7 I t Brussel, 28 December. Lord Corhranc, vcrniaerdtu cngelschen admirael, die volgens tydingen uyt Londen nae Griekenland ingescheépt was, en van wieu er zoo veel onderstand aen de Grieken vcrwagt wierd, komt alhier een huys te hueren, en is de .er dagen met zyne familie te Brussel aeugekomen. - Het is ontrent een jaer geleden dat het gerugt verspreyd was, van eene belaugryke onderliandeling die p aets had gehad tusschen dcil keyzer Alexander en zynen broeder Constantinus. Den prins had zig sedeit lang voor de Grieken geuyt zyn gevoelen was dat de russi: h legers op Constantinoopelen moesten trekken liy kwam zynen broeder dringen om uyt zyne wan- Itclbaeie staetkunde te komen en eene party te neemen. De beracdslagiiigen warren hevig. Constantinus beweèi de dat Alexander de schoonste gclegcnheyd het voorby gaen die zig nog ooyt had aengeboden om zig meester te maken van den Bosphorus en hy verweet hem van zig te verwyderen van de natiouaele staet kunde en de russische belangen op te offeren aen de eygenlielde van het hoofd te zyn van het verbond der koningeu. Deze ver- wytselen beledigden Alexander; Constantinus voegde er by, dat, als erfgcnacni san den troon, hy het recht had zig bezig te houden niet de staetkundige wending van het staetsbestierhet was alsdin, zegt men, dat Alexander hem indagtig maekto.dat zyn huwelyk zyne rechten tot de troous-opvolging in gevaer had kunnen stellen. Daer is in den aerd van Constantinus veel wcrkzaemheyd, hy bemind den oorlog; hy heeft eenen magtigen aenhang inliet legermaer hy is weynig volks-gemeen. Men gelooft dat het ontwerp liet welk zynen geest meest bezig lioud, is om op Gonstaiitiiiopeleu te trekken, en zyne byzonderste reden is dat liV Constantinus heet. Maer dit ongeduld van eenen prins ge- plaetst aen het hoofd der legers, moet zig geinaetigen in liet midden der zorg van eene beginnende regee'ring, en de maeye- lykhedeu afhangende van de schikkingen van den nieuwen keyzer. Brugge, 21 december. Z. M. welke geene uytstekende mensclilievendc dacden onbeloond laet, komt, zoo wy vernemen, aen den heer E. Torreborre bargic baes te Oostende, eene zilvere medaillie vergezeld van een schnftezyk bewyk van hoogstdcszelfs goedgekeurd en tevre denheid te verlcenen, en zulks uyt hoofde van het door den heer Torreborre gehouden edelmoedig gedrag en het redden met gevaer zyns levens, van eenen engclschen heer, met naein Nobbc welken op den 11 mey i8a5, van de bargie in de oostendsclie vaerd gevallen zynde op het punt was van te verdrinken. Een paryscb dagblad meld dat Z. 11. den Paus andcrmael ernstig ziek iszoi dae ;g dat zyne geneesbeeren hem zouden hebben verboden van ue bloote lucht te schenpen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1825 | | pagina 7