■4 7 i ajH/HjarajH-faraihj a.rêuaiHraiBiajajaiaiHrajarasjaiajE; CORRESPONDENTIE. ataen myn ons of dezen persoon. J'oor en aleer dat ik U-E. kenbaer maeke den inhoud vau. mynen brief, jfl.T den Drukker, hebbe d’eere U-E. te bedanken over uive stilzwygentheydik moete u deéze eer toeschryven trant gy zyt onoverhaelyken ik lacche met’er herten, in eygen wal verstaen.de als men my zegt, hoort, onder gezevd, zoo eeneu artykel is gemaekt door dezen olgd altyd dezen teeg, mynheer voor alle de gene die willen onbekend blyven, en dan zal uw Blad nog meer en meer ver- maerd worden. Ik leze geérneen hebbe de gewoonte opgenomen, door myne slegte memorie van aen te (eekeiien in een kleyn cahierken daer toe bestemd den inhoud van eenigte artykels die ik denke van eenig nut of aengenaemheyd te wezen, ik ben van ge dagt van u er af eenigte toetezenden en schoon dat de gene waer mede ik gae beginnen alreede gekend zyn ik gelouve dat dit niet kwalyk zal zyn van deze neg eens op te hasten, nog te meer om dat ik denke dat een-ider véél lof zal weten te zeggen van den geinen die tragi zynen even mensch by te zoo veil mogelykdoor goede raeden of anderzins. Ik kan niet veel den wyn verwerken, nog ook andere sterke dranken; elke mael dat ik een weynig te veel gedronken had dan kwaem ik t’huys met half myn verstand omgedraegden dan had ik een zwoer hoofd geduerende twee a dry dagen lang, ten lange lesten nam ik vooren van niet niéer in eenigte cafe of societeyten te gaeii. Myne vrienden tergden my altyd en tragten daer af de oorzaek te wetenzoo dat ik ten lesten my gedwongen vond hun. de zelve te zeggen alsdan leerden zy my dal’er niets gemakkelyker was om zig daer af te bescher men. Men deed my inzwelgen eene halve lepel vol van de fynste olie van olyve men geleyde my vervolgens in eenen tempel van bacchusen naer hem hertelyk eene opufering gedaen te hebben kwaem ik om acht ueren en half geheel frisch en gezond in myne wooningen des anderen dags was ik niets gewaer eenigen tyd naer dien zag ik in een fransch Nieuws-blad dat de kools niet alleenelyk den dronkenschap genazen, maer zy beletten dat men dronke wordals men’er eet in den beginne van de maeltyd. rüoo dra ib <1. gelezen hadhebbe het geprobeérten zeer waer bevonden en con tinue ére van deze voorzorg te gebruyken als de gelegentheyd dit vereyschtmaer hebbe liever den kool als de olie, om reden aat de olie niet aengenaem is om drinkenook zy néémt weg den goeden smaek van den wyn vliet welk zeer kwalyk kwantiteyt bemind.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 7