B I II S Ir Ji 4 Ei 11 4 Uyt de couranten veu Rio Janeiro van den i October bliktdat men aldaer zeer te vreden is over de erkenning van de onafhankelykheyd van Brazilien, en dat men er denkt, dat de verschillen, die in de Banda Oriental bestaen, welbaest beslist zullen zyn. - In Cornwall is men dezer dagen op het punt geweest eene schyndoode vrouw te begraven. Terwyl de dragers de kist van de vermeende doode naer het graf droegen, hoorden zy tot hunne groote verbaezing eene zugt, die spoedig door eene andere gevolgd wierd, en vonden by het openen der kist, de vrouw, die nvt eene slaepziekte ontwekt was. Zy is sedert geheel hersteld. -Men heelt alhierbrieven van Korfu, van den oclober, volgens de zelve wierd lord Cochrane aldaer verwagt, ten eyndede turksche versterking die men te Tripolitza tegemoet zag, te onderscheppen, en daer door het geen aen de goede zaek der Grieken nog over- blyft, te redden. Missolonghi hield het nog dapper vol. Kapiteyn Humilton had zig, op de Cambrian, naer Modon begeven, ten eynde eene uitwisseling te be werkstelligen tusschen den zoon van den bey van Maina, welke door Ibrahim-Pacha te Navarino ge vangen gemaekt was, en den Pacha van Napolien, die de Grieken in hunne magt hebben. Den berugten lord Cochrane, die zoo men zegt, zig in Griekenland gact begeven, is in Boulogne acngekomen. In de courant van Keulen leest men het volgende Op den 3 juny laetstleden is te Zwornegóschulz, (in Sileziën) eene vrouw overleden, genaemd Obst, welke hondert vyf-en-vy füg jaeren oud was. In weer wil van haeren hoogen ouderdom, Ifteld zy zig nog dagelyks bezig met weven, at met veel eetlust, dronk dagelyks een paer glazen brandewyn, en begaf zig des zondags te voet naer de kerk, ofschoon de zelve een kwart myl van baere woonplacts gelegen was. Daegs i 4 1 II 11 II O VRANKRYK. Parts, 28 november. NEDERLANDEN; ’s GraveshAGE, November.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 4