uaraia )EN. istrikt at by uit-tc einde heb— i den Tael- le eer onop ezende 'aandz evolgd in dry en det I rkhuize» Toege t« Oranjt ding zal ti in gi" ;ezien. Neder ig, vaf erigt of leugelit'S besluite” gamecn,i vrordeuJ wijzigen, dat zij in verband met de bcdelaers-kolonicn krachtig mede werken ter beteugeling der bedelarij; Dat deze nieuwe organisatie ccne gunstige gelegenheid aanbiedt, om den dienst der bedelaars-werknuizcn in een beter verband te brengen met de zeden, gewoonten en hebbelijkheden van de arbeidende klasse onzer onderdanen, verscheydene misbruiken, die langzamerhand in den dienst der werkhuizen zijn ingeslopen, uit den weg te ruimenen daarentegen verscheiden verbeteringen intevoeren. Dat eindelijk eenige dezer verbeteringen, dadelijk kunnen worden ingevoerd, zonder dat bet noodig zij daartoe het meer of minder verwijderd tijd tip aftewachtcn, waarop de nieuwe orde van zaken in alle bare doelen zal kunnen ingevoerd worden: Op liet rapport der Staats-Commissie, belast met het onderzoek naar den waren staat der armen en de middelen om in dcrzelver lot te gentoet te komen; Gehoord onze minister van buitenlaudschc zaken en van justitie, Hebben besloten en besluiten t. Over de iiienu'e organisatie der tx'delaars-iverlhuuen. Art. i. De generale raden van tcevoorzigt der bedelaars-werk- huizen, zullen zich, zonder verwijl, met de reorganisatie dier huizen bezig houden; zij zuilen dacrtoe vergaderen onder voorzitting van een lid van gedeputeerde Staaten der provincie, waarin bet huis gelegen is, te benoemen dooi den Gouverneur der provincie. Zij zullen voor elk huis een reglement ontwerpen, waarbij de orde, wijze van bestuur en alle de bijzonderheden van den dienst zullen geregeld worden. i. Deze ontwerpen van reglementen zullen aan gedeputeerde Staten ter overweging worden voorgelegd, die dezelve alle bij voegingen, wijzigingen en veranderingen zullen doen ondergaan, welke zij zullen noodig achten, en vervolgens eene stellige voor,- dragt aan onze minister van binnealandschè zaken inzenden uiterlijk, zes maanden na de dagteckening van ons tegenwoordig besluit. 3. De minister voornoimd zal zich in de drie maanden daar aanvolgende, met bet onderzoek dezer reglementen bezig honden en dezelve onder geleiden van een ontwikkeld advijs aan onze bekrachtiging onderwerpen. 4. Als grondbeginselen van de reorganisatiezal men behoudens de nadere wijzigingen, welke ons bij de bijzondere ontwerpen van reglementen zullen kunnen voortgedragen worden, aannemen, dat de bedelaars-werkhuizen in liet vervolg zullen strekken ter opneming der bedelaars, die om hunne jareu of ligchaamsgebreken voor den veldarbeid ongeschikt zijn, onverschillig of zij zich vrijwillig aanmeldcn, of wel worden «ugesloten ten gevolge van een vorns, wegens uitoefening van bedelarij. 5. De dienst der bedelaars-werkhuizcu zal, naar aanleiding der verschillende nlaatselijke omstandigheden verschillend kunnen gewijzigd worden; de volgende bepalingen zullen intusschen zo» veel mogelijk, overal ten grondslag strekken.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 3