(g) en tevens verwittigd dat, by gebrek van zulks te doen, de goederen aan bewuste stichting gehecht als ei gendom van het Bureau van Weldadigheyd der Sadt Kortryk zullen moeten worden beschouwd. Ieder dier dry studie-beurzen was in hel jaar i"g5 tot de som van 214 guldens 28 centen gebragt. Gedaan te Veurne, ingevolge de missive van Z. Ex. den Staats-Raad Gouverneur dezer Provinlie, dato ig dezer n.° 8. Burgemeester en Schepen, A. II. De Moücueron. Ter Ordonnantie De SecretarisPiugnot. ■ararsj a erEraia-EiereraïrereraraHrefHTHrHra VERVOLG DER CIIRONOLOGIQUE T’SAEMENS'IELLINGE Der H'ater-vloeilen voorgevallen op onz Klinten etc. ’Tjaer i63o, is’er eenen grooten vloed voorgevallen, in Decem ber, wacr door Vlacndercii byna geheel onder water stond, en’er Teel mensclien en vee verongelukten. Op den 4 en 5 September |6;5 was’er eenen hevigen zee-vlocd, wfler door Heü.tr.d veel leed. Op 16 January 1G82, is’er wederom eenen schrikkelykcn vloed met stórm gcweé.,t, zoo dat in ’teyland Walcheren, aen de zuyd-zyde van Westkappel; wierd den duyn met sclietiringe van een diepte ter brc< dde van twintig roeden weggenomen niet tegenstaende alle de middelen en het geweld, het welke men daer tegen koude gcbrnvken: wy zullen voorby gaea de beweenelyke ellenden eu rampen van me nigvuldige mensclien en vee, door dezen vloed omgekomen, de onderwateringe van menigte Landen, instortingen van huyzen en wegspodingen van vee'ie dorpen aen onze nabeuren in Zeeland en Holland overgekomen, en ons hier vergenoegen aen de memorie te erh.ieleu de rampen op de Brabantsche en Vlacmsehe kusten geleden en de vreezelvke gevaeren wacr aen de zelve bloot gestaen hebben. By Antwerpen heeft de zee de duynen verbroken en ouder water gesteld den nieuwen en ouden Doel, Callo, Melse, Melis-Poldcr, Krnydebeke, Bezel, Hoboke, Rysbroek, Boom en Nicl, waer in vccle mensclien verdronken en tot Antwerpen zyn aengedreven ge komen, en veclezyn naer dien met scheépen en booten nog levende, maer in den ellendigsten staetafgehaelt geworden. Tot Antwerpen kwaern het water tot in O. L. V. Kerke geslroomt, en dede veel zarken instorten. In het Land van Wacs braeken meest alle de dyken door, en ’twater dede aldaer ook onbeschryvelyke scharde, vermits alle de landen ontrent Hulst, Axel, Moerspeye en "Wabeke; reeds diep onder water gestroomg waeren in het Sas van Gend stond alles meest onder water, en deszelfs fortificatiën wierden door het water grootelyks beschaedigt. De Stad Nieuport, en de omliggende Landen van Veurne, kwaemenook ’t cenmacl onder water, en de Stad Oostende was in het grootste gevaer van in he

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 2