i n gezonden worden. lipt ,«1 1 I Jl niaerte, de zakelyke inbond komt hier op neder,, dat lieden' welke zich wel onderrigt waeren, omtrent de diplomatieke onder- handeling, wel thans te S.* Petersburg worden gevoerd, venneenen dat het groot punt is, het vinden middelen tot onwrikbaere grond vesting van het staetkundig evenwigt, en tot verligting, van het lot der ongelukkige Grieken, zonder dat zulks acnlciding geven tot eene vredebreuk onder de mogendheyden. Het is noodig, zegt den brief, dat Nicolaes een overtuygend blyk zyner gematigheyd geve, en tevens voldoen aen den alge- meenen wensch van geheel zyn volk, het welk met nadruk smeekt de Grieken, des zelfs loofsgenooten bystand te mogen bieden. En voorzeker, dus vervolgd de sebryver, zullen de de souve- reynen van Europa er zig niet tegen verzetten, dat de troon van Constantinopelen beklommen worden, door een der grootvorsten nyt, het kcyzcrlyke buys van Rusland, mits het ryk der oude Sarmaten, geheel van het russische ryk afgcscheyden worde, en dat deze overoude de luysterryke koningskroon op het hoofd worde geplacts van een prins, geheel vry van allen byzonderen invloed van eenige der thans regeerendc eerste huyzen. Ten gevolge van het zelfde ontwerp zoude ook Polen tot een kouinkryk worden hersteld, met al de provencien, welke voor-heen aen het zelve hebben toebehoord, en welker tegenwoordige bezitters schadeloos zouden worden gesteld, Oostcnryk door eenige provinciën uyt het noorden van Turk yen, Pruysscn door den overschot van liet koninglyke Saxen. Dit aldus herstelde poolschc ryk zoude aen het saxische buys worden opgedragen. Veuhue, 22 Maerte. De Regt-bank van eersten aenlcg alhierheeft zig on bevoegd verklaert in de zaek van de gilde van S.* Sebastiacn. -De liefhebbers vanjMuzyk zullen Zondag acnstacnde, in de kerke van S.* Walburgehun laeten hooren in eene solemnele misse. Deze lief hebberstot ’tgetal van 26, repeteren wckelyks kerk-muzyk, onder de directie van den heer Lust. Eene arme familie dezer stad komt zig vrywillig nae de Koloniën te begeven, alwaer de arme gezonden worden. Het hof van accisen dezer, provincie 'hec'ft eenen persoon van Veurne, extra murostot vyf jaeren op sluytinge vcrweczcn, zonder ten toonstelling, voor zwaerc mishandellnge, met op- gezetten wilgepleégt to hebben. Een dag-order van Z. E. de Minister des oorlogs, verbied aen de Officieren der nederlaudsche arme'evan deel te macken der commission van onderstand voor de Grieken. Een-idcr weet dat’er meer of min gevaer is, zig bezig te houden met carabinen na doelen te schieten; men weet ook dat in eene zekeie stad den knaepe van de gilde dood geschoten is gewordenby onagtzaemheyd. Dit zal te Veurne niet konnen geschieden, by gevolge de nieuwe maetrcgelen die genomen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 6