5 Fenc engelsclie maétschappv ontdekte lest in de doozen van het engelsch ministerie liet verbad van den brittanisichcn admirael, die het bevel over het cscader voerde, en vond hetzelve zoo zeer oui.tacidg, dat het onmoogelyk is zig tc misgrypen op de plaets alwaer den schat begraven ligt; zy itelde voor aen het spaenscli staetsbestierdoor middel van den spacnschen minister in Londen, van deze rykdrminen op tc visschen, op voorwaerde dat de helft der uytgehaclde som liaer zoude toebehoorenen dat de andere helft vervallen zal aen Saenjen. Den koning heeft den voorstel acn- genomen en den agent die in Madrid gekomen is om deze onder- haiideling voort tc zetten, is terug gekeerd nac Londen, draegende de geteckende overeenkomst, en de werking zal beginnen in de maend april ac.istacndc. VRANKRYK. P.iBïs, 4 november. Behalve de 2.5ooo franken, door den Koning, eenige weken geleden, aen de stad Salins gegevenheeft Z. M. iiog6ö,ooo franken van tie civile Ivst toegestaen, om verdeeld te worden onder de ongelukkige slagtollërs van de vervuldige branden, die inde pro vinciën gewoed hebben, en de gemeenten, die veel van hagelslag geleden hebben, of wier inkomsten niet voldoende zyn, om in de dringende uytgaven voor plaetselykc behoeften te voorzien. Voorts heeft Z. M. voor 3ooo franken ingeschreven voor de monumenten, die ter gedagtenis van Dugav-l’róuin en Georges Cadoual worden ingerigt. Nog heeft den Konin aen de Sorbonné een ijicnw jaerlyksch inkomen verzekerd van tóooo franken,, die in beurzen zullen Verdeeld worden. Daer-en-bovcn zyn 200000 franken toegestaen aen den Aerts-Bicscliop cu aen den prefect van de Seine'. De zelve zullen worden besteed tot versiering van de hoofd-kerk Noire Dametot acnkoop van een buys voor de gecstelyken, die den dienst in de kerk Sainte Genevieve. waernemen, voor betaeling van ininne-gelden voor kinderen van behoeftige ouders, en tol bevryding van persoenen die om schulden gegyseld zyn. lieden heeft den Konnigde geluk wenschingen van de verschillende licliaemen van Staet en van alle de ambassadeurs en vreinde ministers ontfangen. Den wyn-oogst is liet departement der Neder-Pyreneén nog niet gecyndigd; den wyn zal, even als in andere streëken, van eene buytengewoone hoedaenigheyd zyn. Brieven tiyt Rio-.laueiro van den 20 augustus behelzen, dat alsdan alle de byzouderste punten betrekkelyk tot erkenning van Brazilicn door Portugacl beschikt waeren; de ondei handelingen wierden nu maer voortgezet op de schaedcvergoeding die de beyde volken clkanderen verschuldigd zyn. Men niccnd dat men in de liycenkomsten die stonden plaets te bebben over dit voorwerp, ging overeenkomen, de overeenkomst tot de erkenning was reeds op gesteld. Den heer Gestas gevolmagtigden minister van Frankryk,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 5