ë'i j I 1' IIJ i 11. 11 (4 Mister dood kleed, die men wyds en gelaeten. Waer aen moet men dit Deze zaek is in de handen der justicie, ccnen persoon in hegtenis genomen. Talma is op de hoogten van het kerkhof niet verre van Molière en Lafontaine, en i,n i ij zyds verspreyd gevonden heeft* lit toe wyten? er is zelfs alreede ccnen persoon in hegtenis genomen. Talma is op de hoogten van het kerkhof le Père Lachaise niet verre van Molière en Lafontaine, en by den general Fov» zaterdag lest begraeven geweest. Eenen grooten toeloop volk woonde deze begraeving by. De menigte van vague en onbezaeycn landen is nog zoo over groot in Vrankryk, indien de berekening van de compagnie van vrngt-voorbrenging van zulke soort van landen exact is, ver mits zy het rekent op 16 a zo millioenen gemeten, van allen aerd en van eene groote verscheydentheyd van gelegentheyd. Wat’er van zy, deze maetschappy is van gedagt om een millioen bedaren van deze landen te koopen, en tot gebruyk te brengen met aldacr een menigte hoornen te plaetzen dienstig om schepen te bouwen, als-ook andere voor meubels, etc., etc. En ons land te verryken met eene groote mengeling van kostelyke gewassen voornamcntlvk de gene die de kruydery geven, den thé etc, en cyndehngc Vrankryk te verbissen van alle jaerc eenen tribut van 6» imlliocii te betaelen aen vremde landen. Men schryft van Munich den 23 October den koning met geheel zyn hof, heeft gisteren de processie voor het sluyten van den jubilé bygewooud. Men schat de schacde van den laesten brand van Constantino- pelen op 3oo millioen piasters. Men schryft uyt Altona dat de ziekte die zig sedert eenigen tyd op de nooru-kusten toont, aldaer ook groote verwoestingen doet; in de maenden van Augusty en .September, van vyf per-ooneo telde men eenen zieken. LM den Piréc, (Port van Athenen) 4 September geschreven: Ik heb'den kloekinocdigcn Canaris te Egiua gezien, hy is geheel van zyne wonden geneczcn. Men bouwde hem eenen brander, Waer mede hy op zee terug keerde, om den vyand op nieuw te verbranden of roemwaerdig te sterven. NEDERLANDEN. Amsterdam, a5 October. De op den 11 dezer hier ter stede begonnen en sedert vol- bragte volktclling, heeft den volgenden iiytslag opgcleverd gereformeerd gezonden 100,89g; roomsche-katliolyken $3,312; e vangelisch-Iuters dien 2?..i(>3; crstcld-luterschen 9848; remon- strantschen 777; doopsgezinden 1946; bisschoppelykc kleregie J.insenin 23;; hoogduytsch-israëlitsch 18,978; portngcésch- israèlitsch 2810; ondcrscheyden andere niet genoemde gezind heden 107; maekende een total van 200,784 zielen. --- Men verzekerd dat er aen ieder regiment honderd vyftig gewilligen, voor den dienst der Colouien gevraegd zyn. Den dienst zal, zegt men, van dry'jaeren wezen. Den zelfden dag dit deze vraege van zyne Z. K. II. den mi nister vau oorlog alhier onlfangen is, is eene compagnie met zyn

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1826 | | pagina 4