Ui] - den icnemen: reyziffc openb. gewéést van zynen sedert eenige dagen in zync lot zond omge- van de andere Dood van den Oliphant van lil. Cross. Den eersten dezer, is Mr. Cross, bezitter van de menagerie van Excetercbauge, tot Londen, gcnoodzackt schoonen olyphant, liet leven te bi was hy zeer ongerust gewordenen men vreesde dat acnvallen van terging, by de deur van zyn w orpeu hebben, en dat hy misschien de koten van de andere ■vilde dieren zoud verbryseld hebben, om die in vryheyd te stellen. Ten dry tieren, zeyd M. Cross, dat hy van voornemen hem de dood te geven; men tragte hem van dit voornemen e doen afzien; maer als men zag, dat den olyphant, met het Ziet da tabel inhoudende het getal der Geboorten en Sterfgevallen, in enze n.° 34. ratione materia; opgeworpen. kraemen is Een gesprek tusschen eenen ingezetenen van Veurne en ‘er, hi openbaerlyk verdienen kenbaer gemaekt te worden. F - beriep daer-en-boven de fama, endal het in het algemeen geheel voortkomt alreeds root te wezen; dat, indien de alegatie van den vrcmdeling waer zoude 1 80 jaeren, zelfs eenen man van io3 jaeren, hy woond p eene 1 deze stad is over korten tyd overleden in den ouderdom meer dan 90 jaeren; dat daer-en-boven het getal der menschen in het jaer op zulker zommige steden, maer wel te voet. at (6) Montering is alderschoonst; ten zal ons zelfs niet verwonderen dat deze Societeyt op Concoursen de prys van de seboone tenue zal bekomen. Kan men betere middelen te werk stellen om den waeren yver op te wekken De zaek van de Gilde van S.‘ Scbastiacn, te Veurne, heelt den 10 dezer voor de Regt-bank alhier opgeropen geweest. De administratie heeft de competentie der Regt-bank erkent niettegenstaende heeft het opcnbacr ministerie de onbevoegdheyd ratione materia; opgeworpen. De Palm-feest is heden alhier begonnen; het getal der nae gewoonte. 1eenen leeft over eenigen tyd acnmerkingen opgeleverd, die Den vremdeling wilde bewyzen dat het alhier ongezond is, en het ryk door gezeyd word. Den Vcurnaer antwoorde zeer wel dat dezen roep v, van vremdelingen die hier gewoont hebben, de welke ongezond waeren alswanneer zy hier kwaemen; dat’cr een gr getal vremdelingen alhier geweest zyn, zonder ooyt ziek. zynmen zoude alhier niet vinden een groot aental menschen van 80 jaeren, zelfs eenen man van io3 jaeren, hy woond digt by Veurneop eene hofstede van d’hcer De Cae)nog eenen heer van deze stad is over korten tyd overleden in den ouderdom van meer dan 90 jaeren; dat daer-en-boven het getal der populatie in dit arrondissement van f 18a5, niet zoude vermeerdert zyn; dat eyndelinge helgrootste getal der geneesheeren niet overlast zyn van werk, wyze dat zy op tyd hunne visiten konnen afleggenniet met koetsen zoo als in zommige steden, maer wel te voet. Op deze argumenten was den vremdeling verbaasd, en men ver anderde van zaemensprack.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 6