I I 7) SSZ in het kaféhuys van Spère gelezen heeft; h.a dat hy zyn» karabyn aen eeuen vrywilliger in de maend augusti i83t ge leend heeft; en 3.® dat hy gedurende dit tydstip te Nivellcs de stad is blyvcn bewaren) Het is eenige jaren geleden dat den kapiteyn van een zeeroovcrs-sebip de huysvrouw van eenen armen boomkapper der omstreken van Messina oplichte. Naer haer eenigen iyd aen boord te hebben gehouden, hel hy haer in een eyiaud der Zuydzee, tonder zich te bekommeren met het geen ’er van haer kon geworden- Den worsten monarch van dat eyland, aen wie men haer voorstelde, wierd 'er op verliefd, trouwde ’er mede, na de wys van'het land, plaetste haer op den troon en liet haer by zyne dood de souvereynitcyt van zyne staten. Het is met een curopasch vaertuyg, uyt America komende, dat den armen boomkapper geheel onlangs maren van zyne vrouw bekomen heeft, benevens geschenken van eene aenzienlyke weerde, welke van dien dompeleer eenen der rykste ingezetene van Sicilien maken, in afwachting dat het II. M. de koningin zyue vrouw belieft hem ten haren hove te roepen. Veubbk, den 4 January. Op vj December kstlcden, is in de gemeente Zarren, can ton Dixmude, eene vreede moord gebeurd Eenen per.oon in den jaere i833 tot to jaeren dwang-arbeyd veroordeeld, is naer het eyndigen zyn’er straf, op aun der voormelde maend December lest, van het aircst-huys, tcGend, binnen gemelde gemeente terug gekomen. Naer 25 dagen van zyne vryheyd genoten te hebben heeft hy met eenen opgezetten wil lot misdaed, zig in het bout- stal begeven van de weduwe Gatvers alwaer hy gewapend zyndc met een houw-incs, geheel den nagt doorgebragt heeftafwag- tende. den oogenblik om zynen afgryzelykcn vrack uyt— werkendeze ongelukkige weduwe omtrent tieren ’smorgens naer het privaet begevende hééft hy haer plotselyk op het lyf gevallen en haer 18 zwaere kappen, zoo op bet hoofd en zen- 1 gezigt als op andere lichaems-dcelcn toegebragt, waer naer hy zig door de vlugt beeft gered, nemende twee broodeti die hy in het buys vond; van d.fer heeft hy zig begeven naer Handzaeme in de herberg* de Kroone alwaer hy zig behendiglyk heeft weten een paer schoen te bcschaffen, mits hyzig van zyn holle blokken in bet viugten ontmaekt haden alsdan van hier naer daer dwaelende heeft eyndelyk zig in Brugge bevonden al- waer hy zyn zelven in de hauden der justitie overgeleverd heeft, bekeuuende met alle de omstandigheden zyne growclyke misdaed. i Donderdag 2 dezer, is hy alhier in hegtenis gebragt geweest, en ommiddelvk daer naer, door den rechter, ter instructie dezer Recht-bank onderhoord geweest. liet schynt dat dezen meerder dit misdaed bedreven heeft om vraek te nemen op deze ongelukkige weduwe, omdat zy in de za<k waer voor hy reeds veroodceld bad geweest, l’zyneV laste getuygenis gegeven bad.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1834 | | pagina 8