4-) I 1 scliynlyk eenen grooten toevloed van nieuwsgierige lokken; recc is er voor vèéle huysvcsting besteld in alle de herbergen. Den hertog van Angoulême zal, na de groote maneuvers va het camp S*. Omer'te heliben bygewoond, zich naer het kaval lerie-camp by Luneville ïi'êgeven. Voor dien prins zyn voltrekke, gereed gemarkt in het oud paleys van koning Stanislaus van Polen welk Z. M. Lödewyk XVIII aen den prins van Hohenlobe ge schonken heeft, tot dankbaerheyd wegens de diensten door hen aen Z. M. geduerende deszelfs lange ballingschap in Duytschlanc bewezen. Men hééft niet vergeten, hoe den prins van Ilohenlohc in zync kleyne staeten een regiment ten dienste des konings var Vrankryk had op de been gehragt, welk corps alle de veld testen in- de legers van Conde heeft bygewóond. Een derde camp zal in den Elzas gevortned worden. Naer het schynt, zyn deze militaire disposities genomen om de ministers tc xuyveren van den hun door de oppositie in de kamers aengewreven blaera, dat, in de zwaerwigtige omstandigheden, waer in zich tegenwooidig Europa bevindt, Vrankryk den invloed niet genoot, die toekomt aen eene mogendheyd van den eersten rang. NEDERLANDEN. Brussel, 15 Mey. Ons hof van cassatie heeft den 2 3 dezer een vonnis uytgesproken die een punt van notarieclc jurisprudentie bepacld De nota rissen zyn niet gehouden de minuite van den act van opschrift, van een mistieck testament te bewaeren; den act van opschrift, van door de wet bepaeldè formilitetyen.bekleed mag met bet gesloten testaméiit, bet -,-y door den testateur of allen anderen persoon bewacrt worden. Den 11 september- zal tot Amsterdam cene tcntoonstellinge Van voordbrengseleu van schilder-, teeken-, gras eer- en beeld- houwkonst door levende meesters plaets hebbendie tot den y October daer naer zal dueren. Alle de schilderyen teekeinngen printen en beeldwerk zullen moeten vragtvry bezorgd worden voor ofte uyteriyk op martidag 4 september in het locael der koninglyke academie van beelden en konsten boven de groote borze, alwaer de ten tóonstellinge zil plaets hebben, en van beboorelyke lysten voorzien zyri; zy ztdlèn moeten geadresscert zyn aen de commissie, met eenen brief inhoudende den liaem en woonplaetse van den verveirdiger. Geduerende de week naer de sluytinge der ten toonstcllinge zullen de stukken wederom gegeven worden. De commissie noodigt een ider deze poginge te bevoorderen ten voordeele der konst, tot luyster dezer hoofdstad en tot roem van het vaderland. Men heeft in het distrikt van Audenaerde, tegen de dorpen van Flobecq en Herzeles, eene bende movers in hegtenis genomen; men zegt dat eenen land-bouwer, die eene hofstede van ver- scheydc peêrder bebouwd, zig onder hun getal bevind. De scbaersbeyd van water is, in den roomschc stact, afgrysclyk groot.’ Den Jaurnal de Commerce zegt, volgens een brief van koop-

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4