I' ill I HP kW 11 eadministreérd der sacramenten van penitentie, heylig oliesel, ezen voor altydbeminden prelat, dezen voor altyd gcécrbicdigden en betreurden opper-priester, is den lauwer-krans gaen ontfangen uyt handen van den Almogenden over zync lange en moeyelyke werken, den loon zynder deugden en verdiensten. Bisschop van Vencc en vervolgens van Namen, mynheer Charles Francies Joseph Pisani, baron van Gaudc, heelt alle de herten tot zig getrokken en alle de toegcnegendheden verworven. Hy heeft moeyelyke tyden doorgcbragt', maer hy alleen heeft die gevoelt, en om in korte woorden zynen schoonstcn lof te doen, de religie verliest in hem eenen sterken steun, cenen verlichten verdediger, Namen en Luxembourg eenen vader, en onzen doorluchten vorst eenen oprechten vriend en eenen getrouwen onderdaen. De vigiliën zullen den a5 ten dry ueren gezongen worden, wacr naer de begravenisse zal plactze hebben. De hooge gcestelykhcyd bestaet nu maer voor deze landen in den prins de Mean, pnrnaet der Nederlanden. Gend, 27 February. Gistcrc'n morgend zyn van hier nae Antwerpen vertrokken de vrywilligc van de 17 afdeelingc die dienst genomen hebben voor Batavia. Zy moeten door noch vele andere vervoegt en tot llarderwyk ingescheépt worden. De gazette van Petersburg van den 11 febniary meld, dat Kuchelbeker, cenen der saemcngezwoorene in den aenslag van den 26 december, en die tot bier toe ontsnapt was acn de wackzaemheyd der policie, tot Warschau aengehouden is. Men heeft de zekerheyd bekomen dat het mislukt ontwerp van aG december van langer hand aengeleyd was. Men zegt zelfs dat de zamcnzweêring dateért van al voor den veldtogt van Tilsitt. Men verzekert dat in dien veldtogt, eene fransche voor wagtzig meester maekte van eenige bagageswaer’er zig pa pieren in bevonden, die de militaire zaemenzweêring bevestigden. Bonaparte zig die papieren doen brengen hebbendezond die gclieymelyk aen Alexander, en het is deze dacd, die aen Alexander eene vriendschap ingegeven heeft dat hy langentyd aen Bonaparte betoont heeft. Men gact zelfs tot het noemen van den nacm van den franschen roarechal dio dcéze papieren overgelevert heeft, en er den refu van ingetrokken heeft. Alexander doofde in dien tyd dec’ze zaek uyt, met het afzetten van eenige grooteen de andere zaemcngczworene hielden hun stil. Den graef Glenthorn, den ryksten eygenacr van Silesien, heeft in den bosch van Rumcperst, die aen hem toebehoort, eenen orgel doen opregten, van buytengcwoone groote, waer van de minste pypen dry voeten en half diameter ofte by de >2 voeten in de ronde, hebben. Dien orgel speéld ieder uer een ander liedeken, door middel van den stoom. Men zegd, dat men dal muziek 14 neren in het ronde, kan hooreu, en dat het wonderlyk schoon is. Ycéle menseben zeggendoch d

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4