X ge nen K en 1 me» ;ou- icco uwe be- wat vens aen idea icn, lew; dcr ren; eten 3CS- ge- gen jfeet EN RG '.he an icn ar- lie, der yne uyt tyd die om onderdanenwelke zouden de kerkclijke gunsten alle Roomsch-Ka- om aan dit wet van Willende Onze Roomscli-Katholijken moren verlangen gebruik te maken van cn°voorregteu, bij die pausselijke bulle, aan tbolijken aangeboden, in de gelegenheid stellen, },uu verlangen te voldoen; Gelet op net eerste der organieke artikelen, bij de den i8,Un germinal tiende jaar, afgekondigd, Hebben besloten en besluiten: Art. I. Wij geven Onze toestemming, tot de afkondiging, aanplakking, verbreiding en opvolging der pausselyke bulle, ge geven te Rome, in het jaar 1815, op den 8,ten der kalender van January en alzoo Oiis koninklijk placet op dezelve bulle, onder uitdrukkelijke bepaling, dat Wij geenszins willen verslaan, hebben, daar door te hebben goedgekeurd of goed te keuren de clausulen, formulen of uitdrukkingen derzelve bulle, welke strijdig zijn of strijdig zouden kunnen zijn met de grondwelte- lyke beginselen van Ons koningrijkontrent de vryhevd van godsdienst, in het algemeen, en bepaaldelijk met de gelijke be scherming, welke het igt*1® artikel der Grondwet aan alle be staande kerkgenootschappen verzekertmet Onze Hoogheid en Souvereine regten, met de wetten van Ons koningrijk, ofte ook eindelijk, met de aloude beginselen en gebruiken binnen het zelve, in kerkclijke zaken bestendig gevolgd, en met de vrij heden der Nederlandschc Roomsch-Katholijke Kerken dat in zonderheid de clausule dier bulle, voorkomende op de 13d’ en bladzijden van bet exemplaar te Rome, ter drukkerij van de Apostolische kamer gedrukt, en, door den Kardinael Secre taris van Staat, aan Onzen Gezant aldaar overhandigd, welke clausule begint, met de woorden: Non obstantibus de indulgentus en eindigt met de woorden Coeterisque contrarus quibuscumque op geene andere wijze, of in geen’anderen zin, dan overeen komstig de hierboven vermelde beperkingkon of behoort te wor den voldaen en opgevolgd. II. De Directeur-Generaal voor de zaken van den Roomsch- Katholiiken Eeredienst wordt mitsdien, bij deze, door Ons ge- magtigd, om het benoodigde getal exemplaren dier bulle, van. Onze bovengemelde toestemming en placet Doorziénaan de Roomsch-Katholijke Kerkvoogden binnen Ons koningrijk onmid- delijk te doen toekomen, ten einde alzoo door hen te kunnen worden ter uitvoer gebragt. III. Zonder de bovengemelde uitdrukkelijke vermeldig Onzer toestemming en placet, zal meergemelde bulle niet mogen afge kondigd, aangcplakt, verbreid of ter uitvocr gelegd worden. Afschriften van Ons tegenwoordig besluit zullen gezonden wor den aan den Directeur-Generaal voornoemd, en aan Onze Mi nisters van Just.tie, en van Bmnenlandsclie Zaken, welke, ieder voor zoo veel zijn departement aangaat, met de uitvoering van het zelve zijn helast, gelijk mede aan Onzen Minister van Bin- nenlandsche Zaken, tot informatie en narigt; zullende voorts het zelye beslvit door de zorgcu van Onzen Minister vau Binnen-

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 7