U) die.* in beweging en de gebergten zyn vol .gevfapend volk. Het zelve is woedende, doorakn net dry jaereu in de loopgraven van Missolonghi voor niet en onder stokslagen heeft moeten werken. Langst den kant van Albanien hebben Konilza, Caramouradiï en het Karlin van Premits hunne onaf haugelykheyd verklaerd. Albanezenmaliometaencn en christenen willen noch sultan, noch vizir, noch pachas erkennen. De zendelingen def Porte, die zig aldacr bevindenworden vermoord of opgehangen. ENGELAND. Londen, 21 Augustus. Men schryft uyt Manchester: De tydingen, welke men alhier uyt de nabuerige steden ontfangt, zyn hertscheurende. De werklieden van Colne en Pediham bevinden zig in den uytersten nood. Te Oldham zyn reeds duyzcnd wooningeu door hunne hucraers ver» lacten. De belasting ten behoeve der armen dort zig gevoelen.; men gelooft dat zy voor dit jacr zal beloopen tol acht sellings voor elke wooniug van twintig shillings. VRANKRX K. Parts, 7 Augustus. Den wyn-oi:gst stact aldcrchonst, in den omtrek van deze stad. De Wyngaerdiers van Argenteuil hopen van 80,000 stukken wyn op te doen. Tot Donvres, zvn eene bende smokkelaers, al gewapend, ingedrongen vrugteloos wilden de douaniers hun stellen tegen het lossen van de koop-waeren, eenen van hun, den genen die den alArme gemaekt had. is gedood geweést, en als de escouade, toeloopende op het gnrugt van cepe pistool-schoot, daer by kwaem, al het goed was verdweénen/ Zr waeren niet min ais honderd gewapende mannen op het strand om hel lossen der goederen te begunstigen. Te Tnulmise werkt men met alle strengheyd uyt het beslnyt van den tneyer,den welken het slnvten van alle spccl-huyzen, gebied. Meu houd zig. bezig met het herstellen der vestingen van Valancyn; een menigte werklieden worden aldaer gebezigt, om biykeu te bakken. Er zyn weymg werklieden aen de sterkte vart.Camerykde welke nogtans in slcgten staet is. Men is in dit moment bezig met een proces te Espalion, (departement van Aveyron), aengaende eene beschulding van moeder-moorddie eene vrceselyke onistandiglicyd te wege brengt, dry binders, in ’li enigste voorwendz.el van hun zig te ontlasten van hunne moeder te moeten onderhouden, zouden de zelve vermoord hebben. Verscheyde uytwykelingen van Napoli-di-Romanie, verbaden dat Ibrahim pacha zyn leger in dry kolommen verdeeld heeftwaer van de eene, 12,000 mannen sterk, en waer over hy het bevel voert, zig uytgebreyd beeft in de velden van Corinhien. De tweede, onder hrtlievel van Solimau-bey (den franschen vcrloochenaer Selves), ism Arcadia gedrongen; en de derde, s.iemcngesteld uyt i5,o°oman- uen,. waer van Jiusuf-pacha lut opperhoofd is, trekt op Athenea.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4