ri, in jie 'gt I; i use yke enc acr rste en- ten twn lien her rail ,by in het ine El len ene kt. reel en- reél te ist en er en er ;e- :ht. ill— >ok 5d ne mr van Denderinonde, een heeft, om in tyd van vredo plaetsen. den com- ENGELAND. Londe», 25 September. De werklieden van den weg onder de Teems, voorderen hun werk tegenwoordig i3 a 18 voet ter week. Er is by na 200 voet onderaerdschc uytdelving gedaen. Den grond welken uien nu doorsteek is kleyaclitigblauw van koleur, en gclyk pyp-aerde. Hy is van goeden aerd om het water legen te houden: men dunkt dat deéze aerde by na twaelf voeten dik boven de gewelven der galery ligt. -Wresiliaenschen Spectator van den 10 july, berigt dat het schip den Don Jnan KI, zig nacr Livourno zal begeeven 0111 den infant don Miguel, te gaen opnemen, welken naer zyn houwelyk in Brezilien met de koningin van Portugal gecelebreerd te hebben, zyne echtgenoote Maria II, naer Lisbonna zal brengen. Den Truth-Teller zegt dat de commissie van onderzoek, over de vreedheden der protcstantsche inquisiteurs in de gevangenis van Richemond-Penitentiari tot Dublin, begaen, altyd haere werkingen voortzet. Vele getuygen zyn abeede gehoord geweést over de vervolgingen en de pynigingen die in deze gevangenisse in het werk gesteld geweest nebben. Het rapport van de com missie zal zeer wydloopig zyn. Men heelt eenen verfoeyelyken liedekens bock gevonden die legen de katholyke geestelykheyd en tegen den marquis Wellesly zyn. Een particulieren brief dat dit dagblad ook gééft, spreekt van alle de gruweldaeden die len tyde van Elisabeth op de katholyke gepleegd zyn. Indien alle de wetten (iudien men dit wetten mag noemen), die tegen de katholyke van Ierland gedraegen zyn, verzaemcld waren, het zoud eenen onderdrukkings wet-boek tnaeken, zonder voorbeeld in de gehcele weóreld. NEDERLANDEN Brussel, September. De gezondheyd van den prins-artsbisschop van Mechelen begint allengskens te verbeteren, zyne doorlugtige hoogheyd heeft reeds verscueyde wandelingen in zyn rytuyg gedaen. Gend, 1 October. Het is het 4J’ escadron van het regement hussaren N.° 8, ouder het bevel van den heer major De Quietadie den 9 dezer vertrekt, om tot Brussel garnizoen te gaen houden. Het camp van Ravels is geschcyden, de troepen keeren naer hunne garnizoenen terug. Men verzekert dat de regecriiig verzock-schrift acn Z. M. aengeboden 1 de kruyd magazynen uyt de mueren der stad te zien Bolivar is getrouwd met J«. J. Hart, zuster van modore Huil. Den prelaet Hebei, is naer eene korte ziekte, den 2t te Schwetzingen (Duytschland) gestorven. Het was een der be- valligste dichters van Duytschland. Men meld van Hambourg dat in Denemerken de pryzen der gracnen en die der boter noch altyd op het ryzen zyn. Nieuwe openbaere tydingen melden, dat den ougst van de graenen

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 5