I (4) Daer is voor tweede prvs-vraege voorgesteld igens den 16.d'“ van Slagt-maend 18ï6, hel volgende voorwerp Wat zyt gy naedcrende, strenge eeuwigheyd! Gy die alleen de hoop’ der vrooine lieden vleyt, En ’tbooze en vuyl gebroed doet schrikken ende beven Wanneer g’in hun gedacht, komt de oogenblikken geven Die ’tnaere vooren speld.... gy, die ’tal vertreed; Zoo ecus de tyd verslapt, versterft, en rust in vreéd, Als wettige vorstin’, zult gy uw’ zetel staeven’. ’Er is niet die uw’ magt, kan trots te boven draegen Daerom de eeuwigheyd gy ons beschryven moet; Op dat rechtveêrdighcyd uw’ weusch en drift voldoet. CORRESPONDENT!!:. Galant homme.. Mynheer U-E. hééft lest-mae1 geschreven in uw Advertentie-blad 'wat het leven van een galant homme is; gy hebt dit wel ge vonden, macr om in kot te woorden dit uyt te leggen zal ik zeggen dat eenen zoo genaemden galant homme eeneti jongen ■welgegoede i heer is, die zig zclven gcenerhande slach van vreugden misgunt, zynen tyd met eten, drinken en met slaepen verkort, en, wanneer het hoog komt, eenige licliaeins-oeffeningen onderhoud, om zig daer door by de gene, welke zulks geêrne zien, bemint te inaekcn. Ziel hier het leven van eenen die ik wel ken en die nogtans geheel anders leeft als uwen heer Desiré Dezen heer stact op ’s morgens vroeg om vyf neren en gaet met de zweep onder den arm, gcleêrsd en gespoord, naer de manége, van daer terug komende, laet hy zig de leêrzen uyt- trekken, begeeft zig op zyne studie-kamer, léést ontrent eene tier, en valt t’elkens van t’eene boek op het ander. Zyne bibliotheek bestoet uyt fransche romans, cwnedien, tragediën, operas, recueils des histoiresélites de bons motsen dictionnaires d’anecdotes. 11 \,etc. De kennis der fransche tael is hy verse.huldigt aen eene arme hégeoise, welke zyne ouders in huysgenomen hebben, voornaement - lyk te danken, hoewel zyne mama ook nog iets daer toe mede gewerkt helft, dus kan men gemakkelyk naleydeu hoe verre hy daer in vervoorderd is. Hy walgt van alle boeken welke in zyne vaderlandsche tael geschreven zyu; gelyk hy ook, om die reden, mogclyks uw Advertentie-Blad zoude verwerpen, terwyl het, na zyu begryp, onmogelyk is dat de nederduytsclie bladeren iets zouden konuen opleveren het geen' de attentie van een galant homme m r.teert. Had gy uw blad pcnsées curieuses de tout ce qui se passé dans l’univers getylelt, dan zoude lyn gout g.-'ant et délicat misschien eenigzins verzaedigt worden. Doch wy zullen ons daer mede niet ophouden. Hy veranderd van kleedinggaet *en tien uereu in ’t kolfy-huysleest de fransche gazetten, en spreekt van niets clan staets-zaeken. Hy geeft Portugal aen don P<-dr<>, pryst. de staudvastigheyd van den grooten turk en de gioote sliengheyd tut het uytroeyeu der jauissaireu, dau wenscht

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4