(4) aen het geen van heeft, wegens den Gibraltar aen de spacnsche vlugte- Callmann - VRANKRYK. Pasts, 13 Maerte. M."’ Le Normand doet hier een nieuw werk uytkomen, om ook haer woord, op het groot voorval die Europa vervuld, te leggen. Haer werk voert den tytcl vande ontsterfelyke schim van Catharina II op het graf van. Alexander I; met dit op schrift Zal een geheym-vloers eyndelyk weg genomen worden Ja -H et is den 1i dat men het rapport van de wet op het regt van eerst geboren, in de kamer der pairs gedarn heeft. Decs ontwerp van wet, scliynt veel tegenstand, in Vrankryk te ontmoeten. Men verzekert dat M. Chateaubriand, zyne werken, a5 boek doelen uytmackendc; wacr van de helft nog in bet ligt niet gegeven is, voor de somrac van 700 duyzend francs, aen eene mactschappy verkogt heeft. NEDERLANDEN. Axtwerpex, 17 Maerte. I. M. hééft de onderneming van de vaerd van Charleroy goedgekeurd, wacr van den heer Van Nieuwcnhuyzen van Ant werpen, de ondernemer is. Men verzekert dat eene societeyt van Amsterdam hem eeue aenmerkclyke somme aengeboden heeft, indien hy zyn onderneming aen hun wilt overlactcn. Brussel, 18 Maerte. De marechaussée der brigade Vau Bréc, by Hasselt, in de provincie Limburg, heeft, den 4 dezer, twee valschc munters, Minten en Baggen, landbouwers in de gemeente van Brec, ge vangen geuomen. Men heeft by hun een matrys met het jaertal 18a3, letter B, gevonden, alsmede twee kleene stukjes, dienende lot het fabriceren van 2.5 cents stukken, enz. Die persoonen hadden reeds door hun vervaerdigde muntstukken, in omlop gebragt; zy zyn ter beschikking van den procurcur-generacl des konings, te Rocrmonde, gesteld. Gend, ia Maerte. Men verzekert dat liet hof van Madrid S.‘ James, zeer hevige vertooningen gcdacn bystand die dc overheden van C” lingen geven. Men verneemt uyt Weenen de failliet van l.allmann, zoon; waer van den- vader toen hy over vyf jacren stierf 5 inilioenen guldens aen zynen zoon overgclaten had. Men rekent in de stactcn van Sardignien, 348 kloosters, te weten >88 voor mans en 160 voor vrouwen. --- Tegen het eynde dezer maend zal van Toulon eene ex- piditie uytloopcn, onder de bevelen van den kapitcyn Durville, tot het doen cener onldckkings reys. Den Spectateur-Orientalvan 27 January kondigt aen, de asnkomst tot Stnirna van den capiteyn van den Endirnionoos ten) yk-schip, door de cr.cken overmeesterd. Het is hel tachentigste

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4