I 5 (ghetto’s) af te sluyten. Dezen mactrcgel heeft verscheyde familien; die Ferrara enz., bewoonden, die steden doen verfacten. Trieste, ia October. Overeenstemmende ty din gen uyt Corfou en andere Ionische Ey landen van den 18 en ig septembermelden de dood van Ibrahim-Pacha door de hand van den neéf van Hussein-bey, Zy voegen er bydat de egyptische troependie op Navarino agteruyt getrokken zynzig in vollen opstand bevindenen eysschen dat men hun nae hun land terug voere. Twee oostenryksche briks komende uyt Patras in negentien dagen, zyn in onze luieve binnengekomen. De Icapite.yns hebben verhaeld dat de Turken den ao en at september eene nieuwe bestorming gewaegd hebben op Missolonghi waer in zy zouden terug gedreven zyn met een aenmerkelyk verlieshet welk men begroot op a5oo mannen. Men verzekert dat de Grieken eene verschansing hebben doen springen waer in i ooo Turken hun gevestigd hadden. Men moet nogtans bemerken dat de twee briks, hunnen overlegtgedaen hebbende in tien dagen, Patras hebben moeten verlasten den zelven dag of ‘s anderdags der bestormingen dat het gevolgenlyk qnmoogelyk is dat zy wel onderrigt zyn op het egt verlies der Turken. Uyt eene bewezene daed blykt het, dat het beleg nog voortduerde ontrent het eynde van september. Byzondere brieven door deze twee schepen aengebragt bevestigen, dat zestig vaertuygen en zestig grieksche branders ~’g gewend hebben nae de waters van -Alexanderienmet inzigt om de vereenigde turksche enegypsische vloten aen te randen, die de troepen der nieuwe uytrusting moeten aenbrengen. -Men zegt, dat een engelsch escaderbestaande uyt een groot getal zeylen, gezien is by Maltazynen togt wendende nae Mores. ENGELAND. Londen, 18 October. In den overtogt, die lady Cochrane dee'de van Lima nae de haeve van Collao, wierd zy aengerand door cenen baenstrooper, die onder vecle bedreygingen haer geld vraegde. Ilaeren knegt, hoewel goed gewapend, was zoodaenig verschrikt, dat hy den minsten wederstana niet durfde bieden; inacr zync meestersse, ziende zyne wankeling, trok hem de pistool uyt zync handen en doorschoot den kop van den dief. Sir Walter Scott, die men te Parys wamde,bevind zig op zyn landgoed by Abotsfordwaer liy zig bezighoud, met. eene levens- beschryving van Napoleon Benaparte te verveerdigen. VRANKRYK. Paris, c4 October. Den Ioning heeft e enen-onderstand van dry duy zendfranken gezonden aen de ongelukligsn-, die op de grenzen van het departement der Yonnegebeten zyn door eenen wolf.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 5