6) heer Burgemeester voorgaendalvk bid verzogt, al wat uytterlyk eerbewys te voorkomen kon men egter de vry willige hertsbeweging der inwooners, die reeds van in den vroegen morgen, den hoogen amptenaermet welmeenend verlangen aen stadspoorten afwagten, en hoogst des zelfs rytuyg tot aen de deur van mynheer den Burgemeester, alwaer Zyne Excellentie afstapte, onder herhaclde vreugdegejuig, opvolgden niet beletten; by des zelfs aenkomst wierd Zyne Excellentie, van wegens den heer Burgemeester Van Baeckel, op eene byzondere heusche wyze verwelkomt, onmiddelyk ontving mynheer den Gouverneur, het eerbewys der heeren leden van den Racdder stedelvke Regering, Sekretaris, Ontvanger, gecstclyke en militaire Overheden daer na volgde een voorlrclfetyk ontbyt, on welk mynheer den Burgemeester, ook gemelde amp- tenaerenbenevens wel edel gestrenge heer Reiimer-d’Hosgersw'al, District- en Milicie-kommissariste Veurne, uytgenoodigd had. Een toast aen Zyne Majestcyt. den geliefden Souvereyn, door mynheer den Gouverneur voorgesteld, en met geestdrift aengenomen zynde,'hééft het philannoniek genootschap, die zig uyt eygen be weging aldaer begeven had, den vivat aen, en executeérde ver volgens vcrscheyde fraye muziekstukken. Omtrent den middag, begaf zyn hoog Edel zig ten Stad-huyze alwaer het vetmaerde schilderstuk, de Veld.dag by Nieuportdoor zyne Majestcyt, aen de stcdclyke Regering ten geschenke gegeven, den acndagt van Zyne Excellentie tot zig trok, van daer begaf hy zig ten sekretariaete der Rcgcnticliet zig door den Sekretarisde onderscheyde registers repertorium'en andere stukken voorleggen, geweerdigde zig de zelve nauwkeurig in te zien, en over de algemeene werkingen, zyn boog Edel tevredenheyd te betuygen. Het burgerlyk Hospilael de Gods-huyzcn en de parochiaelc Kerk, is aen het doordringende oog van zyne Excellentie niet ontsnapt. Om twee ueren naer middag, is mynheer den Gouverneur, vergezeld van de heeren Burgemeester, Ingenieurs der genie, Militaire en Watcrstaet, van mynheer den Distrikt-en Militic-Kommissaris,te Veurne, naer het oude Rattevalle- sluys gereden, heeft aldaer den eersten steen van het nieuw aenge- vangen werk geleyd, is by zyne terugkomst hot wel geschikte magazyn van artillerie gaen bezigtigeu, en hééft vervolgens zyne reys op Veurne, vergezelschap van meergcmclden heer Bernier- d’Hongerswal voortgezet. Men misgist zig wel eens op liet uytterlyk aenzien van den mensch, maer hier is he^ geval van met zekerheyfl te zeggen, Mynheer den Graef De yailletvercenigt in zig, al wat ineen zaglmoedig, voorzienig én verstandig Gouverneur vereyscht word. Monsieur l’Éditeur Qu’il est difficile, l’ctatde Journaliste, en vérité cent-fois mieux vaudrait-il être un journalier celui-ci fatigué des travaux du jour, rentre paisiblement sous son toit, s’étcnds sur un lit de paille et s’endort sans craindre les frèlons, les envieux et surtoul ces nethes coteries composée d’ètres suflisansqui ne font rien parc< qu’iis en sont incapable». Mais comme dit Piron nmssent t

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 6