5 lend gonoff, den >s 'van genie Senirvine imauuel, de Zakrewsky ran Moscou het fransch ;er. Er zal, ooo mannen ers), die de uytmacken handen der inkomst die .eur en den heeft ge- op gegeéven. Ie eene ont- idbouw. Hv iet blootstelt cns van den au byna vyf p onzen tour onderslagen met groote locht open :rde geslegen ien gehoord. :t koninglyk laetzen voor lier van de lers. ags op een veroorzackt, groote van dik waeren. rt by Cairo; de orders Den 26 Juny lest, jouffrouw Bleaunar, school-ouderwyster, wandelen in den Bosch van Ang're, by Roisin, niet hacre leerlingen eenigte onder hunvraegden «ra temogen hunne voeten wasschen in de klcyne r vier. Daer mede niet te vrede» wczendeverscbcyde liepen in bet water, ongelukkiglykeenen diepen kuyl bevind zig onder de voeten van eeneen zy verdwynd onder het water eene haerder medegezellen loop haer ter hulpe, en verdwynt gclykelyk, eene derde heeft liet zelve loteyndelinge de meestersse springt er naer toe en komt ook niet meer uyt. Den eersten July heéft’er een schrikkclyk onweder plaets gehad te Charleroi en omliggende plactzcn, er viel zoodanig water dat de Sambre in wcynig minuten overstroomde, en geheel het omliggende onder water steldemede slepende alles dat’er zig bevond. De dikste hoornen hebben zelfs weggerukt geweest. In het canton van Fleurus alleen zyn’er 2g3o bonniers, diebestaen waeren met vrugten, geheel verniejigt, en een menigte vanhuyzenbeschaedigt. Den 26 Juny lest is het canal van Antoing, geopend ge worden ouder het vrcugdc-geroep van leve den Koning I den Presi dent der kaemer van commerce van Mons heeft, ter dezer gelegend- heyd.eene ziel-roerende aenspraeke gedaen; en doen aenmerken Wat een voordeel dit is voor onzen koophandel. De lykcn der vier ongelukkige jonge jonlfrouwendie in de kleyne rivier Honiau, by Rosin, zyn verdronken, zyn macr twee lieren naer dit ongeval uyt het water gehield; twee gcneésheercn en eenen apotheker, hebben hun vrugteloos de hulpmiddels der kunst toegediend. De slachtoffers zyn genaemd M1*'* Descamps, van Dour; Manfroy, van llensies; Ilubért, van Prouvy (Noorden), alle dry veertien jaeren oud; en Mlle Adèle Bleaunar, hunne schoolmeestres oud dry-eu-twintig jaeren. In een der engelsche dagbladen vind men het volgende: Na den val van Cadix, stak sir Robert Wilson naer Africa over en verzogt er scbuylplaets voor de verbannen spanjaerden. Den keyzer van Marocco en den gouverneur van Tanger be loofden zulks. Den gouverneur van Tanger liet sir Robert Wil son weten: Deze schuylplaetst is een regt voor rampspoedige»; zy staen onder bescherming der wet, naer den wil van den pro feet. Onze godsdienst trekt zich alle ongelukkige» aen en maekt die tot een heylig pand. By zyne terugkomst te Gibraltar, zond sir R. Wilson een aen- tael wapenen en krygsbehoeften naer den keyzer, als een aen- denken van de achting, welke zyne landslieden voor deze daed van edelmoedige gastvryheyd zouden bewaeren. Den keyzer en den gouverneur zonden sir R. Wilson brieven, waer by de be lofte van bescherming vernieuwd word. Sinds zyn er verscheydc pogingen gedaen om de moorsche regeering over te haelen tot het schenden van haere belofte, en de spaensche vlugtelingen uyt te leveren. In den volgenden brief, die aen de spaensche regeering is medegedeeld, zal men een belangryk bewys van Moorsche getrouwheyd in het houden van het gegeven woord vinden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 5