h (4) i, I i S I ENGELAND. Londen, 28 October. Omtrent liet geen onlangs uyt New-York, over liet bouwen eencr stad, welke .Ararat zal genoemd worden, is gemeld, kan men nog de volgende byzonderheden mededeelen In bet Amerikaensch dagblad liet welk dit berigt bet eerst ge- plaetst heeft, vind men aen liet hoofd deze grootsprekende woorden Herstelling der Joodsche Natie. Den heer Noach, dien men als grondlegger dezer nieuwe stad of liever van dezen nieuwen staet te beschouwen hebben, moeteen zeer ervaeren inensch zyn liy is majoor, advocaet, sherif of schepen van New-York, en was voormaels Consul der Vcrecnigte Staetcnvoor de stad en het ryk van Tunis by den Bey. De plegtigheyd der inwyding dier stad hééftom meerderen indruk te verwekken en om de zelve meer der luystcr by te zetten, op het Israélitschen Nieuw-jaerdag plaets gehad; by die plegtigheden beeft men ook maconnique of vry- metselaers-gebruyken gebezigt. De zelve wierden door bet lossen van het geschut aengekondigt. Binnen de kerk van Curflaloter plaetze waer het wct-bock wierd ontroldwas een steen geplaetst op welken deze woorden zyn uytgehouwen Hoor Israël; den Heere is onzen God; den lle.ere is Een. Deutron. VI Ararat, schuylplaets voor den hebreeuwschon Gods-dienstge grondvest door Mordechay Manuel Noach, in de maend Tisjrie 5586, overeenkomende met september 1825, het vyftigste jaer der americacnscbe onafhanglykheyd. Op die zelfde plaets by dien steen, stond een zilveren beker, gevuld met wyn, koren en olie, zinspelende op den land-bouw en overvloed. Deutron. XI i4» Die stad zal den zetel worden van het Joodsch gouvernement, en is bestemd voor alle de Joden, die zig derwacrts willen be geven. VRANKRYK. P A R Y s27 October. Wykonnen verzekeren, dat de gezondheid vanZyne Ilcyliglieyd veel beter is. Den II. Vader wandelt in zyne kamer, en men verwagt dat hy cerstdags zal uytgaen. Den staet van Zyne llevlighcyd beeft zoo gcvacrlyk niet geweest dan eenige onzer nieuwbladen de zelve beschreven hebben. Het was eerder ccne flauwte, gevolg van liet gene den Paus reeds onderstacn heeft. Deze toevallen schynen zoo ernstig niet geweest te hebben als over twee jaerenen heden verhoopt men dat Zyne Heyligheyd eerlang zyne gewoone werkingen zal konnen ernee'men. Den g der voorigc maend beeft te Bologna, in Dalien; een zekeren Orlandi ccne eerste locht-reys ondernomen, meteen bal, dien hy door riemen van zyne uytvinding moest hestucrcn. Hy steeg des middags ten twee ucren op en zyne eerste poogingen schenen beter te gelukken dan die te vooren door een anderen reyziger Zambcccari beproefd waeren. Dry kwartier dacr nae verloor men hem uyt het gëwgt, en des avonds vernam men, dat zyn lochtbal geborsten was, cn dat hy door middel eener parachute,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 4