*1 i 5 NEDERLANDEN. hebben ondergaen. De Grieken honden hem steeds bezig, vallen hem van tyd tot tyd aen, en poogen hem steeds af te snyden. Zonnnigc mcencn, dat hy eyndelyk zal gedwongen worden'Morca te verladen, het welk z.ekcr het geval zal zyn, indien hy geen hulp en toevoer bekomt. Uyt Milo schryft men, in dato den to augustus, het volgende Dry schepen met candiotische familien zyn gisteren alhier aen- gekomen. De zelve komen van Napoli-di-Romania, dewyldegrieksche regeering bevolen heeft, dat alle vrouwen en kinderen van daer even als uyt Malvasia. weg gezonden moeten worden, cn in bcyde plactscn slechts geduld worden, manspersoonen, in staet van de wapenen te draegen. Door deze schepen heeft men b'erigt bekomen dat, op den6 dezer, een gricksch eskader van Napoli-di-Romanie naer Creta is gezeyld. Tiet zelve bestaet uyt 8 grootc misticks, eene brick cn eene goclct, cn had 8oo mannen landings-troepen aen boord. Ook waeren 1200 mannen ouder de bevelen van Kallergi en KamullijVan de molens, naby Napoli-di-Romanie, voor welkers stelling niet meer te vreezen is, naer Napoli-di-Malvasia ver trokken, van waer zy insgclyks naer Creta (Candiaï, zullen in gescheept worden, om de aldacr ie opstand zynde Spliagiotcn te ondersteunen. Romen, 5 October. De gezondheyd van Z. II. den Paus Leo XII, levendige’ on- gcrustheyd gevende, zyn er opcnbacre gebeden bevolen in alle de kerken dezer hoofd-stad. ’sGravevhAge, 21 October. By gelegendheyd van de eerste publieke audiëntie, welke Z. M. den Koning, nae hoogdcszclfs terugkomst in deze residentie, gisteren verleend heeft, hebben een groot aental persoonen de eer genoten van Z. M. tocgelacten te worden. Tweede Kamer der Staeten-Generael. In de zitting van den donderdag den 20 October, heeft den President doen voorlezen dry boodschappen Y2n Z. M. den Koning, beleydende een getal ontwerpen van wetten, waer af, onder ander eenstrekkende tot nadere regeling der grcnsscheyding tusschcn de provincie Noord-Braband en Antwerpen. Een tot daerstelling en invoering van een gouden muntstuk NMxvyfguldensin omloop te brengen, nevens het tien gulden stuk, ter bevordering van geringere transactiën en tot het doen van bypassingen. Een, ten gelcydc vaneen ontwerp van wet, houdende vcrdceling van de grondlasten op de bebouwde en onbebouwde cygcndommcn, over de respective provinciën des Ryks, voor den jacrc 1826. Nog word gelezen eene koninglyke boodschap, daer by, met terugneming van het vroeger ingezonden1 ontwerp van wetboek van koophandel en ter vervanging van het zelvej inzendende 19 ontwerpen van wetten, bevattende een gclyk getal tytcls van evengcmeld, wetboek van koophandel.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 5