111 4 klaer I I a er reel ongelukken gebeurt, liet geen wondcrbaer is; het is dat in den zelvcn oogenblyk omstreks Londen, zeer schoon cn klaer veder maekte. ZWITSERLAND. - Bern, 16 January. Men meld uyt Coire, dat op den 8 december verseneyde ry- tuygen, op den weg van Albula, door een sneeuwval zyn bedekt gewordeq; gclukkiglyk beeft men de reyzigers kunnen redden. Den 33 heeft een sneeuwval, 17 persoouen en 15 sleden, welke deuberg overtrokken, begraven; dog versebeyde persoouen gehikte liet hun, uyt de sneeuw te geraeken en de andere te redden; po dat er niemand by onkwam. VRANKRYK.Parts, 23 January. Men zegt dat de redenvoering van opening der zittingen van de kamers, moet gewag mackcn van cene vermindering van i5 millioen op de grond last, niet tegenstaende dat het gouverne ment, van iuzigt is, 5o milliocncn, voorde vergrooting en ver meerdering der steden, te gebruyken. Een vremd dagblag geeft den volgenden staet van bet getal officieren in dienst der gricken Vrankeryk 2 generaels3 kolo» «els, 7 kapiteyns en 21 lieutenanten en onder-leutenanten; Spagnicn, Poitugacl, lialicn en Piemont 2 generaels, 5 kolonels, 33 ka- pyteyns, luitenanten en vaendriks; Engeland en America 35 mili - taeren waer van den graed niet uitgedrukt word. Het getal der gemcynesoldaeten van verschep de natiën overtreft geen 100 mannen. NEDERLANDEN. Brussel, 28 january. Z. M. heeft den 6 dezer tnacndeen beslnyt genomenaen- gaetide de dispositien voor het vervoeren van het meel, brood, Iiisquit, of koeken, in ’trapport met dier admodiatie op het regt van het gemael. Ingeval van vervoer van die objecten van een gemeente geadmodieert naer een ander gelykelyk geadmo dieert, teu overgaen van die,die liet niet en zyn, dacr zal moeten genomen worden in het eerste gemeente van het grond gebied die niet geadmodieert is, een viyschrift van doorgank onder borgo of consignatie van regten, welk vrygeschrift altyd moet den transport vergezellenzoo lang als hy zig op het grondgebied be- .vind, die niet geadmodieert is, het zal moeten geviseerd zyn door de bediende van den accyns, of in gebrek van die, door den ontvanger of percepteur die in het laatste gemeente woond van gezeyde grond gebied. Het gerugt loopt in Vrankryk dat n Bebalvens de ocflenings-plaetzen die moeten gemaekt worden op de noordelyke grenzen, van aen Duynkerke tot aen Strasbourg, in de tnaend April aenstaende, ook alle de sterkten van eersta Inue, waer van de versterkings-werken sedert 35 jacren, zeer vriuuagtzaetnt zyn, op emeu gedachten voet, van tegen weir gebra wc I xcrzcLtri insgclyks^ dat het ontwerp

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4