I 1 k ioen-zwart 5 i maenden leven ver- waepens, 4 Ulfn> in de vuerbol, waer- i het comité .en, alwacr a die voor t een stuk de lengde ieter, en is De andere ode haring indereenen by com- issolveerd. parlement taliaensche ertrekken. sSolunghi Salo:, a te igd; hun igekomcn kussen, a sacré ;men van crtrokken ■ping aen van den at den ag idemie van Marion tot te Zetten acken. hoven van appel zal behouden worden 1 tsen zal veranderen. van den 26 Mey, alle bouwkundige des ryks, het stadhuys. Eene premie de beste teekeninge toegestaen worden. Busland, die in Juny dry maendcn muziek der -Men verzekert dat in de nieuwe recbterlyke organisatie het getal van onze hoven vau appel zal behouden worden en dat meu geene der tegenwoordige zitting-plaet; By be.sluvt der regeeringe van Namen, Word een concours geopend voor tot het verveirdigen vair een teekenings-plan en bestekken, voor het herbouwen van den voorgevel vau het stadhuys. Eene premie van 5oo guldens zal aen de beste teekeninge toegestaen worden. De krooninge van den keyzer van F moest plaetsc hebben, is uytgesteld tot de maend september, ter oorzaeke van den groeten rouw voor dry maenden over het overlyden van wylent de keyzerinne Elisabeth. Den 20 dezer maend, zal de maetschappy van stad St. Nicolaes, ter gelegentheyd der derde seculaire jubilé der maetschappy van den handboog, een concours van muziek openen, voor alle de societeyten van liefhebbers van ’tryk. liet muziek van St. Nicolaes zal liet concourszonder mede te dingenbeginnen. Vau de Fransche grenzen schryft men, van den 20 Mey hetvolgcnde: Terwyl de grenzen van het koningryk der Nederlanden, van de Noord-zee af tot den Moezel met vestingen bedekt worden, merkt men op, dat de dry dubbele lignie vestingen, volgens het plan van den beroemden Vaubanvau Duynkerken tot Givet, slecht wordt onderhouden. Het meesterstuk van dien bekwamen ingenieur, het kasteel van Ryssel, vervalt en heeft groote reparation noodig. Toen de grenzen van het Fransche keyzerryk aen den Rhyn waren gelegen, achtte men het nutteloos de bolwerken aen het noorden van Vrankryk met zorgvuldigheyd te moeten onderhouden, zy hadden de monarchy onder Lodewyk XIV, zoo als ook in de veldtoglen van 1792 en 1793 gered. Maer tegenwoordig, daer alles veranderd is, en Vrankryk binnen des zcïfs oude grenzen is terug gekeerd, na, doorliet laetste parysche tractaet afstandte hebben gedaen van Landen, Saer-Louis, Ma- rienburg en Philippevilte, zoo schynt het zonderling dat men de vesüng-weiken, ter verdediging van dit gedeelte van des zelfs grenzen bestemd, niet beter onderhoudt. Men verzekert echter, dat eene commissie van genie-en artillerie-officieren nu met een ontwerp van algeraeene verbeteringen onledig is; doch er wordt veel geld vercyscht, om het zelve te bewerkstelligen, en in de weerwyl der verbazende grootte van het budjet, weet men niet hoe er toe te geraken. Men spreekt van eene ministeriele instructie, dezer laetste dagen, aen ae militaire autoriteyten van Doornyk over gemaekt, strekkende, dat er tegen de van buyten inkomende ronselaers moet gewaekt worden. Deze instructie is gegrond op de onzydigheyd die het gouvernement wyleus is, in de zaken der Grieken in acht te nemen. Den 3t Mey hééft men des middags om omstreken van Ata ecu luchtverscliynselals een

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 5