dan by het bed, betreuren zy haere dood; doch nemen tevens het besluyt om vain de maer al te zeer in gebruyk zynde gewoonte af te gaenvan, namclykhet lichaem daedelyK [op eene matras te doen leggen, met een hennep toe te sto haerbed,! nae de kinderen kwam kennis geven dat zy overleden was, 'i nemen tevens het besluyt om van de maer al te zeer in gebruyk enkel laken te dekkenen de zins-werktuygen met ete stoppen. Men laet de gewaende doode in behoorlyk gedekt, liggen. Eenige ueren daer houd den schoon-zoon zyne| hand op de mond zyner moeder, en meent eenigehoewel by na onmerk- baere, warmte van ademhaling te bespeurenmaer hel hert en de polsen kloppen schynbaer niet meer; de leden zyn koudde oogen gesloten; by durft dus niets hopen. Dan toen eenigen tyd laeter ook de dogter; de kleyn-dogterendewaeksterop haere beurt hel lichaem hadden onderzogt, komt de oude dame eensklaps uyt haere diepe bezwyming by, strekt de sedert eenige dagen verstyfde armen uyt net bed, en roept met drift wie is daer, wat wilt gy? Spoedig word nu de eerste schrik door blydschap vervangen; men verdobbelt nu de zorg voor de zieke, en tot heden is zy nog in leven. Dit voorval, voor welks echtheyd men iïistaet, beveelt stof tot gewigtige opmerkingen. Al aenstonds kan men niet te zeer de voorzigtigheyd dezer bloedverwanten roemen, dat zy het lichaem niet, volgens een barbaersch gebruyk, overhaestig hebben doen begraeven; doch men vind hier ook een nieuw voorbeeld van de onze zekerheyd van de kentekenen des doods, en gevolgelyk eene ernstige waerschuwing, om niet lichtveêrdig in zulk een gewigtig oogenblik te werk te gaen. In 1806 heeft den engelschen geneesheer, den heer Daviste Verduneen bock uytgegeven over de schyn- dooden over de middelen om, in zoodanig geval, de levensgeesten op te wekken. Volgens dien geleerden is het eenig zeke r teeken van wezenly ke dood he t bederf LOGOGRIPHE. Par un mérite rare et des talents divers, .Ie suis connu presqu’en tout l’univers Je rais parlor, je sais écrire, 7

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 6