lilM I I1® I I I H Is 1 f I nt (6) t voeding gegeven worden, in verhouding tot hunne verdiensten, wanneer deze niet zoo veel bedragen als de ration kost, dat dezelve in cene gelyke verhouding niet het verdiendde worden verminderd, en zelfs uit broodkunnen bestaan, wanneer die verdiensten, Jen prys van die rations niet bereiken, of niet te boven gaan. Indien de geneesheer zulks noodig mogt oprdeclen, zal tooi de bedelaars die niet dan brood bekomen, de dagdyksche ration kunnen vermeerderd worden. a'f. In de bedelaars-werkhuizen, welker bevolking uit tel, minsten honderd vyftig personen bestaat, zal cene bakkery worden opgerigt. In die gestichten, welker bevolking, beneden het vermelden getal blyft, kan eene bakkery bestaan. Wanneer zulks noodig of dienstig geacht wordt. Het brood zal worden uitgcdeeld s j urcn na dat het ge bakken is. De directeurs der bedelaars-werk huizen, zullen verantwoor- delyk gesteld worden dat het brood goed zy, en ceie bepaalde hoeveelheid meel de noodige hoeveelheid brood opievere. a5. De klceding zal overeenkomen met de welvocgelykheid voldoende warm zynop zyn tyd vernieuwd en in ecu goe den staat onderhouden worden. Iedere bedelaar zal de noodige winter- en zomerklceding bekomen. De verdere byzonderheden omtrend dit punt, als mede al hetgeen de ligging betreft, zullen by de byzondere reglementen nader bepaald worden. 2Ö. De bedelaars zullen elk afzotidcrlyk slapen, de houten bedsteden zullen door hangmatten vervangen worden. De te zullen in dier voege geplaats worden, dat alle gemeenschap, by nacht, zoo veel doculyk voorgekomen worden. 27. In al de bcdclaars-wcrkhuizen zullen zieken-zalen worden opgerigt; alsmede zalen voor dezulken, die aen de beterhand zyn; de houten bedsteden zullen allengskens door yzeren vervangen worden. 28. De slaapvertrekken, de zieken-zalen en de binnenplaatsen zullen in diervoege verdeeld worden, dat de geslachten en zoo veel mogelyk de leeftyden bchoorlyk gescheydcn blyven. 29. Al de bedelaars-werkhuizen zullen elk cencn gecstclyken in hunnen dienst hebben, Hy zal de godsdienst-plegtighcden waarnemen en alle geestelykc verzorging toereiken, hy -zal bun oplciden in de volkomene kinnis hunner godsdienstige en zede- lyke verpligtingen. Te dien einde zal hy hun tweemaal ’s weeks onderrigt geven en deze lessen met godsdienstige vermanningen besluiten, waarby de persoenen, die tot het bestuur van het huis behooren, tegenwoordig zullen zijn. Hij zal de ziekenzalen slaapzalen en de werkplaatsen vlijtig bezoeken, zich toeleggen om de zedelijke behoeften van clkon bedelaar in het bijzonder na te

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 6