der kerk vallende, grootc schacde veroorzaekt hebben. Heden 13 is’er alhier eenc zoodanige hagel-vlaeg voorgevallen dat men byna noyt zulks gezien lice'ft, het water stond op de eene kand van de merkt zoo hoog dat meu’er had konnen met sennyten in vaeren. By den acht ueren hoorde men nog den donder ronken. 'Mén léést in een fransche nieuwsblad de volgende geschiedenisse twee fiacres, waer dat in een van deze'een grooten en maegeren heer gezetenen was, zyn op eenen avond aen malkander geapert op den hoek van de rue de Belle-Chasse. De koetsiers en wilden den eenen nog voorwaers en den anderen nog agteruyt gaenzoo dat zy beginden malEaêr een weinig uytteschelden en hun aengezigten te omcingelen met zweépslaegen. Naer deze kleene schermutselingzy sprongen met haesten van hunne voituren, en in tusschentyd dat zy malkaêr fix in de oog hadden en hunne querelle eyndigen op de manier van de engelsche boxeursdezen rappen die in de eene dezer vaituren zat, zag zyne kans goed, sprong'er uyt en liep spoedip weg, alzoo betaelde hy vier uren rydens die hy aen eenen van deze dappere schusdig was. Nibuport, den i5 October i8a5. Het vrtde-gerecht, binnen deze stad, heift öpdeiiiZ dezer maendby vonnis uytgesproken en veroordeelt, d’heer Pieter inkeldeken, en Acchille Piquendaire Louis Clarysen Antoine Filiaert, alle vier slagters binnen deze stadelk tót eene boete van i guldens 83 centsen daer en boven de kosten, van het proces, voor overtrédinge van het g'cslagt vleesch te verkoopen aen den prys van negen stuyvers het nederlandsch pondzonder bevel van het Magistraet. Het is ongelukkig voor de slagters dat zy hunne waéren niet en mogen verkoopen gelyk in andere plaetzenaengezien de beestiaelen merkelyk gerezen zyn en dat de pryzen tot Veume van het vleesch zyn en verkogt word tot tien stuyvers het ne— derlandsch ponden weynig octroy-regten betaèlsn, ook in de stad Dixmude verkoopt men het vleesch aen negen stuyvers het pondOostende verkoopt men het vleesch gelyk Dixmude en alhier en mogt men het vleesch niet meer dan acht stuyvers het nederlandsch pond verkoopenen dan moeten de slagters nog voor octroy regten betaelen iegens vyftig ten honderden zoo eene zaeke zoude gemakkelyk alle de slagters ten onderen brengen. Plu moet ik gelooven dat de menschlieventheyd de medoogentheyd de lief dede eendragtalle vier de poorten uytgevloogen zyn, God gave dat’ze alle vier met nieuwe-jaer wederkeerden. Eenen van uwe Geabonneérden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 7