B I Ji I I lid 6 Veurne, 3i Mey. staet, en dat de bulle daer toe betrekkelyk reeds onder de jiers.ee i«. Twee zeer wel gekleede persooncn, begeven zig over weynige dagen in een speél-huys tot Londen, niet verre aan Carlton-house gelegen; bet was voor de uer van het spel, en al voor dat de beeren bankiers gekomen waeren. Zy geven zig uyt als toezienders zynde van de gebouwen, en zy viaegen otu het buys te bezigtigen, dat men hun aengewezen heeft als in eenen zeer slegten staet te zyn. De vrouw belast met het huys open te houden, geen agterdenken over de schalkheyd hebbende, doet hun het huys van den zolder tot den kelder doorloopcn. lu een kabinet gekomen zynde, wacr er zig eenen grnoten yzcren koffer bevondwaer in men alle avonden het geld storte die men aen de speélders afgedaen had, een der twee zoo ge- zeyde inspecteurs, leyd de vrouw van het huys in een hoek en hy tragt liacren aendagt tot hem te trekken met liacr benouwd te mackcn over den slegten staet van het buys. In- dien- zelfden oogenblik trekt den anderen eenige bollen waséh uyt' zy’nch’ zak en hy neemt de indruksels der hang-sloten en ook van het gdobt’ slot, van den koffer. Naer dit gedaen te hebben zy rcdenéeren' zeer koelmocdiglyk over het, dat de mueren, debaelken, etc. en gaen henen. Des anderen dags komen zy weder óp de zelfde uer, en onder voorwendsel van nog eenige maeten tc nemen op de eerste stagie, vraegen zy aen de vrouw van hun daer te geleyden. Nauwlyks zyn zy daer gekomen, of word op de deur van de stract geklopt; de huys-bcwaerster, gaet beneden, alwacr zy eenen derden persoon vind, die liacr aldaer ophoud, door vcrscheyde vraegen, tot dat de twee andere o’ok dciï trap al- kwaemen, den tyd gehad hebbende, van uyt den geld-Loffer alle de bank-brief keus, de souvereynen en ander goude geld die er zig in bevond, mede te nemen. Men heeft alle mogelyke pogingen gedaen om de dieven te vinden, maer alle vrugteloos. liet speél-huys is nu gesloten uyt gebrek van geld, want de dieven hebben niet min dan 65,ooo francs mede genomen. Ter Zit-dag van den 26 Mey lest, is verwezen door den Recht bank van enkele Politie alhier, Carolus Durieu, herbergier op ’t Bulscamp-Zwaentje gemeente van Wulvcringhcm, in cenc geld boete en de kosten des gedings, dit over drank verkogt tc hebben naer de uer, daer toe by het reglement van politie vastgcstelt. By ’sKonings besluyt. van a5 January lest-leden, is’er vastgesteld dat alle de bakkers van het ryk een uythangberd zouden hebben, waer op den prys van de brooden dagelyks moet klacr cn leesbaer uytgcteekent zyn; het welk alhier dadelyk ter uytvoering word gebragt. De assisen der provincie West-Vlacndcren onder de presudentie van den raeds-heer Domis, benoemd voor het tweede vierendeel- jaeis, zullen op den Juny aenstaende, geopend wordeii. Men schryft uyt Keulen van den 21 dezer: Gisteren I j '■I ■I

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 6