il M. f m' 1 s 1 I h i 1 M Ini II1T ■HI I zettingc door gebrek meester te mackcn 5 mu I van fransche officieren, die hun geloof verzaeken, en dienst nemen by de mahometaenen om alzoo de ongelukkige christcne gricken te onderdrukken, ge- looven wydat het a«n onze lezers niet onaengenaem zal zyn met hier aen te haelen eene daedzaeke uyt het leven van den turkschen keyzer Soliman II. Versclieydc mael hadden de voorzaeten van dezen vorst poogingen gedaen, om zig meester te maeken van de bclangryken stad en cyland Rhodes, het welk hun t’elkens mislukte, doch dezen keyzer, eenen der ervaeretiste veld-oversten zynde van zyne ecu wc, ondernam in i5ii insgelyks deze stad te veroveren. Nacr een langducrig beleg stond deze onderneminge geenen beteren uitval te hebben, eu hy maekte reeds toebereydselen tot den aftocht, wanneer eenen persoon zig by hem aenbood; en hem te kennen gaf dat de be- zettinge door gebrek aen levens-middelen op het uyterste gebragt tvas, en dat by hem de middelen zoude verschaft hebben om zig meester te maeken van deze plaetze, indien hy hem wilde zyue 8 met acht peerden, aen de bezonderste ingang-deure der hoofd kerke en het lyk wierd in de kerke op de catafalque gelcyd waer liaer den lyk-dienst en de lezinge der heylige evangeliën geschieden. Zoo lang het lyk in de hoofd-kerke ten toon zal liggen zal’er alle dagen goddelyken dienst gebeuren, en twee maels dags dienst der overleden de lezinge der evangeliën zal dag eu nacut plaetze hebben. NEDERLANDEN. Brussel, io April. De minister van Binnenlaudsche Zaken brengt, by deze, ter kennis van alle autoriteytenkollegien, ambtenacren en parti culieren, dat alle brieven, zyn ministerie betreffende, moeten worden geadresseert Aen het minsterie van liinnenlandsche Zakenen wanneer de zelve bepaeldclyk zyn gerigt aen een der tot het zelve be boerende Administrateuren of den Secrelaris-Generacl, by opgemelde woorden moet worden gevoegd Koor den Heere Administrateurenz.of voor den heere Secretaris-Generael zonder byvoeging van der zelver naem en eyndclyk, wanneer die brieven bestemd zyn vooreen der overige ambtenaren van het ministerie, en alleen in het geval, dat zy o-er dienstzaken handelen, om liet adres, alleen met het opschrift aen het ministerie van hinnenlandsche Zaken zullende van alle brieven, slrydig met opgeinelde bepalingen geadresseerd, en uyt dien hoofde aen tauxatie onderworpen, het betaeldc briefport komen ten laste der afzenders. L. Van Gobbelschroï. Veurne, 13 April. Heden heeft de trekking der 84,“ serie voor de veragterde schuld dezer stad voor het publyk placts gehad, in de tegen- woordigheyd van de hoeren Regierdors dezer zelve stad. Sedert gisteren, de klcyne Vaccance van l’aesschen gcëyndigt zynde, worden de studiën in ons latynsch Collegie weder nae gewoonte voortgezet. Nu dat’er veel gesproken word

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 8