I I J i 8 i I ill I I a I 1 I M' ll I (6) anderede I die van welke maer eyndelyk liet gelukte hem, en van de twaclf nieuwe werklieden zyn er wederom g overleden.' Men spréékt van eene aenstaende verandering by het hoofd- bestuer der armee. Volgens de zelve moet, onder andere, de inspectie van de infanterie aen zes generaels van welke twee iuytenant-generacls zouden kunnen zyn, als inspecteurs-generael, worden toevertrouwd, en die van de ruytery, op geiyke wyze, aen twee generaels, van welke een luytenant-generael zoude kunnen wezen. Volgens brieven van Trieste van den 2 octobcr, zouden er twee gevegten tusschen de turksche en grieksche vloten plaets gehad hebben, waer in den Kapilan-Pacha zeer veel zond geleden hebben. Men zegt ook voor waer, dat lord Cochrane tot Napoli acngekomeu is met zeven zeer wel uytgepistc vaertuygen. Veurne, 18 October. Den 12 hee'ft eenen boer in het scJiarlen van een stuk aerdappclcn, by Dixmude, een aental goudstukken gevonden Dit geweten zyndc, was den toeloop zoo groot, dat dacdelyk geheel het stuk land omgeploegd is geworden. Den heer llenricus Carton (zoon) lid der provinciaelc staeten en schepen der stad Yperen, is door Z. M. tot burge meester van gemelde stad benoemd, in plaets van wylen den heer Huyghe de Pcutcvin. By liesluyt van Z. Excel, den heer Staetsraed Gouverneur dezer provincie, in dacteu g Octobcr lest, word het bcsluyt van 3o Mey Icst-lcdenbctrckkclyk op het losloopen der honden buyten effect gesteld, in acnmcrking nemende dat het gevorderde jaergetyde het ontstaen der watervrees niet meer doet dugten. Z. M. besluyt van den 20 September, heeft een pensioen van jooo guldens toegestaen aen M.r Decraenevan Doornyk die den eersten prysbebaeld heeft in den kampstryd van bouwkunde tot Parys, om zyne bckwaemhcden naer Italien te gaen vervoordcren. Volgens een bevel van Z. K. II. den prins Frederic der Nederlanden, zullen de vcldwagters G guldens ontfangen, voor iederen man die zy zullen bezorgen en die zal acngcuomen worden voor den colonialen dienst. Het koninglyk gerechts-hof van Douay heeft verzonden voor het hof van assisen, den meyer en garde-champêtre der commune van Lannoy, den eersten om dat hy eene schandelyke ten toonstelling had doen onderstaen aen eenen jongen van zestien jaeren die genevers had gaen eten in eenen hof, en den. tweeden om dat hy den meyer geholpen had in zoo eenen willekeurige regt. 1 De gebroeders Cagbürino van Turinhebben aen de aca demie tan wetenschappen van hunne‘stad proefstukken van schryf en druk-papier met schorsse van pcupclieren en wilgeboomen gemarkt. Het rapport van deze maetschanpy is voor hun zeer gunstig geweéft, en zy hebben van Z. M. den koning van Sar- dinien een brevet van uytvinding verkregen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 6